Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
1.5 procent przekaż Fundacja Głosem Zwierząt
Dziękujemy

28 czerwiec 2012r.

Szukamy domu dla bezdomnej kotki o imieniu Pestka. Kotka ma około 5 lat, a jej wcześniejsza historia nie jest znana.

Od kilku miesięcy stale przebywa w pobliżu restauracji PESTO na ul. Miętowej w Plewiskach – stąd wzięło się imię kotki.

Pestka jest bardzo ufna i bardzo stabilna emocjonalnie – nie reaguje stresem na obecność ludzi, jest bardzo przyjazna, mruczy, ociera się, pozwala się brać na ręce, a w stosunku do zupełnie nieznanych klientów bistro najczęściej okazuje czułe zainteresowanie.  Stąd przypuszczenie, że jest kotem podrzuconym lub zagubionym, który miał kiedyś swój dom. Próby poszukiwania ewentualnego właściciela na sąsiednich osiedlach nie dały rezultatu (przez kilka dni Pestka miała założoną obróżkę z telefonem kontaktowym – nikt się nie odezwał).

Aby zapobiec zwielokrotnieniu problemu kociej bezdomności, podjęliśmy decyzję o sterylizacji Pestki. Kotka przeszła zabieg 26.06 i wraca do sił w domu tymczasowym.

Okazało się, że jest bezproblemowa również podczas podróżny autem (bez pretensji daje się włożyć do transportera, nie marudzi i nie rzuca się w zamknięciu) i wizyt w gabinecie weterynaryjnym – podczas golenia brzuszka i USG mruczała, swobodnie leżąc na plecach. To się często nie zdarza.

Przez ostatnie kilka dni okazało się, że potrafi być również „kocią gadułą” i bardzo lubi być głaskana.Ma mądre miodowe oczy, uroczy przedziałek na czole, śliczny blady nosek, zresztą na zdjęciach zobaczycie sami.

09 sierpień 2012r.

Kotka Pestka, wysterylizowana i wyleczona, nareszcie doczekała się swojego prawdziwego domu stałego.