Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Lucjan pies do adopcji Poznań17 luty 2016 r. 

Lucjan od tygodnia zaczął nowe życie, a może dopiero teraz jego egzystencję można nazwać życiem…. Całe dotychczasowe życie, dziesięć lat, przebywał w schronisku. Trafił tam jako piękny puszysty szczeniaczek i tak pozostał przez dziesięć lat. Dlaczego nikt przez te lata nie zaadoptował takiego ładnego pieska? Wszyscy zadają dzisiaj to pytanie…a odpowiedź pojawiła nam się natychmiast, kiedy pojechaliśmy po Lucjana do schroniska. Gdy podeszliśmy do wybiegu który dzielił razem z grupą psiaków, byliśmy w stanie zobaczyć go przez kilka sekund. Natychmiast wbiegł do budy. Pracownicy musieli go zachęcić do wyjścia. I to cała odpowiedź. Lucjan całe lata robił to samo gdy ktoś przyszedł adoptować psiaka zamiast zaprezentować się, zwrócić na siebie uwagę, tulić się do krat, szczekać, piszczeć on chował się w kąt i w ten sposób tracił szanse na normalne życie. Tak mijały lata. Lucjan żył samotnie, zawsze na końcu kolejki do wszystkiego… można by pomyśleć, że nauczył się wieść życie samotnika, że człowiek nic dla niego nie znaczy, nic bardziej mylnego. Lucjan kocha ludzi! Tuli się do każdego szukając poczucia bezpieczeństwa i odrobiny miłości. Nie jest w tym nachalny, jak zawsze czeka, aż ktoś sam wyciągnie do niego rękę. I jak w bajkach, stało się coś niemożliwego! Do Lucjana wyciągnęły pomocną dłoń trzy wspaniałe kobiety i zapragnęły odmienić jego życie. Pani Agnieszka Mesojed zadeklarowała 100 euro miesięcznie dla psiaka, a panie Anna Duru i Małgorzata Deus postanowiły przekazywać dla niego 40,00 euro miesięcznie. To  daje  nam możliwość pokrycia hotelu dla Lucjanka w kwocie 500zł miesięcznie oraz jedzonko.

Do pełni szczęśliwego zakończenia brakuje jeszcze jednego, prawdziwego domu ze swoim, tylko swoim człowiekiem! Wierzymy głęboko, że dostrzeże go ktoś, kto pragnie jak on bezgranicznej miłości, oddania, wrażliwości i prawdziwego przyjaciela. Wierzymy, że Lucjan ma szanse na prawdziwy dom! Dzisiaj ma skończone 10 lat, jest starszym pieskiem, ma nadwagę przez brak ruchu, skołtunioną sierść, i siwiejący pyszczek, ale ma też błysk w oku pełen nadziei kiedy czuje na sobie głaszczącą rękę. Uśmiecha się szeroko, kiedy w czymś uczestniczy i ktoś go zauważa. To bardzo łagodny, przyjazny psiak, który ufa człowiekowi. Jest urodzonym podróżnikiem! Wspaniale jeździ samochodem, czego nie spodziewaliśmy się biorąc pod uwagę, że nigdy nie opuszczał murów schroniska. Uwielbia patrzeć przez okno, całą drogę z uśmiechem na pyszczku obserwował drogę, a jechaliśmy prawie 2 godziny. W hotelu nie sprawia żadnych problemów, jest przyjazny w stosunku do ludzi i psiaków.

23 luty 2016 r. 

Lucjan starszy pies do adopcji Poznań

Lucjan jest cudownym psem! Miły, kontaktowy, przy człowieku zachowuje się, jakby nigdy nie mieszkał w schronisku, a całe życie spędził w towarzystwie dwunożnych. Lubi głaskanie, drapanie za uchem i rozmowy 😉 Musi co prawda zrzucić kilka kilogramów i zaliczyć kąpiel, ale już teraz widać, że jest po prostu wspaniały. Lassie ma jednak konkurencję 😉

24 luty 2016 r. 

Lucjan był dziś u lekarza. Badanie krwi wykazało poza dużym zarobaczeniem, z którym już walczymy, znacznie podwyższone parametry wątroby. Lekarz zalecił specjalną dietę również ze względu na znaczną otyłość. będzie przyjmował leki i mamy nadzieję, że jego stan szybko się poprawi. Lucjan jest wspaniałym i cierpliwym pacjentem. Ze stoickim spokojem znosił pobieranie krwi i wszelkie badania :).

 Lucjan jest wspaniałym i cierpliwym pacjentem. Ze stoickim spokojem znosił pobieranie krwi i wszelkie badania :).
20 czerwca 2016
Adopcja przez bardzo duże „A”. Chwile, w których adoptowany zostaje 11-letni pies, nie będący w pełni zdrowia, sprawiają, że wzruszenie ściska gardło, a z drugiej strony motywują do dalszych starań. W tym miejscu serdecznie dziękujemy Paniom Agnieszce Mesojed, Annie Duru i Małgorzacie Deus za to, że zaoferowały naszej fundacji stałe miesięczne wpłaty na pokrycie kosztów pobytu Lucjana w hotelu, dzięki czemu mogliśmy zabrać go ze schroniska i próbować znaleźć dla niego stały dom. Cel został osiągnięty – Lucjana pokochała Pani Ania, dla której nie ma znaczenia jego wiek, przeszłość i zdrowie, dla której liczy się to, że uratuje jego świat i pokaże czym jest prawdziwe życie. Bardzo wszystkim Paniom dziękujemy!

Zobacz więcej zdjęć z udziałem Lucjana:

https://goo.gl/photos/9AfWXx5AS5isXBPP6

Adopcja w 3 krokach

Ważne: Między wypełnieniem ankiety a domową wizytą przedadopcyjną zawsze jest zapoznanie z psem w miejscu jego przebywania. Może to być przytulisko, dom tymczasowy lub hotel dla psów.

Wypełnioną ankietę wyślij na adres: paulina@glosemzwierzat.pl

Masz pytania? Zadzwoń: 501 173 726