Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

25 listopad 2010r.

Salomon Kropla Nektaru, po Picasso Perłowa Kolia i Princessie, ur. 11.04.2009 roku dziś został przyprowadzony do przychodni dr’a Dąbrowskiego w Poznaniu w celu uśpienia. Doktor odmówił.

Pies cierpi na jaskrę. W wyniku zaniedbań jakich dopuścił się „właściciel” jedno oko jest do natychmiastowego usunięcia. Drugie, przy odpowiedniej opiece weterynaryjnej, uda się uratować. Pies będzie mógł żyć godnie i bez bólu przez długie lata.

Właściciel odmówił leczenia psa. Przez brak reakcji na wczesne symptomy choroby i zaniechanie leczenia w jej wcześniejszym stadium, doprowadził do niewyobrażalnego cierpienia zwierzęcia.

Dr. Dąbrowski zadzwonił do nas z prośbą o ratowanie psa. Cały Poznań został postawiony na nogi i psiak jest już w domu tymczasowym.

Pod gęstą okrywą wypielęgnowanego futra (wygląda jakby właśnie opuścił salon fryzjerski) kryje się chude ciałko, można wyczuć każdą najmniejszą kosteczkę. Oczy w stanie tragicznym.

Jutro odbędzie się operacja usunięcia tego „gorszego” oka. Sponsoruje ją poruszony losem psa dr. Dąbrowski. Opieka pooperacyjna (w tym wizyty kontrolne) i wszelkie inne związane z psiakiem wydatki spadną na nas. Proszę zatem o pomoc w ich finansowaniu ludzi dobrej woli.

Z Salim nie ma kontaktu. Mimo podania leków, w tym przeciwbólowych, psiak jest sparaliżowany bólem. Mam nadzieję, że wkrótce będzie od niego wolny i będzie mógł zacząć pełnowartościowe życie u boku odpowiedzialnego właściciela, który pokocha również jego kalectwo.

Dziękuję Małgosi i Darkowi (którzy już mają 2 nasze psy) że jak zwykle stanęli na wysokości zadania i w obliczu najwyższej konieczności nie odmówili pomocy. Złoci ludzie – brawa dla Nich!

26 listopad 2010r.

Salusiowi usunięto zropiałą gałkę oczną, powieki zszyto. Jak to po operacji jest słaby, w zasadzie dopiero się wybudził. Najważniejsze, że źródło bólu zostało usunięte i z dnia na dzień psiak powinien czuć się lepiej. Doktor zmierzył też ciśnienie w drugim oku i po podaniu wczoraj leków, poprawiło się. Trzeba teraz stosować kropelki.

13 grudzień 2010r.

Salomon pojechał do swojego domu.