Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
1.5 procent przekaż Fundacja Głosem Zwierząt
Dziękujemy

RICZI

17 czerwiec 2013r.

8 czerwca przeczytaliśmy gdzieś na facebooku, że dzień wcześniej, podczas ogromnej burzy, widziano zakołtunionego psiaka biegającego po polach między Plewiskami, a Skórzewem. Osoba, która psa widziała, próbowała go złapać, zadzwoniła po Straż Gminną, ale psiak uciekał, nie dając do siebie podejść. Ponieważ siedziba fundacji jest w Skórzewie wpisaliśmy w tym wątku jedno zdanie „pomożemy szukać”. Następnego dnia telefon, od osoby, która czytała ten wątek na facebooku i myśli, że ten właśnie pies śpi w tej chwili na posesji cioci w Skórzewie.
Wskoczyliśmy w samochód, Marysia, która dzień wcześniej psa widziała też przyjechała i rozpoczęliśmy polowanie. To był on. Nie było lekko, pies był super szybki, zwinny, uciekał, a złapany kąsał na oślep, ale po godzinie gonitw po okolicznych posesjach udało się psiaka złapać na pętle zrobioną ze smyczy i pomagając sobie kocami.
Przywieźliśmy psiaka do przytuliska, którym się opiekujemy, a tam… zmiana o 180 stopni. Psiak się uśmiecha, skacze na ludzi, szczeka wesoło i merda ogonem.
Chłopak jest śmieszny, młody, około 2-3 lat (sądząc po bielutkich ząbkach), manier nie nauczony, ale bardzo kontaktowy, chce do ludzi, chce do innych psów, lubi spacerki, zabawę. Trzeba w niego włożyć troszkę pracy (nauczyć savoir-vivru), upiększyć (jak na razie wycięliśmy największe kołtuny, ale trochę roboty zostało) i będzie cudnym, wesołym towarzyszem zabaw. Riczi jest aktywny i wesoły, zostanie u nas odrobaczony, zaszczepiony i może szukać domu

Riczi to uroczy mały psiaczek. Waży 6 kg, ma około jest kudłatą kulką pełną radości. To typowo kanapowy psiaczek, leciutki, niewielki. Jest przyjazny i bardzo kontaktowy. Bardzo kocha ludzi i uwielbia drapanko i noszenie na rękach. To prawdziwy lelaczek! Riczi przebywa obecnie w przytulisku, gdzie bardzo ubolewa, że nie ma do kogo się przytulić. Jest zdrowy, odrobaczony, zaszczepiony. Lubi jeździć samochodem i uwielbia zabawę. Wspaniale sprawdzi się jako członek rodziny z dziećmi. Odrobina fryzjera i będzie przepiękny!

24 sierpień 2013r.

Riczi pojechał do swojego domu.