Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

NIUTKA

24 maj 2015r.

Niutka – domowy gepard
Niutka, mała kocica zabrana spod żłobka.
Dlaczego jest wyjatkowa?
1. UMASZCZENIE – na pierwszy rzut oka – buraska, ale – nagle widać kilkadziesiąt plamek rudości – największa na glowie. Te na tułowiu układają się w piękny wzór cętek, jak u geparda.
2. USPOSOBIENIE – kocia słodycz, można opisać w dwóch słowach – jestem, żeby mnie głaskać i kochać. Niutka uwielbia głaskanie, mizianie, drapanie za uszkiem. Świetnie dogaduje się z dziećmi, pozwala nosić na rękach – nawet dwulatkowi.
3. CHARAKTER – może być kocim jedynakiem, bo świetnie bawi się sama. Do innych kotów podchodzi z dystansem, ale po około 2 tygodniach zaakceptowała starszego od niej Kocurka.
Bardzo ciekawska, szczególnie interesująca jest dla niej wanna pełna wody.
4. WYCHOWANIE – idealnie korzysta z kuwety (zamkniętej), drapie wyłącznie drapak.
5. ZNAKI SZCZEGÓLNE – Niutka w przeszlości została potrącona przez samochód, konsekwencją jest uszkodzona miednica oraz częściowe porażenie ogonka. Po krótkiej obserwacji widać, że porusza się inaczej niż zwykły kot, a bardziej jak koty dzikie, typu gepard, tygrys – wszystko przez ogonek, który zawsze zwisa.
Niutka radzi sobie jednak bardzo dobrze, biega, potrafi wejść na drzewo i z niego zejść. Ma problemy ze wskakiwaniem na wysokie przedmioty typu stół, blat kuchenny, parapet.
Być może w przyszłości Niutka będzie wymagała podawania leków przeziwzapalnych – ale jest to koszt ok. 10 zł miesięcznie.
Koniecznie – dom niewychodzący!

14 lipiec 2015r.

Niutka zamieszkała w swoim domu.