Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
1.5 procent przekaż Fundacja Głosem Zwierząt
Dziękujemy

TINA I REKS – ROZWAŻNY I ROMANTYCZNA

13 luty 2012r.

Zwróciła się do nas Pani z prośbą o pomoc w znalezieniu domu dla suni i pieska, których uratowała i przygarnęłą.

Tina nie jest pod opieką Fundacji, ale pomagamy w znalezieniu jej domu.

Ogólny opis

Tina i Reks to pieski w typie Cairn Terier. Oboje mają co najmniej 3 lata. Nie znamy ich dokładnego pochodzenia, gdyż zostały zabrane z pseudohodowli w fatalnym stanie zarówno psychicznym jak i fizycznym.

Teraz pieski czują się zdecydowanie lepiej i są już gotowe do pójścia do Nowego Domu.

Terierki to typowi przedstawiciele swojej rasy – weseli i odważni i pewni siebie, ale nie agresywni. Mimo ich małych rozmiarów mają niespożyte pokłady energii na spacerze. Właściciel zatem musi liczyć się z długimi i aktywnymi spacerami, a metody szkoleniowe muszą być kreatywne, bo Cairn szybko się nudzi…

Terierki zostały odebrane z pseudohodowli razem. Razem też się wychowywały i są ze sobą bardzo zżyte – dlatego chciałabym, aby trafiły do jednego domku. Przetrwały okropne warunki w pseudo tylko dlatego, że miały siebie, miały wsparcie – nie zabierajmy im siebie…

Chcemy znaleźć Terierom wspólny dom, po to, aby mogły dalej być razem – są to wspaniałe psy, wymagające… Terierki wymagają miłości, poświęcenia im czasu, konsekwencji, a na pewno obdarują Nowych Właścicieli wdzięcznością i psią miłością na całe życie!!!

Zdrowie Terierków

Ogólny stan zdrowia Terierków jest dobry. Od czasu zabrania ich z pseudohodowli „odżyły” nie tylko emocjonalnie, ale przede wszystkim zdrowotnie. Pieski, jako, że mają problemy z ząbkami – muszą mieć podawane jedzonko mokre – mokrą karmę, lub rozwodnioną suchą karmę, lub gotowane mięsko. Jednak przy tak małych psach nie jest to żadnym kłopotem. Jedynym poważnym defektem zdrowotnym obu Terierków jest podcięcie strun głosowych – zamiast szczekania oba wydobywają z siebie jęki…

Zachowanie w domu

Jak napisaliśmy w opisie – Terierki to para rozważny i romantyczna – On najpierw myśli, potem zrobi, a Ona najpierw robi a potem myśli (o ile w ogóle). Reks jest zdecydowanie bardziej spokojnym pieskiem, można powiedzieć, że kanapowym (w domu!) a Tina to „żywe srebro”. W tym związku to zdecydowanie Tina jest pieskiem ekstrawertycznym, a Reksio introwertycznym – razem uzupełniają się doskonale. Tinka jest pieskiem zaczepiającym i zwracającym na siebie uwagę, Reks cierpliwie czeka, aż przyjdzie czas na jego mizianie. Nowy Właściciel będzie musiał poświęcić im czas i uwagę ale przede wszystkim okazać się konsekwencją w szkoleniu psów – są to typowe Teriery – jeżeli mają na coś ochotę, to znajdą sposób realizacji potrzeby!

Zachowanie na dworze

Terierki bardzo lubią wychodzić na dwór, nie straszne są im śniegi i mrozy, plucha, ani deszcz. One bardzo lubią spacery a na spacerze zwykle dostają „dzikawki” – biegają, latają, a ich „pychole” są wtedy najbardziej roześmiane. Można powiedzieć, że spacery po polach i laskach to domena Terierów – lubią to najbardziej! Terierki mają pewien problem z chodzeniem na smyczy, ale odrobina konsekwencji i poświęcenia czasu sprawi, że oboje nauczą się tej sztuki.

Dla kogo Teriery?

Terierki są przeznaczone zdecydowanie dla osób lubiących długie spacery – nie muszą być to osoby czynnie uprawiające sporty, ale co najmniej jeden godzinny dziennie spacer Terierom się należy.

Terierki nie mają problemów z innymi psami, akceptują ich obecność, są bardzo delikatne w kontakcie z człowiekiem.

Terierom wystarczy mieszkanie w bloku, ale ze stałymi wyjściami na dwór.

W ramach procedury adopcyjnej przewiduje się ankietę przed adopcyjną, wizytę przed adopcyjną, spacer z psami oraz podpisanie umowy adopcyjnej (w ramach której obowiązuje bezwzględny nakaz wykonania zabiegów sterylizacji i kastracji!). To nie jest oferta sprzedaży piesków, ale ich adopcji!!!

31 maj 2012r.

Tina już w swoim domu.

>>Więcej o REKSIE