Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
1.5 procent przekaż Fundacja Głosem Zwierząt
Dziękujemy

Podstawowe informacje:

Urodzona: ok. 2014 r.

Zdrowie: zaszczepiona, odrobaczona, wykastrowana, testy fiv/felv ujemne, przyjmuje suplement diety Nefrokrill na wsparcie pracy nerek

Stosunek do ludzi: nieco lękliwy, woli trzymać się na dystans. Bliskość dla niej to dzielenie wspólnej przestrzeni. Nie jest kotem, który sam przyjdzie na kolana, czy też po głaski.

Stosunek do dzieci: miała mały kontakt, trzyma się na dystans

Psy: nie miała kontaktu

Koty: pozytywny, nie spoufala się, jak miała kontakt z maluszkami to wolała się trzymać od nich z daleka – szybko zaakceptowała ich obecność

Zachowanie: mało pewna siebie, typ obserwatora

Inne: przyjmuje suplement diety Nefrokrill na wsparcie pracy nerek

Perełka o sobie:

26 maja 2019 r.

Witajcie. Jestem Perła.

Pospólstwo mówi na mnie „Perełka”, ale to jakieś takie dziecinne… A ja już dzieckiem nie jestem. Ba, dziecko to ja już nawet odchowałam! Zgarnęli nas z osiedla, które nie lubi kotów i zamieszkaliśmy razem w kociarni. Niesforny był ten mój dzieciak, łobuz jakich mało, ale w końcu ktoś się zakochał i go zaadoptował. Wiecie… nie mogłam przy nim być zbyt miła dla ludzi, bo wtedy mogliby wybrać mnie zamiast niego. A ja musiałam mieć pewność, że będzie mu w życiu dobrze.

Nemo pojechał, a ja teoretycznie mogłam już przestać grać niedostępną… Ale też nie tak od razu, żeby sobie nie pomyśleli, że jestem jakaś niezrównoważona^^ Tutaj spojrzałam łaskawym okiem, tam się dałam dotknąć (niby przez nieuwagę), aż pewnego dnia… Zabrali mnie do domu tymczasowego. Nikt mnie tutaj nie znał wcześniej, więc pomyślałam: nowy dom – nowa ja! Chciałabym zobaczyć ich miny, kiedy oglądali filmik jak Asia mnie głaszcze.

Skoro i tak się już wydało, że w głębi duszy jestem całkiem sympatycznym kotem, to może i mnie ktoś zaadoptuje? Nie będę miała już więcej dzieci, testy FIV/FeLV mam ujemne, dodatkowo aktualny pakiet szczepień i odrobaczania. Kiedyś miałam delikatne problemy z nerkami, ale aktualnie czuję się doskonale.

To tyle o mnie. Swoje już w życiu przeszłam i teraz szukam domu, w którym spędzę kolejne lata. Myślicie, że mi się uda? Podobno chcieć – to móc, więc jestem dobrej myśli.

Pozdrawiam,
Perła

Poznaj historię Perełki:

10 października 2018 r.

Perełka to kotka o smutnym spojrzeniu. Szukamy dla niej domu, który zaakceptuje to, że bliskość dla niej to dzielenie wspólnej przestrzeni. Ma pełen pakiet zdrowotny tj.: jest zaszczepiona, odrobaczona, wykastrowana i ma ujemne testy fiv/felv.

Przyjechała do fundacji (15 lipca 2018 roku) wraz ze swoim synem Nemo. Miała zostać tylko na chwilę. Być wykastrowana i wypuszczona na wolność. Jednak piła dużo wody i to nas zaniepokoiło. Okazało się, że może mieć problemy z nerkami. Przyjmuje teraz suplement diety Nefrokrill. Nie mogliśmy jej wypuścić, bo nie miała nikogo kto dałby nam choćby znać, że dzieje się z Perełką coś niepokojącego. Zamieszkała w naszej kociarni. Z kotami dogaduje się dobrze. Nie spoufala się. Nie jest to typowa kotka, która przychodzi do człowieka na kolana. Woli mieć własną przestrzeń. Jest bardzo spokojną kotką. Kiedy inne koty wokół niej szaleją ona obserwuje co się dzieje.

Bardzo nam zależy, aby znaleźć jej dom, w którym będzie się dobrze czuć. Kociarnia to nie jest dobre miejsce dla Perełki, która ceni sobie spokój.

Jeśli jesteś zainteresowany, chcesz dowiedzieć się więcej – zadzwoń, napisz do nas.

7  września 2019 r. 

Jakiś czas temu Perełka trafiła do domu tymczasowego jednej z naszych wolontariuszek. Niestety  w dalszym ciągu woli zachowywać dystans w stosunku do człowieka. Czasami jak ma lepszy dzień da się pogłaskać, jednak nie trwa to zbyt długo… Aby stać się miziakiem w dalszym ciągu przed nią jeszcze długa droga,  ale  wierzymy, że tak się stanie i Perła również zaskoczy, Trzymajcie kciuki!

10 sierpnia 2020 r. 

Perełka w domu tymczasowym mieszka już prawie rok. Jeśli chodzi o kontakt z człowiekiem, to nadal zachowuje dystans, raz na jakiś czas pozwoli się pogłaskać.Więc pracujemy nad nią dalej.Trzymajcie mocno kciuki.

26 czerwca 2021 r.

Perełka walczy o życie…
Dwa tygodnie temu zaniepokoiło nas, ze Perła nagle zaczęła często odwiedzac kuwetę, straciła apetyt, stała się osowiała. Pojechaliśmy z nią na nocny dyżur, gdzie po wykonaniu USG dostała leki na kilka następnych dni. Momentalnie przyszła poprawa i wydawało się, że kot wrócił do pełnego zdrowia.
Po około tygodniu nagle przestała jeść, zaczęła chodzic chwiejnym krokiem. Udalo nam się własciwie z dnia na dzień dostać z nią do pani nefrolog. Wyniki były tragiczne: niemierzalny mocznik, fosfor i kreatynina, USG i posiew potwierdziły diagnozę: odmiedniczkowe zapalenie nerek.
Perełka, jeszcze niedawno syczący dzikusek, teraz potulnie poddaje się codziennym wielogodzinnym sesjom kroplówek.Traci siłę, nie protestuje.
Problemem jest to, że antybiotyk nie wchłania się do nerek z powodu wysokiego stężenia mocznika. Organizm sam siebie zatruwa i nie przyjmuje leków. Weterynarz walczy, szuka sposobów, trochę ryzykujemy, ale juz nie ma nic do stracenia
Prosimy o kciuki i ciepłe mysli dla Perelki. Będziemy tez wdzięczni za wsparcie finansowe.

9 lipca 2021 r.

Są pożegnania, na które nie jesteśmy gotowi. Są przyjaciele, których odejście zabiera palecie kolorów życia jedną z barw.

Perełki nie ma już z nami fizycznie, ale jej wspomnienie zostanie w kochającym ją sercu. Na zawsze.

„Kiedyś…”
Jeśli mi odejść będzie trzeba,
Bo odejść kiedyś musi każdy,
To niedaleko, nie do nieba,
A tylko do najbliższej gwiazdy;
Aby jej blaskiem, jej promieniem,
Choć jeszcze nie wiem jak to zrobię,
Słać ci najczulsze zapewnienie,
że moje serce jest przy tobie.
I choć nas dzielić będą lata,
Bo wiesz jak krótko żyją koty,
Postaram się do końca świata
Zabliźniać rany twej tęsknoty.

F. J. Klimek

Adopcja w 3 krokach

Masz pytania? Napisz: fundacja@glosemzwierzat.pl

Lub zadzwoń: 510 082 744

(nie zawsze mogę odebrać telefon, proszę wtedy o kontakt SMS – oddzwonię)