Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Maddie, kotka do adopcji, Poznań, Dopiewo

Podstawowe informacje:

Urodzona:  2007-2009 r.

Zdrowie: odrobaczona, wysterylizowana, zaszczepiona, testy FIV/FeLV ujemne

Stosunek do ludzi: uwielbia być głaskana i głośno przy tym mruczy, sama podstawia główkę do głaskania, kocha ludzi, jest towarzyska, daje noski

Stosunek do dzieci: obojętny

Psy: obojętny

Koty: obojętny

Zachowanie: do człowieka bardzo otwarta, łagodna i przyjacielska, uwielbia głaskanie, sama się domaga; dużo śpi, jest kotką starszą, trafiła do nas w bardzo złym stanie, życie jej raczej nie oszczędzało, więc teraz dużo odpoczywa,

Inne: kotka choruje na PNN- przewlekła niewydolność nerek oraz na nadciśnienie. Jest pod stałą opieką lekarzy. Przyjmuje leki oraz specjalistyczną karmę.

Poznaj historię Maddie:

9 grudnia 2016 r.

Widzieliście kiedyś by skóra na karku kota nie wróciła na swoje miejsce po podniesieniu jej do góry? Zobaczcie na zdjęcia kotki Maddie.Kotka trafiła do nas za pośrednictwem lecznicy, do której zgłosili się z nią mieszkańcy podpoznańskiej miejscowości. Stan kotki opisał lekarz w załączonym niżej wypisie. Przejęliśmy opiekę nad Maddie dnia następnego i zabrałyśmy ponownie do lekarza. Kicia była do tego stopnia odwodniona, że chwilę zajęło by skóra na karku wróciła na swoje miejsce. Ząbki miała w okropnym stanie, więc trzeba było usunąć dziewczynce 5 zębów. Maddie ma niską kreatyninę – będziemy obserwować. Dostaliśmy dla Maddie całą siatkę leków, prosimy o wsparcie dla dziewczynki.

Fundacja Głosem Zwierząt
ul. Podbiałowa 1/2
Skórzewo 60-185
Konto:
04 2490 0005 0000 4600 8073 9177

25 grudnia 2016 r. 

Święta świętami, a u nas jakoś tak smutno.

Tuż przed Świętami odszedł od nas Krecik, a dzień przed Wigilią Maddie poczuła się słabo i od 2 dni jest w całodobowej lecznicy.

Maddie nie jest jeszcze do końca zdiagnozowana. Mimo tego, iż ponad tydzień jest na antybiotykach, nie ma poprawy. Kotka nadal jakby się poddusza, charczy. Zdjęcia rtg wykazały przesuniętą tchawicę i wzmożony rysunek oskrzeli (choć mogłam coś przekręcić w medycznej terminologii), ale nie do końca wiadomo co jest powodem. Kotka ma też anemię i początek niedokrwistości.

Mamy nadzieję, że lekarzom uda się kotkę zdiagnozować i wyprowadzić do dobrego stanu. Czekamy na nią.

Prosimy Was o pomoc finansową dla kotki. Jej pobyt w całodobowej lecznicy w Święta będzie nas sporo kosztował.

Fundacja „Głosem Zwierząt”
ul. Podbiałowa 1/2
60-185 Skórzewo
Konto:
04 2490 0005 0000 4600 8073 9177
Tytułem:
Dla Maddie.

Dziękujemy za wsparcie.

18 stycznia 2017 r.

Kocia babcia Maddie była na wizycie kontrolnej u weterynarza, Pan doktor powiedział, że już jest w porządku, charczenie ustało, antybiotyki w końcu pomogły, nie ma potrzeby przedłużania leku. Kontrolne badania krwi również dobre, czerwone krwinki w normie, anemii już nie ma.:) Nadal mamy podnosić odporność koteczki, dostaje immunodol i mamy nadzieję, że nawrotu choroby nie będzie. Futerko wyładniało i Maddie troszeczkę nabrała ciałka, co nas bardzo cieszy, bo trafiając do nas miesiąc temu była wychudzoną kupką nieszczęścia. Pan doktor oglądał zdjęcie rtg Maddie, na tarczycy widać delikatny cień, lekarzowi nie podobają się też jej kości, są jakby porowate, z dziurkami, a nie powinny. Może to być na tle hormonalnym (nadczynność tarczycy) Za ok 2-4 tygodnie będziemy robić badanie krwi właśnie pod kątem tarczycy.Maddie nadal siedzi w klatce, szukamy dla niej chociaż domku tymczasowego. Ktoś przygarnie koteczkę? Leczenie Maddie sporo nas kosztuje, nadal prosimy o wsparcie finansowe. Maddie ma swoją zbiórkę na Siepomaga. Zbierana kwota to ułamek faktur za jej leczenie. Prosimy o pomoc.

https://www.siepomaga.pl/maddie

24 sierpnia 2019 r. 

Maddie to już starsza kotka, która od dwóch lat mieszka w domu tymczasowym. Kicia jest spokojna, miła, uwielbia leniuchować, głaski- wtedy odwdzięcza się gruchaniem niczym gołąbek.

Czy Maddie znajdzie w końcu swój własny kąt na stałe?

4 grudnia 2019 r. 

Maddie – choć nazywamy ją kocią babcią po raz pierwszy w swoim życiu pisze list do Świętego Mikołaja!! Prosi tylko o jedną rzecz. Nasza podopieczne chociaż jest schorowana i po przejściach ma najsłodszy charakter pod słońcem – jest grzeczna, cierpliwa i przytulaśna. Oto jej debiut literacki:

20 grudnia 2019 r. 

Nasza kochana Maddie w swoim liście prosiła tylko o jedną rzecz – fontannę. Kicia ma problemy z nerkami, a jak wiadomo koty nerkowe muszą dużo pić żeby mogły dobrze funkcjonować. Dzięki cudownym Mikołajom, kotka może się już delektować… wodą.

10 stycznia 2021 r.

Dziś żegnamy Maddie.

Ta kocia babcia trafiła do naszej fundacji w grudniu 2016 roku bardzo zabiedzona. Cały czas zmagała się z różnymi dolegliwościami, aż w końcu i nerki wysiadły. Mimo, że dziś nam smutno, bo ją żegnamy, to gdzieś głęboko w serduchu szeroko się uśmiechamy, bo wiemy, że ostatnie 4 lata życia Maddie spędziła zaopiekowana i kochana.

Od początku jej drogi w FGZ troskliwie zajęła się nią Pani Agnieszka ofiarowując Maddie dom tymczasowy, który jak los pokazał, był tym jedynym, docelowym.
Na zdjęciu widzicie Maddie zaledwie 2 tygodnie temu, podczas Świąt. Cykl życia zatoczył koło i zabrał tą niezwykłą delikatną koteczkę do kociego nieba. Żegnamy Cię Maddie. Do zobaczenia!

Pani Agnieszko, przytulamy!

Adopcja w 3 krokach

Masz pytania? Napisz: fundacja@glosemzwierzat.pl

Lub zadzwoń: 510 082 744

(nie zawsze mogę odebrać telefon, proszę wtedy o kontakt SMS – oddzwonię)