Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

MOMOI

06 listopad 2013r.

Z reguły przeprowadzamy interwencje z powodu psów trzymanych w złych warunkach, tym razem o dziwo zgłoszenie dotyczyło kotów. Osoba zgłaszająca poinformowała nas o 5 kotach w złym stanie zdrowia, więc na interwencję pojechała jedna Inspektorka wraz z Lekarzem Weterynarii. Na miejscu okazało się, że koty zostały kilka dni wcześniej przywiezione z Belgii, bez żadnych dokumentów, książeczek zdrowia, paszportów, chipów, szczepień. Niestety koty okazały się być chore, dwa dość poważnie, objawy typowe dla chlamydii lub kociego kataru. Zwierzęta zostały odebrane, są pod opieką fundacji i lekarza weterynarii do czasu orzeczenia przez sąd przepadku zwierząt na rzecz fundacji.

17 marzec 2015r.

Momo i Gaja, to piękne koty w typie brytyjczyków.
Szukają wspólnego domu tymczasowego z perspektywą przerodzenia się w dom stały (po uregulowaniu sytuacji prawnej kotów).
Momo (czarny) , jest ciekawski i delikatny. Lubi kontakt z ludźmi, jest bardzo przyjazny i towarzyski. Przepada za zabawą szmacianymi myszkami i piłeczkami. Zdjęcia nie oddają w pełni jego urody. Kotek ma piękne, bursztynowe oczy i niezwykle miękką sierść.
Gaja (szylkretka), to bardzo spokojna, cichutka kotka. Dość nieśmiała na początku, ale gdy zaprzyjaźni się z człowiekiem, to domaga się kontaktu. Uwielbia glaskanie i drapanie po brzuchu.
Oboje uwielbiają spać w łóżku z ludźmi, pięknie korzystają z drapaka i kuwety.

>>Więcej o INTERWENCJI

12 listopad 2015 r. 

Momo został adoptowany przez swój dom tymczasowy.