Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
1.5 procent przekaż Fundacja Głosem Zwierząt

Pomóż pomagać

Podstawowe informacje:

Urodzona: ok 04.2022 r.

Zdrowie: w trakcie diagnostyki

Stosunek do ludzi: wystraszona, do oswojenia

Stosunek do dzieci: nie miał kontaktu

Psy: nie miał kontaktu

Koty: nie miał kontaktu

Inne:

 

Delicja o sobie:

Wkrótce…

Poznaj historię Delicji:

1 sierpnia 2022 r.

Tej czwórki kocich dzieci nie zdążyłyśmy Wam nawet przedstawić…
Delicja, Petitka, Serniczek i Beza przyszli na świat jako koty bezdomne, dzieci swojej bezdomnej Mamy. Niestety, oprócz ciepła futra Mamy i jej miłości – nie zaznały tu niczego dobrego. Bezdomność spowodowała, że tułały się na dworze, niezaopiekowane, bez szczepień, a w konsekwencji podłapały panleukopenię.
Kto czyta nas regularnie ten wie, że panleukopenia to śmiertelny wirus. Niewielki odsetek kotów udaje się uratować ogromnymi nakładami pracy i finansów. Oczywiście, podjęłyśmy tą próbę. Kociaki z objawami wirusówki natychmiast trafiły do całodobowej lecznicy, gdzie podjęto działania ratujące życie. Niestety, organizmy były zbyt słabe, stres zbyt duży.
Delicja, Petitka, Serniczek i Beza są przykładami tego jak ważna jest sterylizacja kotek, nie tylko właścicielskich. Organizacje takie jak nasza, w całej Polsce, od lat prowadzą akcje sterylizacji kotów bezdomnych i wolnożyjących, by te nie rozmnażały się w krzakach powołując do życia kolejne pokolenia kociaków skazanych na choroby, głód, wypadki i inne konsekwencje bezdomności. W fundacjach i schroniskach w całej Polsce jest znacznie więcej kotów do adopcji niż osób chętnych je adoptować. Nie ma potrzeby, by rodziły się kolejne pokolenia.
Niestety, budżety, które miasta i wsie przeznaczają na programy sterylizacji zwierząt bezdomnych, w tym kastrację, kończą się z reguły w połowie roku. Tak dzieje się w Poznaniu, tak dzieje się w naszej gminie i większości gmin ościennych. Potrzeba jest zawsze większa niż możliwości. Fundacje same opłacają tysiące zabiegów z własnych budżetów, lecz te w tym roku są przerażająco niskie. Inflacja, wojna, pandemia spowodowały, że wszyscy jako osoby prywatne lub jako mali przedsiębiorcy – tniemy wydatki. Pierwszą pulą kosztów do cięcia jest zawsze dobroczynność. Doświadczamy tego zjawiska w tym roku – wpłat jest zdecydowanie mniej, a konto bankowe świeci pustkami.
Jeśli możecie, wesprzyjcie nas w walce z bezdomnością zwierząt. Jeśli nie możecie, rozumiemy…
Fundacja „Głosem Zwierząt”:
ul. Podbiałowa 1/2
60-185 Skórzewo
SANTANDER BANK
02 1090 1362 0000 0001 4341 8429
Przelewy zagraniczne:
IBAN: (PL przed nr konta bankowego)
BIC/SWIFT: WBKPPLPP

Adopcja w 3 krokach

Masz pytania? Napisz: fundacja@glosemzwierzat.pl

Lub zadzwoń: 665 796 817

(nie zawsze mogę odebrać telefon, proszę wtedy o kontakt SMS – oddzwonię)