Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
COCKER SPANIELKA, KTÓRA ZGUBIŁA DOM

17 maj 2011r.

Błąkającego się po placu budowy cocker spaniela zgłosił nam mieszkaniec istniejącego obok bloku w Luboniu.

Po przybyciu na miejsce naszym oczom ukazał się smutny obrazek: piękna sunia, przeganiana z miejsca na miejsce, biegająca pomiędzy samochodami, wracająca do swojego azylu jakim był ów zabłocony plac . Nigdy wcześniej nie widzieliśmy  tak smutnego i przerażonego psiaka na wolności.

Sunia była bardzo agresywna, każda próba kontaktu kończyła się wrogim warczeniem. W końcu jednak udało nam się ją zagonić na jedną z klatek schodowych…

Niestety nie udało się jej złapać inaczej aniżeli przy użyciu chwytaka.  Dwie świetne strażniczki miejskie i super fajny pan weterynarz ze strzykawką dali radę. Śpiąca sunia pojechała najpierw na komisariat policji do punktu „zatrzymań” zwierząt, a następnego dnia do p. Wandy do Przyborówka.

W Przyborówku została wysterylizowana, bo wszyscy baliśmy się, że jest w szczenna. Na szczęście nie była i teraz pod troskliwą opieką p. Wandy dochodzi do siebie. Na razie trzeba jej dać czas by zapomniała traumę, którą przeżyła. Potem ze spokojem będziemy jej szukać kochającego domu.

11 kwiecień 2012r.

Koka pojechała do domu.

>>Więcej o INTERWENCJI