Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
1.5 procent przekaż Fundacja Głosem Zwierząt

Pomóż pomagać

Dziękujemy

CUDEM URATOWANA

Urodzona: sierpień 2010r.

Stan zdrowia: odrobaczona, zaszczepiona, wysterylizowana, choruje na zewnątrzwydzielniczą niewydolność trzustki, co oznacza, że do każdego posiłu musi dostać tabletkę z enzymami których sama nie produkuje (koszt leczenia 30zł miesięcznie), tu będziemy powtarzać testy trzustkowe, może problemy były przejsciowe spowodowane chorobą

Stosunek do ludzi: pozytywny

Stosunek do dzieci: raczej do starszych dzieci, małe ze względu na swoją aktywność mogłaby przewrócić

Stosunek do psów: toleruje spokojne i opanowane samce oraz suki, które nie wchodzą jej w drogę, najlepiej do domu bez zwierząt; jeśli trafi sie ktoś ze spokojnym samcem to najpierw wizyta w celu zapoznania zwierzaków

Stosunek do kotów: negatywny

Chodzenie na smyczy/Spacery: potrafi chodzić na smyczy

W domu: jest nauczona czystości

Jazda samochodem: ładnie jeździ samochodem, na początku jest trochę podekscytowana, ale w końcu się uspokaja; przed podróżą lepiej jej nie karmić.

Ogólne zachowanie: bardzo wesoła i żywiołowa suczka; najlepszym domem byłby dla niej dom z ogrodem; posłuszna, zna podstawowe komendy ( siad, waruj, zostań, do mnie, na miejsce, czekaj)

 

08 luty 2011r.

Ruda została zabrana z przytuliska w Dopiewie dnia 08.02.2011 w stanie krytycznym, wymiotowała krwią. Drżała na całym ciele, widocznie bolał ją brzuch, pokładała się, miała przyspieszony oddech. Bez protestu pozwoliła się zbadać i pobrać krew do badań. Test na parwowirozę – straszną chorobę wirusową – wyszedł dodatnio. Lekarze przez wiele dni walczyli o nią w dzień i w nocy.

Ale chyba zdążyliśmy w ostatniej chwili – udało się i Ruda po długim leczeniu wyzdrowiała.

Obecnie sunia przebywa w hoteliku, w którym czeka na nowy dom.Ruda to młoda sunia, z charakteru to jeszcze psie dziecko. Jest energiczna, żywiołowa i prześmieszna ze swoim klapniętym uszkiem. Ruda łaknie kontaktu z człowiekiem, aż się pali by go zadowolić, idealnie nadaje się na szkolenia. Jest bardzo towarzyska, uwielbia się bawić z człowiekiem, przytulać, lub po prostu być blisko. To bardzo aktywna sunia, która potrzebuje dużo ruchu i zajęcia, ale przy odrobinie pracy, będzie cudownym przyjacielem.

Ruda nie toleruje innych suk i nie może mieszkać w mieszkaniu, potrzebuje domu z ogrodem.

Jest gotowa do adopcji.

02 maj 2012r.

Ruda nadal czeka na swój dom.

Suczka jest niesamowicie pogodna, uwielbia aktywne spacery, na których bez końca może aportować piłkę.

Zna podstawowe komendy; siad, waruj, zostań, do mnie, na miejsce, czekaj.Jest posłuszna człowiekowi i wpatrzona w niego, aczkolwiek lubi tą swobodę na spacerze gdzie może się wyszaleć.

Idealnym domem dla niej byłby dom z ogrodem, ponieważ bardzo lubi aktywność.

Niedługo ponownie będziemy przeprowadzali testy trzustkowe, zeby zweryfikować, czy jej dolegliwości nie były tymczasowe.

31 październik 2012r.

Ruda w końcu trafiła do swojego domu. Czekała dwa lata, od dnia swoich narodzin, na swojego człowieka, który ją pokocha i zaprosi do swojego domu, no i się doczekała!