Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

18 lipiec 2011

Fakt, że te dwie piękne labradorki przebywały w schronisku spędzał nam sen z oczu już jakiś czas. Do schroniska trafiły razem. Mimo, iż to młodziutkie sunie, ich ciała noszą konsekwencje macierzyństwa i braku ruchu. Prawdopodobnie są ofiarami pseudohodowli… Rodziły dla zysku ich właścicieli, odchowywały szczenięta w boksach i nie były wyprowadzane na spacery by spożytkować drzemiącą w nich energię.

18 lipca, po apelu forum labradory.info, znaleźli się cudowni ludzie, którzy zabrali obydwie sunie ze schroniska i dali im tymczasowe schronienie. Przeżyliśmy chwile wzruszenia gdy sunie opuszczały Schronisko, one wręcz oszalały ze szczęścia!

W schronisku były nierozłączne, tuliły się do siebie i czerpały jedna od drugiej energię. W domu tymczasowym ich relacje uległy zmianie, bo zazdrość o człowieka wzięła górę.

Szukamy dla nich oddzielnych, odpowiedzialnych domów znających psychikę rasy, potrafiących zapewnić im pracę i rozrywkę, której potrzebują.  Zarówno Rutka jak i Kulka odwdzięczą się za zaoferowaną miłość i czułość stukrotnie. Niczego innego nie pragną ponad miłość człowieka.

28 lipiec 2011r.

Po wizycie u weta- diagnoza Pana Doktora:

Badanie rtg:
Spondylosis kręgów lędźwiowych l4-l7 po stronie lewej, L6 po stronie prawej oraz obustronnie między L7 a S1. Obustronne zwapnienia przyczepów udowych mięśni pośladkowych. Staw biodrowy lewy : rozległe zmiany zwyrodnieniowe, zniekształcenie głowy kości udowej i spłycenie panewki(dysolazja E). Staw biodrowy prawy: brak zwyrodnień(dysplazja C). Zwyrosnienia stawu kolanowego lewego.

W badaniu przedmiotowym:
Obustronne zwichnięcie przyśrodkowe rzepki stopnia pierwszego- prawdopodobnie jest nawykowe i wrodzone.
Ogniska głębokiego ropnego zapalenia skóry kończyn. Stan zapalny kanałów słuchowych.

Zalecił resekcję głowy k. udowej. generalnie lewe kolano również powinno być operowane, ale ponieważ oba stawy są po jednej stronie to tego się nie robi. Lepsza z wyboru jest operacja st. biodrowego. Z kręgosłupem nic już nie zrobimy, będzie nadal sztywna. Na koniec dodał, ze Kuleczka jest po wielu koszmarnych przejściach. Prawdopodobnie będzie musiała być na lekach przeciwbólowych jeśli operacja nie przyniesie ulgi.

04 grudzień 2011r.

Kuleczka – zaświeciło dla niej słońce – ma dom jak z bajki.

Szczęście uśmiechnęło się do Kuleczki po raz drugi i znalazła wspaniały, znany nam już od dawna dom. Pani Kasia, jakiś rok temu, adoptowała z Fundacji Emir Muzyczkę, labradorkę rodem, nomen omen,  z poznańskiego schroniska z powikłaną alergią skórną. Teraz do Muzyczki dołączyła Kuleczka.

Labradory są miłością życia Pani Kasi, która dla swojego stada poświęca każdą wolną chwilę i nie szczędzi im niczego. Kuleczce już nigdy nic nie zabraknie. Po nędznych latach spędzonych w pseudohodowli, po latach bólu spowodowanego dysplazją, teraz czeka ją wielka dawka miłości i atencji. Jesteśmy pewni, że Pani Kasia wynagrodzi Kuleczce wszystkie zmarnowane lata jej życia.

Specjalne podziękowanie kierujemy do Ani i Jej męża, którzy podarowali Kuleczce kawałki swoich serc, przyjęli ją tymczasowo pod swój dach oraz wspaniale i fachowo się nią opiekowali przed i po operacji uwalniającej sunieczkę od bólu. Oddanie Jej w inne ręce było dla nich niezwykle bolesne i okupili je wieloma łzami, ale takie jest życie, nie możemy zatrzymać wszystkich psiaków, które są nam drogie. Najważniejsza jest świadomość dobrze wykonanej pracy, a nagrodą będą zdjęcia roześmianej Kuleczki, która, jak wieść niesie, już przylgnęła do nowej opiekunki i nie odstępuje jej na krok. Życzymy ci suniu samych słonecznych dni i jezior, bo kochasz pływać.

Sponsorom wirtualnym dziękujemy za regularne wsparcie finansowe i troskę o Kuleczkę. Możecie być Państwo spokojni o jej los.