Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Argo pies do adopcji Poznań29 grudzień 2015 r. 

Argo jest młodym, 2-3 letnim przepięknym psem, najprawdopodobniej mieszańcem owczarka niemieckiego z owczarkiem szkockim. Do przytuliska trafił przywieziony przez straż gminną i od pierwszego dnia dał się poznać jako bardzo przyjazny psiak. Lubi kontakt z człowiekiem i łatwo go nawiązuje, na spacerach reaguje na przywołanie i chętnie podąża za opiekunem. Pod naszą opiekę trafił w kiepskiej formie fizycznej, jest bardzo chudy i ma wyliniałą sierść, jednak nie cierpi na żadną chorobę, a w jego oczach widać pragnienie poznawania świata. Na spacerach Argo zachowuje się jeszcze trochę niepewnie. Jednak z każdym wyjściem jest coraz lepiej, otoczenie zaczyna go interesować, psiak coraz częściej oddaje się węszeniu, potrafi się odprężyć i spokojnie przebywać na świeżym powietrzu. Szukamy dla niego kochającego domu stałego, gdzie zostanie otoczony opieką, ale też gdzie będzie miał zapewnioną odpowiednią dawkę ruchu i ilość spacerów. Jak każdy młody psiak, Argo musi się wybiegać i zaspokajać swoje psie potrzeby, takie jak węszenie, eksploracja nowych terenów. Argo został odrobaczony, zabezpieczony przeciwko pasożytom zewnętrznym oraz zaszczepiony przeciwko wściekliźnie.

21 kwietnia 2016

Argo wciąż czeka na kochający dom! Jest młodym, kochanym, pięknym psem. W ostatnim czasie przeszedł zabieg kastracji. W gabinecie weterynaryjnym przebywał kilka dni, więc mieliśmy okazję zaobserwować jak się zachowuje w warunkach zbliżonych do domowych. Argo zdał egzamin na 5 🙂 zachowywał czystość i był bardzo grzeczny. Jak to możliwe, że taki pies nadal czeka na swój dom?

15 czerwca 2016

Argo spędził w przytulisku siedem długich miesięcy, podczas których mocno się z nim związaliśmy. Żywiołowy chłopak z trudem znosił zamknięcie w boksie, rosła w nim frustracja spowodowana ograniczeniem swobody, ale nie gasła na pewno nadzieja na lepsze jutro. Argo bardzo pragnął kontaktu z człowiekiem, pokazywał to wyraźnie na każdym kroku, wkładając w to całą swoją energię. Los wynagrodził mu długie oczekiwanie i sprawił, że trafił w końcu na swoich ludzi. Po kilku spacerach przedadopcyjnych trafił do swojego nowego domu, gdzie z właściwym sobie zapałem uczy się nowych rzeczy, poznaje świat i sprawia radość swoim opiekunom.

 

 Zobacz więcej zdjęć z udziałem Argo:

https://goo.gl/photos/eeDyieYtudCAUfCy7

Argo znajduje się pod opieką Fundacji Głosem Zwierząt, która prowadzi proces adopcyjny i zastrzega sobie prawo do wyboru opiekuna. Argo nie zostanie wydany do życia na dworze w kojcu ani na łańcuch.

Adopcja w 3 krokach

Ważne: Między wypełnieniem ankiety a domową wizytą przedadopcyjną zawsze jest zapoznanie z psem w miejscu jego przebywania. Może to być przytulisko, dom tymczasowy lub hotel dla psów.

Wypełnioną ankietę wyślij na adres: fundacja@glosemzwierzat.pl

Masz pytania? Zadzwoń: 501 173 726