Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Daniels, kot do adopcji, Poznań, Dopiewo27 maja 2017 r.

Przedstawiamy Wam naszych nowych podopiecznych. Czwórkę kociąt z Kiekrza, które ledwo zaczęły życie, a już muszą walczyć o zdrowie. Koci katar w pełni. Jeden z kotków ma małe szanse na zachowanie gałki ocznej- w zasadzie jej nie widać, jest tylko krwawa galaretka. Matkę kociąt też złapaliśmy, zostanie wysterylizowana i wypuszczona z powrotem. Co najbardziej przybija w tej historii, to fakt, że Pani, u której kotka okociła się w ogrodzie wie czyja jest kotka i wielokrotnie prosiła właściciela o sterylizację. Wie też czyj jest kocur, który jest ojcem maluchów. Właściciele tych kotów nie poczuwają się do obowiązku sterylizacji i kastracji, a teraz do odpowiedzialności za chore kocięta.

Wniosek dla nas jest prosty i zawsze ten sam: za każdym cierpieniem zwierząt pośrednio lub bezpośrednio stoi człowiek. Dopóki nasz gatunek będzie postępował bezmyślnie, źle, okrutnie, dopóty one będą cierpieć. W z wiązku z powyższym, widoków na poprawę losu zwierząt póki co brak.:( Będziemy Was informować o stanie maluchów, jednocześnie prosząc o wsparcie dla nich, na leczenie, na dobrą karmę i na mleko. Są skrajnie wychudzone, mama zbyt wcześnie je odstawiła. Dwójka jeszcze pije mleko. Kotki póki co mają dom tymczasowy do poniedziałku. Szukamy więc mobilnego domu tymczasowego dla czwórki kociąt, który będzie mógł zakraplać ich oczka 3 razy dziennie i równie często je karmić, oraz będzie mógł podjechać do weterynarza w Skórzewie w razie konieczności.

Prosimy pomóżcie kierskim kociakom:

Fundacja „Głosem Zwierząt”
ul. Podbiałowa 1/2
60-185 Skórzewo
Konto:
04 2490 0005 0000 4600 8073 9177
Przelewy zagraniczne:
IBAN: (PL przed nr konta bankowego)
BIC/SWIFT: ALBPPLPW

1 czerwca 2017 r.

Z okazji Dnia Dziecka przypominamy Wam o naszych chorych dzieciach.:(

Jeszcze raz apelujemy o wsparcie dla maluchów! Kociaki co dwa dni mają wizyty w gabinecie, ich oczka są zakraplane, dostają antybiotyki. Walczymy o zdrowie dla nich. Jednocześnie dziękujemy tym, którzy już je wsparli, czyli Pani Elżbiecie, która przyniosła dla nich karmę, Państwu Śliwińskim, którzy tez przynieśli karmę do gabinetu, oraz bazarkowiczom z grupy Bazarek Pomocy dla Zwierząt z DT (Ewa i Dobre Serduszka), którzy uzbierali 100zł na leczenie kociąt. Nadal prosimy o wsparcie dla kotków.

12 czerwca 2017 r.

Niestety, oczka naszych dzieci z Kiekrza nie wyglądają lepiej, mimo intensywnego leczenia. Trójka kotków przeszła w zeszłym tygodniu zabiegi odpreparowania trzeciej powieki, która przyrastała im do oczek. W oczku jednej z dziewczynek praktycznie oczka nie ma, rogówka rozmiękła i trzeba oczko usunąć. U reszty kociąt jeszcze walczymy lekami, ale nawet jeśli zachowają oczka, z pewnością będą one zamglone.:( Kociaki nadal bardzo potrzebują Waszej pomocy. Pamiętajcie o nich. Każda złotówka dla nich będzie wydatkowana na ich leczenie i utrzymanie.

26 czerwca 2017 r.

Pamiętacie kociaki z Kiekrza? Dwa z nich, mimo intensywnego leczenia i konsultacji u okulisty, musiały mieć usunięte po jednym oczku. Walczymy o resztę oczek. Kotki przebywają w bardzo troskliwym domu tymczasowym, który kotki zabiera ze sobą do pracy by móc im regularnie zakraplać oczka i podawać leki. Prosimy o wsparcie dla nich.

27 lipca 2017 r.

Dwóch młodzieńców pilnie szuka domu.
Chłopaki to kociaki z Kiekrza – może pamiętacie? Były 4 kociaki, 2 kotki z miotu straciły oczka w wyniku kociego kataru, a te chłopaki uchowały się zdrowe. Jeden z kocurków jedynie łzawi, a w przyszłości być może będzie wymagał korekty powieki, lecz na ten moment lekarze uważają, że operacja jest niepotrzebna i należy czekać i obserwować jak oko się będzie zachowywało w przyszłości.
Chłopaki są wesołe, skore do zabaw, rozmruczane.
Czy ktoś je pokocha?:(

21 lutego 2018 r.

Z ogromną przykrością zawiadamiamy, że nie ma już z nami kotka Danielsa [‚]

Daniels nigdy nie był silnym kotem – całe życie chorował. Był o połowę mniejszy od swojego brata. Opiekunowie Danielsa wiele razy lądowali z nim w całodobowej lecznicy (wielokrotnie o bardzo późnych porach). Ostatnimi miesiącami szukaliśmy powodu dla którego Daniels miewał luźne kupki i źle się czuł. Daniels zaliczył bardzo wiele badań, pół życia spędził u lekarza, brał różne leki, a my w dalszym ciągu nie znaliśmy przyczyny jego stanu zdrowia. W ostatnim czasie kotkowi znacznie się pogorszyło. Spędził kilka dni w szpitalu, gdzie go stabilizowano (o czym pisaliśmy niedawno). Wyszedł ze szpitala tylko na jeden dzień… gdy zaczął słaniać się na nogach i lać przez ręce opiekunowie wrócili z nim do szpitala, a tam proszono nas o podjęcie najtrudniejszej ze wszystkich decyzji – by kotu ulżyć. Daniels wyniki krwi miał fatalne – zbytnio się nie poprawiały na przestrzeni tygodni. Usg wykazało zbierający się płyn, nerki zmienione, grudki pod torebką. Biorąc pod uwagę jego stan kliniczny i wyniki, została podjęta decyzja, aby ulżyć mu w cierpieniu. A jeszcze kilka dni temu opiekunowie zakupili specjalną lampę grzewczą dla Danielsa…

Kasia i Tymek, dziękujemy, że byliście dla niego domem tymczasowym i że jesteście nadal dla jego brata Jack’a. Trzymajcie się dzielnie teraz. Dziękujemy Wam! Daniels co prawda nie miał domu stałego, lecz on o tym chyba nie wiedział. Miał dom, w którym mieszkał i w którym czuł się bezpiecznie.

Żegnaj kociaku [‚]

Adopcja w 3 krokach

Wypełnioną ankietę wyślij na adres: fundacja@glosemzwierzat.pl

W tytule maila wpisz imię kota, na którego jest ankieta.