Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Podstawowe informacje:

Urodzony: ok. 06.2012 r.

Zdrowie: FIV+, FeLV-, w trakcie diagnostyki problemów z nerkami, kilka zębów do usunięcia

Stosunek do ludzi: bardzo przyjazny

Stosunek do dzieci: nie miał kontaktu

Psy: nie miał kontaktu

Koty: nie miał kontaktu

Inne:  

 

Poznaj historię Szeli:

25 lutego 2020 r.

Kocur Szela, znany pod pseudonimem Bida z Nędzą, zaliczył wczoraj kolejną wizytę u lekarza. – USG – nerki ma znacznie powiększone. Ma przewlekłą (nie ostrą) niewydolność nerek – potwierdziły to też badania krwi z soboty (mocznik na poziomie 238, a kreatynina 3.91). Jest też podejrzennie chłoniaka. Będziemy robić powtórke USG by to potwierdzić lub wykluczyć. – testy na pp (panleukopenie) – wyszły ujemne- uffff!

– pobraliśmy zaskrobiny – możliwe, że ma grzybicę. Możecie zauważyć na jego skórze rany i wyłysienia. Część została wygolona, bo zrobiły się dredy (np. na grzbiecie), ale część to chyba choroba skóry… – FIV – niestety test paskowy w sobotę wyszedł pozytywnie, będzie robić testy PCR, ale przypadku FIV raczej taki test dodatni nie wychodzi fałszywie, ale upewnimy się. – zęby – trzeba będzie usunąć górny ząb, ale musimy kota przedtem podreperować Co dalej: – dostał leki (suplement na nerki i wzmacniające, antybiotyk dostaje w zastrzykach u weta, bo jest przy okazji przeziębiony) – jest na karmie dla nerkowców – w środę musi jechać na kroplówkę i kolejną dawkę antybiotyku – czwartek/piątek – powtórzymy badania krwi tylko dokładnie (badania morfo i biochemii) + fruktozaminę zbadamy. – dziś i w środę mamy mu przemyć rany/wyłysienia gazikiem z szamponem Będziemy wdzięczni jeśli ktoś z Państwa zechce wspomóc leczenie Szeli złotówką. Fundacja „Głosem Zwierząt”: ul. Podbiałowa 1/2 60-185 Skórzewo SANTANDER BANK (nowe konto !!!) 02 1090 1362 0000 0001 4341 8429 Przelewy zagraniczne: IBAN: (PL przed nr konta bankowego) BIC/SWIFT: ALBPPLPW
 
 
02 marca 2020 r.
 
Naszego Szeli już nie ma z nami. Jeden z naszych wolontariuszy zawiózł go wieczorem do kliniki na Mieszka. Przyjął go dr Kamiński… Zbadał… Wyniki fatalne, nerka znacznie powiększona. Na ostatnim USG też wyglądało to fatalnie. Miał już tak wyniszczony organizm, że był struty. FIV mu nie pomagał w walce o zdrowie. Miał jasne dziąsła. Już w zeszłym tygodniu podczas wizyty u weta pojawiła się obawa czy przeżyje.
Tak nam przykro… Pomogliśmy mu dziś odejść. Dzięki Piotr, że go zgarnąłeś i byłeś przy nim do ostatniej chwili. Niestety już nie mogliśmy nic zrobić. Musiałby do nas trafić pewnie dużo wcześniej, aby nie doszło do takiego wyniszczenia. Niestety… Na jutrzejszym dyżurze już go nie będzie można wyglaskać.
Szeli już nie ma… A my nadal czekamy na wyniki PCR na FIV i na posiew. Takie to przykre.
Biegaj bez bólu za Tęczowym Mostem nasz biedny misiu. Żałujemy, że nie poznaliśmy się wcześniej.

 

Adopcja w 3 krokach

Masz pytania? Napisz: fundacja@glosemzwierzat.pl

Lub zadzwoń: 510 082 744

(nie zawsze mogę odebrać telefon, proszę wtedy o kontakt SMS – oddzwonię)