Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

21 czerwca 2014 r.

Hektor jest kilkuletnim psem w typie mastiffa/rottweilera. Odznacza się piękna, masywną sylwetką, ale jest przy tym bardzo zwinny i aktywny. Na spacerach spokojnie drepcze obok człowieka, z zainteresowaniem obwąchując otoczenie. Umie grzecznie chodzić na smyczy, a przed wyjściem na spacer cierpliwie czeka na założenie obroży. Na spacerach spokojnie mija inne psy, nie ciągnie w ich kierunku, ani nie zwraca na nie szczególnej uwagi. Jest psem opanowanym, roztaczającym wokół siebie aurę spokojnej pewności siebie. Hektor został porzucony przez właścicieli, dla których stał się przeszkodą w realizacji życiowych planów… Szukamy dla niego odpowiedzialnego domu stałego.

25 lutego 2015 r.

Hektor od czerwca 2014 roku przebywa na terenie podpoznańskiego przytuliska. Całe jego życie toczy się w niewielkim kojcu, a na spacery wychodzi tylko raz w tygodniu, kiedy przytulisko odwiedzają wolontariusze naszej fundacji. Nie chcemy, aby do końca swoich dni siedział zamknięty za kratami, zależy nam na tym, aby znaleźć mu stały dom, w którym zostanie otoczony odpowiednią opieką i będzie właściwie traktowany. Zanim to jednak nastąpi, konieczne jest przeniesienie Hektora z przytuliska do hotelu dla psów, gdzie pod okiem opiekuna psów z wieloletnim doświadczeniem, nasz podopieczny zostanie właściwie oceniony pod kątem swojego nowego domu. Taka procedura jest niestety konieczna, gdyż w zeszłym roku doszło do niebezpiecznego zdarzenia z jego udziałem. Hektor ugryzł mężczyznę zainteresowanego jego adopcją, który przyjechał do przytuliska, żeby go poznać. Nie możemy dopuścić do tego, aby w przyszłości ktokolwiek ponownie ucierpiał z jego strony. Wiemy, że Hektor jest psem, który będzie wspaniałym towarzyszem człowieka. Widzimy, jak zachowuje się w stosunku do odwiedzających przytulisko wolontariuszy i przebywających tam na co dzień pracowników – podstawia się do głaskania, wyciąga w ich stronę łapę, żeby zwrócić na siebie uwagę, radośnie merda ogonem i z entuzjazmem wychodzi na spacer. W świetle wydarzeń, które miały miejsce, potrzebujemy pewnej, fachowej oceny, która pozwoli znaleźć dla niego właściwych opiekunów. Teraz Hektor ma realną szansę wejścia na właściwą ścieżkę. Ma taką możliwość, ponieważ zgodził się go przyjąć właściciel hotelu dla psów „Jamor”. Musimy prosić Państwa o pomoc finansową, aby Hektor mógł tam trafić. Potrzebne są pieniądze na transport, jak i stałe deklaracje, które pomogą nam pokryć koszt jego pobytu w hotelu. Nie chcemy, aby całe swoje życie przeżył w ciasnym boksie z jedną tylko godziną szczęścia w całym tygodniu. Wierzymy, że Hektor może cieszyć się życiem i być szczęśliwy, jak każdy inny pies. Nie stanie się tak bez Państwa pomocy, o którą prosimy.

2 maja 2015 r.

Kochani byliśmy wczoraj w odwiedzinach u Hektora! Poznał nas bez problemu i do tego bardzo się ucieszył! Hektor czuje się w hotelu po prostu wyśmienicie, jest w świetnej kondycji psychicznej i fizycznej. Aż miło patrzeć jak dobrą relację złapał z Panem Arturem. Widać, że Hektor dobrze czuje się w jego towarzystwie. Prosimy nie zapominać o naszym podopiecznym.

15 października 2015 r.

Dla Hektora szukamy stałego domu z opiekunem mającym doświadczenie w opiece nad dużymi, silnymi psami, musi to być dom bez dzieci. Hektor to pies stróżujący, silnie terytorialny, nieufny w stosunku do obcych ludzi i bardzo pilnujący swoich opiekunów. Aby nawiązać z nim pozytywną relację nie wystarczy jedno zapoznanie i kilka smaczków. Hektorowi potrzebny jest silny psychicznie, konsekwentny opiekun, który wie na czym polega komunikacja z psami i będzie wysyłał mu czytelne sygnały. Szukamy dla niego domu z ogrodem, jednak przyszli opiekunowie nie będą mogli zaniedbywać regularnych spacerów poza teren, które Hektor wprost uwielbia. Gdy już zaufa, jest świetnym towarzyszem wypraw do lasu i na łąki, chętnie spaceruje, szybko się wycisza i odpręża tarzając się w trawie. Hektor jest psem, który lubi kontakt ze swoim człowiekiem, potrafi bawić się jak szczeniak. Do mijanych psów ma stosunek obojętny lub pozytywny. Może zamieszkać w domu, w którym są inne psy. Ze względu na jego charakter i zachowania, dobrym rozwiązaniem byłoby posiadanie kojca, w którym Hektor mógłby być izolowany w czasie odwiedzin gości. Zaznaczamy jednak, że Hektor nie zostanie wydany do pilnowania firmy lub innego terenu, gdzie będzie na stałe zamknięty w kojcu lub przypięty na łańcuch. Aktualnie przebywa w hotelu dla zwierząt w okolicy Warszawy, gdzie znajduje się pod opieką doświadczonego opiekuna psów. Nie stwarza problemów wychowawczych, nie ma również żadnych dolegliwości zdrowotnych. Hektor posiada aktualne szczepienia, jest odrobaczony i wykastrowany.

20 października 2015 r.

Korzystając z prawdopodobnie ostatnich przyzwoitych promieni słonecznych tego roku, Hektor udał się na spacer po hotelowych włościach. Wygląda dobrze, tak samo się czuje, a opiekun ma o nim jak najlepsze zdanie. Razem z Hektorem czekamy na ludzi, którzy przygarną go do swojego domu.

24 kwietnia 2016 r. 

Wiosna nastała już na dobre, a z nią dobre humory i pozytywne nastawienie do życia. Uśmiech towarzyszy również Hektorowi, który zmienił miejsce swojego pobytu i zamieszkał w hotelu dla zwierząt w okolicy Poznania. Pozostaje w świetnej formie i z optymizmem patrzy w przyszłość. Razem z nim wierzymy, że w końcu znajdzie stały dom.

6 sierpnia 2016 r.

Hektor pozostaje w świetnej formie, tak fizycznej, jak i psychicznej. Ucieszył się z naszej wizyty, pofiglowaliśmy chwilę na wybiegu, po czym pozwoliliśmy sobie na chwilę kontemplacji i zastanowienia nas sensem istnienia. Doszliśmy do wniosku, że sens istnienia będzie pełny, gdy dopniemy swego i znajdziemy Hektorowi dobry dom. Wierzymy, że to w końcu nastąpi.

5 grudnia 2016 r.

Hektor pozostaje w dobrej formie i zdrowiu. Opiekunom nie sprawia żadnych problemów, wszyscy bardzo go lubią a sam Hektor przypomina, że wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej! Dlatego z całych sił szukamy naszemu olbrzymowi domu stałego i mamy nadzieję, że nastąpi to prędzej niż później.

25 marca 2017 r.

Wiosna już w pełni, a co za tym idzie nastroje też są coraz lepsze i to nie tylko u ludzi. Hektorowi również udzieliła się wiosenna aura, co zaprezentował szerokim uśmiechem. Chłopak niezmiennie czeka na dobry dom, mamy nadzieję, że może w tym roku uda mu się do niego trafić.

29 lipca 2017 r.

Jesteśmy po kolejnych odwiedzinach u Hektora, podczas których zrobiliśmy kilka zdjęć i pogadaliśmy sobie o życiu i przyszłości. Hektor patrzy w przyszłość z optymizmem, co potwierdza nieznikający z jego twarzy uśmiech. Jest niezmiennie lubiany przez swoich opiekunów, którzy nie żałują mu ani smaczków, ani głaskania i przytulania. My natomiast czekamy na ludzi, którzy przygarną naszego podopiecznego i stworzą mu prawdziwy dom na całe życie.

27 marca 2018 r.

Hektorek zalicza się już niewątpliwie do grona weteranów w naszej fundacji. Jest z nami od kilku lat i niestety nie zanosi się na to, aby sytuacja uległa w najbliższym czasie zmianie. Szczęśliwie chłopak czuje się dobrze, nie choruje i nie traci wigoru. Jest energiczny jak zawsze, pewny siebie i zadowolony, tylko pozazdrościć takiego samopoczucia i formy. Tradycyjnie jednak nie tracimy nadziei i po cichu liczymy, że jeśli nie ten, to może kolejny rok przyniesie odmianę w Hektorowym życiu.

24 luty 2019

Dawno nie pisaliśmy nic o Hektorze, zatem z przyjemnością przypominamy o naszym podopiecznym, u którego nastąpiły ostatnio duże zmiany w kwestii adresu zamieszkania. Przeprowadzka do nowego miejsca nie zrobiła na Hektorku większego wrażenia, jako że jest typem twardziela, który niczego się nie boi. Podróż, choć nie należała do najkrótszych, zniósł bardzo dzielnie, a w samochodzie był bardzo grzecznym i spokojnym współpasażerem. W hotelu, w którym teraz mieszka, od pierwszego momentu dał się poznać jako pies pewny siebie, asertywny, umiejący żyć w grupie z innymi psami i bezproblemowy w kontakcie z domownikami. Nowa opiekunka, pani Monika, nie ma z Hektorem żadnych problemów i wyraża się o nim bardzo ciepło, co nas cieszy i pozwala mieć nadzieję, że i do niego w końcu uśmiechnie się los.

9 sierpnia 2019

Takie oto nowe lokum sprawił sobie nasz Hektorek, który już od bardzo dawna czeka na swoich nowych opiekunów i liczy na to, że zostanie w końcu członkiem rodziny. Liczymy na to i my, wierząc, że ten dzień kiedyś nadejdzie. Hektor do dojrzały i zrównoważony pies, który doskonale komunikuje się z innymi psami i mógłby zamieszkać w domu w towarzystwie drugiego psa, z którym mógłby chodzić na codzienne spacery. Lubi też spędzać czas z ludźmi, uwielbia bowiem być głaskany i drapany za uchem, czego domaga się zazwyczaj poprzez klasyczną zaczepkę przednią łapą. Hektor z uśmiechem poleca się do adopcji!

Odwiedź wydarzenie Hektora na Facebook’u >>

Zobacz więcej zdjęć i filmiki z udziałem Hektora >>

 

25 października 2019 r.

Hektor bardzo długo i cierpliwie czekał na swój nowy dom, a my towarzyszyliśmy mu w tym oczekiwaniu starając się zapewnić mu jak najlepsze warunki do życia. Przez te wszystkie lata, gdy pozostawał pod naszą opieką, był okazem zdrowia i nigdy na nic nie chorował. Z wielkim zdziwieniem i jeszcze większym żalem odebraliśmy od opiekunki Hektora wiadomość o jego nagłej śmierci, tym bardziej, że do samego końca nie dawał żadnych oznak jakichkolwiek problemów zdrowotnych. Hektor odszedł we śnie, a przyczyną jego śmierci – jak wykazała sekcja – była ostra niewydolność krążenia. Jedynym pocieszeniem w tej sytuacji jest to, że nie był samotny i nie odszedł niezauważony. Ostatnie miesiące spędził w świetnych warunkach, żyjąc w grupie z innymi psami, mając do dyspozycji bardzo duży teren i chodząc na codzienne spacery bez smyczy w przyjemnym środowisku. Do końca pozostał uśmiechnięty i takim właśnie go zapamiętamy…

 


Adopcja w 3 krokach

Ważne: Między wypełnieniem ankiety a domową wizytą przedadopcyjną zawsze jest zapoznanie z psem w miejscu jego przebywania. Może to być przytulisko, dom tymczasowy lub hotel dla psów.

Wypełnioną ankietę wyślij na adres: fundacja@glosemzwierzat.pl

Masz pytania? Zadzwoń: 501 173 726