Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
RICCO
07 sierpień 2014r.

4 dni temu wrzuciłyśmy na FB zdjęcie kotka z chorą gałką oczną, tym samym opisując sytuację kotów działkowych na Strzeszynie w Poznaniu, i prosząc Was o pomoc.
Apel spotkał się z niespodziewaną reakcją, zgłosiło się kilka osób, którym z całego serca dziękujemy (w szczególności Pani Ani, Milenie, Elizie i Marcie), tak więc przystąpiłyśmy do pracy.
W środę wolontariuszki pojechały na rekonesans i łapankę. Na miejscu zastały 11 kotów, 8 chorych maluchów (2 mioty), 2 mamy ( jedna z dużą raną na szyi), i jednego średniaczka. Udało się złapać 5 maluchów, zostały przewiezione do gabinetu weterynaryjnego Bahati w Skórzewie, gdzie dostały masę leków, stwierdzono u nich chlamydię, herpes wirus i owrzodzenie rogówek, jeden kotek oka nie ma, reszcie mamy nadzieję uratować oczka odpowiednim leczeniem.

Kotki pojechały do Pani Ani, gdzie przebywają w klatce, a my będziemy próbować łapać resztę kotków, więc prosimy pozostałe Panie zgłaszające chęć przetrzymania kiciów o odrobinę cierpliwości, działamy.
Założyłyśmy kotom wydarzenie, na którym będziemy aktualizować losy kotów ze Strzeszyna, ich wpłaty i wydatki.
Jednocześnie szukamy im domów tymczasowych i stałych bo życie w klatce nie może trwać w nieskończoność.
DZIĘKUJEMY WAM Z CAŁEGO. Dzięki Wam ratujemy te stwory.
Bądźcie z nami i z nimi na fejsbukowym wydarzeniu:

https://www.facebook.com/events/259448314265734/

13 sierpień 2014r.

Dziś moja kolej na napisanie kilku słów o sobie. Jedyny chłopak w tej naszej gromadce – nazwali mnie Ricco. Jak na faceta przystało, lubię trochę popsocić – zaczepiając moje siostry – najczęściej Kikę – ona się tak śmiesznie wkurza i próbuje pokazać że jest tak samo silna jak ja. Wcale nie jest
Nie boję się ludzi, nie jestem też wybredny jeśli chodzi o jedzenie. Jak cała nasza ekipa umiem korzystać z kuwety – ja nie wiem czemu Wy – ludzie tak to podkreślacie. Przecież to nic trudnego!
Też szukam dla siebie miejsca na stałe…

09 styczeń 2015r.

Rico razem z siostrą Grandą zamieszkał w nowym domu.