Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
Megan kotka do adopcji
19 październik 2015 r.

Megan bardzo prosi o dom tymczasowy!

Pod opiekę fundacji trafiła 04/10/2015 kiedy to pojawiła się w ogródku jednej z naszych wolontariuszek. Megi była w kiepskim stanie, leciała jej krew z nosa, nie miała siły chodzić. Wolontariuszka szybko zabrała koteczkę do kliniki weterynaryjnej, kicia miała 40 stopni gorączki i biegunkę, została w szpitaliku na obserwacji. Podejrzewano kopnięcie, upadek z wysokości lub potrącenie, zrobiono prześwietlenie, na szczęście nie było obrażeń wewnętrznych. Po 2 dniach kicia czuła się dużo lepiej, wyszła ze szpitalika, ale z braku miejsc w domach tymczasowych, niestety trafiła do klatki, do piwniczki jednej z wolontariuszek. Krwi z noska już nie ma, biegunki też nie, ale koteczka jest mocno zasmarkana (być może była to przyczyna krwawienia z noska), dostaje antybiotyk. Jak wiadomo najlepiej do zdrowia wraca się w ciepłym, przytulnym domku, blisko miłego, kochanego człowieka, a najlepiej na jego kolanach. Dlatego bardzo prosimy o dom tymczasowy dla Megan, koteczka nie może siedzieć w piwnicy!
Megi jest cudowna, bardzo towarzyska, kochana, rozmruczana, uwielbia głaskanie, cały czas łasi się do człowieka i prosi o więcej głasków.
Na widok opiekunki od razu urządza w klatce koncert i kocie akrobacje, wyciąga się, wygina, turla, a przy tym bardzo płacze, żeby ją tylko wypuścić z klatki. Pochodzi troszeczkę po piwniczce, ale to nie wystarczy, potrzebny jej dom, własne legowisko, pełna miseczka i kochający opiekun.

Bardzo prosimy o domek tymczasowy.

18 listopad 2015 r.
Megan na szczęście już uporała się z okropnym przeziębieniem, katar i zapchany nos męczył ją bardzo długo, kuracja antybiotykiem trwała ponad miesiąc, ale już jest ok.
Jednak jakiś czas temu zauważyłyśmy, że kotka czasem dziwnie chodzi, jakby „zarzucało jej tyłeczek” na bok, denerwuje się też, gdy się ją dotyka po lewej nóżce, a konkretnie po udzie. Dzisiaj kotka pojechała na prześwietlenie miednicy. Okazało się, że ma mały uszczerbek w główce kości udowej, niestety nie wiemy co go spowodowało. Udo zatem może czasem boleć przy chodzeniu, czy dotykaniu, kotka może odczuwać ból również na zmianę pogody.
Pani weterynarz zapisała preparat na odbudowę stawów i wytwarzanie mazi stawowej. Na ta chwilę nie wiadomo czy problem się pogłębi, koteczka musi być obserwowana pod tym kątem. Jednak mimo tego Megunia jest bardzo ruchliwym kotkiem, uwielbia się gonić, wskakiwać na wysokości, bawić piłeczkami czy myszkami :).
6 lutego 2016 r. 
Megan w końcu doczekała się stałego domu! Bardzo nas to cieszy!

Zobacz Megan podczas zabawy:

Megan idealna towarzyszka na odstresowanie:

 

Adopcja w 3 krokach

Wypełnioną ankietę wyślij na adres: fundacja@glosemzwierzat.pl

Masz pytania? Zadzwoń: 660 293 404