Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Fado, kociak do adopcji, Poznań

Urodzony: ok. lipiec 2016

Zdrowie: odrobaczony, zaszczepiony, testy FIV/FeLV ujemne

Stosunek do ludzi: bardzo towarzyski, chętnie się garnie do głaskania, nie jest zlękniony, jest odważny i ciekawski. Lubi się tulić.

Stosunek do dzieci: nie miał kontaktu

Psy: nie miał kontaktu

Koty: pozytywny, szybko się zaprzyjaźnia. Z kotkiem Fido (jest również do adopcji) szybko znaleźli wspólny język i przypadli sobie do gustu.

Zachowanie: przyjacielski, towarzyski, odważny, ciekawski

Inne: ładnie załatwia się do kuwety

17 września 2016 r.

Latem i wiosną koty się rozmnażały, podczas wakacji były dokarmiane przez ludzi, którzy teraz na jesień opuszczają ogródki i wracają do swoich mieszkań. Często Ci ludzie nie życzą sobie by koty łapać i sterylizować, grożą fundacji sądami za porywanie kotów, wypisują obraźliwe smsy, przeszkadzają w łapankach. Jesienią pakują się i odjeżdżają zapominając o swoich podopiecznych. Na ogródkach zostają dziesiątki kotów, o które nie dba nikt, których nikt nie karmi. Pojedyncze, wrażliwe osoby starają się pomagać, przyjeżdżają dokarmiać koty działkowe, lecz skala nieszczęść jest zbyt duża by móc zadbać o wszystkie stworzenia działkowe.

Ten kociak to przykład wyżej opisanych sytuacji. Mały działkowicz. Chory, głodny, zaniedbany.
Będziemy leczyć, jemu pomożemy, lecz przygniata nas myśl o tym ilu kotom w jego sytuacji nie jesteśmy w stanie pomóc.

Trzymajcie kciuki za malucha, który zyskał imię Fado.

Ogródki działkowe to teraz smutne miejsca.

29 września 2016 r. 

Fado to uroczy 2,5 miesięczny maluch, który szuka swojego własnego kąta. Miał koci katar, świerzb uszny i nie chciał jeść. Na szczęście szybko doszedł do siebie i jest teraz pełnym energii dzieciakiem, której nie może w pełni spożytkować w klatce, w której obecnie teraz musi siedzieć. Uwielbia się bawić i tulić. Interesuje go wszystko co się rusza. Jest bardzo ciekawy otaczającego go świata. Jest to mała, szara kulka słodyczy, która wyrośnie z pewnością na pięknego kocurka. Kulturalnie korzysta z kuwety. Fado został odrobaczony i zaszczepiony. Kto podaruje maluchowi stały dom?

15 listopada 2016 r. 

Ulubiony kolega Fado – Fido dziś pojechał do stałego domu. Nasz szary maluch zostaje za to adoptowany przez siostrę jego domu tymczasowego. Pod koniec roku czeka go przeprowadzka o 4 domy dalej. Oby chłopak szybko doszedł do siebie po opuszczeniu go przez Fido. Rośnij zdrowo Fado!

Adopcja w 3 krokach

Wypełnioną ankietę wyślij na adres: fundacja@glosemzwierzat.pl

Masz pytania? Zadzwoń: 660 293 404