Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Benji pies rasy Beagle do adopcji Poznań11 grudzień 2015 r. 

Benji to kilkuletni pies rasy Beagle, który pilnie potrzebuje domu stałego lub tymczasowego. Przebywa w przytulisku, które nie jest odpowiednim miejscem dla tak wrażliwego psiaka, jak on. Benji boi się hałasu, szczekania psów, większość czasu spędza w budzie, którą opuszcza tylko na czas posiłku i aby załatwić potrzeby fizjologiczne. Nieufnie podchodzi do ludzi, wyjście na spacer zajmuje mu trochę czasu, jednak konsekwentnie pracujemy nad zmianą jego nastawienia do naszego gatunku. Na spacerach jest bardzo grzeczny, nie ciągnie na smyczy, potrafi się wyluzować na tyle, że nabiera chęci do zabawy. Należy jednak zachowywać się przy nim spokojnie, szanować jego osobistą przestrzeń, aby nie potęgować towarzyszącego mu stresu. Benji jest neutralny w stosunku do innych psów, jednak powinien mieć kontakt tylko z psami zrównoważonymi, pewnymi siebie i spokojnymi, które pomogą mu odbudować wiarę we własne możliwości. Został odrobaczony, ma aktualne szczepienia.

2 styczeń 2016 r. 

Dzisiaj po kilku spacerach przedadopcyjnych do domu pojechał Benji i pozdrawia ze swojej kanapy.

„Po paru godzinach szaleństwa, Benji w końcu zasnął, zmęczony pierwszym dniem w nowym domku”.

Zdjęcia ze stałego domu

8 grudnia 2016 r.

Benji z przyczyn niezależnych od siebie wrócił pod opiekę fundacji. Jego właściciele znaleźli się w trudnej życiowej sytuacji i zostali zmuszeni do podjęcia trudnej i bolesnej decyzji. Benji przebywa obecnie w domu tymczasowym, gdzie ma zapewnioną opiekę i zachowuje się wzorowo. Przyzwyczaja się do współlokatorki – szynszyli, lubi się bawić, chodzić na spacery, zostaje sam w domu, niczego nie niszczy, nie hałasuje. Benji nie ma problemu w kontaktach z innymi psami, bez przeszkód może zamieszkać w domu z innym psem. Benji jest zdrowy, ma ok. 5 lat, jest zaszczepiony, wykastrowany i zachipowany. Ten kochany psiak wiele przeszedł, ale mamy nadzieję, że wkrótce zamieszka w nowym, kochającym domu, w którym będzie zaopiekowany i bezpieczny.

20 grudnia 2016 r.

Urok osobisty to jeden z wielu atutów Benjiego, który po raz kolejny pomógł mu w życiu. Chłopaczek szybko znalazł nowy, troskliwy dom, w którym bardzo szybko się zaaklimatyzował i poczuł, jak u siebie. Bardzo mocno trzymamy kciuki za Benjiego i jego nowych ludzi!

Zobacz więcej zdjęć i filmiki z udziałem Benjiego >>