Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP


Inka to starsza sunia, która wiele lat spędziła za kratami schroniska. W schronisku mówiono na nią Sprężynka, bo gdy tylko jakiś człowiek pojawiał się na horyzoncie, zaczynała skakać w górę jak sprężynka, chcąc przyciągnąć do siebie ludzką uwagę. Inusia zawsze była radosną sunią, w boksie mieszkała z innymi pieskami i ze swoją córką.

Sunia radziła sobie całkiem nieźle do momentu, w którym zaczęła tracić wzrok. Inne psy od razu wyczuły slabość Inki i zmieniły swój stosunek do psinki, nie dopuszczały jej do miski z jedzeniem, i do ludzkiej ręki. Zaćma na oczach Inki pogłębiała się z tygodnia na tydzień, jednego oczka nie dało się uratować.

Po kilku konsultacjach, doskonały weterynarz okulista, dr. Dąbrowski, zgodził się zoperować zaćmę suni. Dzięki ludziom dobrej woli udało się zebrać odpowiednią sumę i Inusia odzyskała wzrok w jedym oczku.

09 marzec 2011r.

Po długim okresie rekonwalescencji, Inusia doszła do siebie i zamieszkała we wspaniałym domu, w którym mieszkają już dwa inne, uratowane psy, Szura i Pucio.