Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

ALGIZ

16 marzec 2013r.

Algiz to młoda sunia Huski, nie skończyła jeszcze dwóch lat, ale doświadczyła w swoim krótkim życiu tego, czego każdy z nas obawia się przeżyć nawet w koszmarnym śnie: głodu, braku schronienia podaczas mrozów, lęku, samotności i bólu…
Koczowała na polu przy autostradzie bacznie wypatrując znajomego auta, którym na pewno wróci jej pan, który tu „przez przypadek” ją zostawił…niestety, dni mijały, a ona nadal tam tkwiła, uciekała przy próbie kontaktu, organizowaliśmy właśnie odłowienie psa strzałką z usypiaczem, kiedy dostaliśmy wiadomość, że Algiz leży na polu, potrącona przez samochód, nie może się podnieść.
Zabraliśmy ją do kliniki, gdzie jej stan poprawił się na tyle, że minęło zagrożenie życia, uraz kregosłupa widoczny na zdjeciu rtg okazało się na szczęście nie groźne, jest strasznie wychudzona. Teraz czeka ją bolesna operacja stawu biodrowego i rehabilitacja.
Dziewczynka jest bardzo łagodna. Nieśmiało nawiązuje kontakty z nowymi osobami, ale chętnie, widać jak łaknie miłości, dotyku, opieki…

27 marzec 2013r.

Algiz już po operacji, dekapitacja głowy kości udowej. Wszystko poszło dobrze, teraz biedulka musi się przyzwyczaić do usztywnionej nogi, a na razie idzie jej średnio.
Operacja przebiegła bez problemu, praca serduszka ustabilizowana także bez komplikacji, nóżka ładnie złożona i na razie usztywniona, Algiz to panikara i ogłasza wszem i wobec, że jej się nie podoba, całą noc się skarżyła, że ona tak dzielnie zniosła operacje, a tu nikt z nią nie śpi, teraz musi się nauczyć nie zżerać usztywnienia.

16 kwiecień 2013r.

Algiz pojechała do nowego domu. Oby zgraja pięciu kociaków przyjęła ją łaskawie….

26 kwiecień 2013r.

Nasza była podopieczna, powypadkowa Algiz, pozdrawia z nowego domu ! Jak widać odnalazła się w nowym stadzie. Na zdjęciu również prezentuje się nasza szukająca domu kotka Kirke.
Pozdrawiamy też Sforę Husky i dziękujemy za współpracę w szukaniu domu dla suni.