Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

DRACO

07 kwiecień 2014r.

Draco – prośba o pomoc
Przedstawiamy Wam Draco, kotka wampirka, który jak widać na zdjęciu ma przeurocze, wystające ząbki.
Draco to kilkuletni kocurek, który wiele w życiu przeszedł. Nie wiem czy pamiętacie, jakieś 3 tygodnie temu wrzucałyśmy filmik, na którym widać było kotka za taczką, któremu ropa lała się z oczu. Kotek spędził 3 tygodnie w lecznicy weterynaryjnej gdzie okazało się, że był zatruty oraz towarzyszyło mu mnóstwo infekcji wtórnych spowodowanych osłabieniem organizmu.
Kotek został wyleczony , ale zostały u niego niezmienione objawy neurologiczne czyli lekkie przechylenie główki oraz kłopot z utrzymaniem prawidłowego balansu. Przy skokach przewraca się. Konsultacja neurologiczna wykazała, że kot ma przebitą błonę bębenkową i nie ma szans na powrót do sprawności.
Lekarze jednogłośnie orzekli, że nie ma mowy o wypuszczeniu go na wolność, że musimy mu znaleźć troskliwy dom.
Wczoraj wrzuciłyśmy zdjęcie zdrowego, pięknego, rudego kota – nie wzbudził niczyjego zainteresowania.
Czy upośledzony, kilkuletni, czarny kot, który nigdy wcześniej nie żył w domu ma jakiekolwiek szanse na jego znalezienie?
Póki co zabrałyśmy go z kliniki i przebywa w zaprzyjaźnionym gabinecie weterynaryjnym, płacimy za każą dobę pobytu kota i szczerze mówiąc nie mamy pojęcia co dalej…

31 październik 2014r.

Draco ma się wyśmienicie. Kiedy do nas trafił, wygryzał sobie sierść, co było najprawdopodobniej reakcją alergiczną na niektóre pokarmy. Weterynarz zalecił mu specjalną dietę i po jakimś czasie wszelkie problemy związane ze swędzącą skórą zniknęły. Teraz ma piękne, jedwabiste futerko.
Draco stał się jeszcze większą przylepką. Całe noce przesypia przytulony tymczasowej opiekunki, towarzyszy jej przez cały czas, a szczególnie aktywnie przy przygotowywaniu posiłków . Miauczy wtedy wysokim głosikiem i próbuje tą arią wyłudzić jakiś smaczny kąsek. Lubi wygrzewać się na słońcu, albo siedzieć na balkonie i przyglądać się temu co dzieje się na zewnątrz. Świetnie dogaduje się z kocimi współlokatorami.

03 luty 2015r.

Draco zamieszkał wnowym domu.