Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

10 września 2019

Dotychczasowe życie naszych nowych podopiecznych najprawdopodobniej nie było usłane różami sądząc po stanie w jakim do nas trafiły. Patrząc na te dwie sympatyczne suczki po raz kolejny zadajemy sobie pytanie czy pies rzeczywiście jest najlepszym przyjacielem człowieka, a jeśli tak, to dlaczego jest to przyjaźń jednostronna, wykorzystywana przez ludzi praktycznie do granic. Pręgowana Amy i ruda Penny to przemiłe amstaffki, porzucone przy drodze niczym niepotrzebne przedmioty. Obie sunie są zaniedbane i mają duże guzy, których leczenie będzie wiązało się prawdopodobnie ze sporymi kosztami, których były właściciel najwyraźniej nie miał zamiaru ponosić. Amy i Penny mają orientacyjnie około 6-7 lat, są wbrew wszystkiemu wesołe i pozytywnie nastawione do ludzi, chcą żyć i z uśmiechem witają każdy kolejny dzień. Są ze sobą bardzo związane i marzy nam się znalezienie im jednego domu, w którym odnajdą spokój i bezpieczeństwo do końca swoich dni. Na spacerach są bardzo grzeczne, ładnie chodzą na smyczy i nie mają problemu z innymi psami. Pod naszą opieką czeka je na pewno diagnostyka guzów i ogólna kontrola ich stanu zdrowia. Pilnie szukamy dla nich domu stałego lub tymczasowego, aby mogły żyć w ciepłym miejscu, a nie w przytuliskowym boksie.

8 listopada 2019
Niestety Amy nie ma już z nami… Zmarła na stole operacyjnym tuż po podaniu narkozy. Żadne z badań wykonanych przed operacją nie wskazywało na to, że podejmujemy aż tak wielkie ryzyko – wyniki badania krwi Amy były bardzo dobre, w obrazach RTG i USG nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości, podobnie w wyniku badania echa serca. Jesteśmy zszokowani i zrozpaczeni, nikt z nas nie spodziewał się takiego obrotu spraw, Amy miała pomyślnie przejść operację i dalej obdarzać świat swoim szerokim uśmiechem…


Adopcja w 3 krokach

Ważne: Między wypełnieniem ankiety a domową wizytą przedadopcyjną zawsze jest zapoznanie z psem w miejscu jego przebywania. Może to być przytulisko, dom tymczasowy lub hotel dla psów.

Wypełnioną ankietę wyślij na adres: paulina@glosemzwierzat.pl

Masz pytania? Zadzwoń: 506 907 047