Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
1.5 procent przekaż Fundacja Głosem Zwierząt
Dziękujemy

Taiga

17 czerwiec 2014r.

Tajga jest przepiękną, młodziutką suczką w typie spaniela. Ma ok. roku i czarną sierść w kilku miejscach rozjaśnioną przez białe włosy.
Trafiła do przytuliska, w którym zupełnie sobie nie radziła ze stresem. Panujący tam hałas i szczekanie psich sąsiadów sprawiło, że sunia bała się opuszczać budę, w której czuła się najbezpieczniej. Zabrana do domu tymczasowego powoli odzyskuje pewność siebie. Przebywa w nim z innym psem, z którym nawiązała dobry kontakt i świetnie się dogaduje.
Tajga jest bardzo otwarta na kontakt z człowiekiem, ochoczo podstawia się do drapania, reaguje na swoje imię i jest bardzo posłuszna. Uwielbia ruch na świeżym powietrzu, długie spacery i zabawy.
Jest już odrobaczona i na dniach będzie zaszczepiona.
Szukamy dla niej kochającego domu, w którym obdarzona będzie wielkim uczuciem.

23 lipiec 2014r.

Skrzywdzona piękność szuka odpowiedzialnych opiekunów!!!
Tajga choć ma dopiero półtorej roku, ma za sobą wiele koszmarnych doświadczeń. Trafiła do przytuliska wylękniona do tego stopnia, że bała się przez pierwsze dni opuszczać budę. Mała musiała być bardzo źle traktowana przez człowieka, bo bardzo bała się naszego dotyku, podniesionego głosu, jednocześnie mimowolnie wtulała się szukając choć namiastki bezpieczeństwa.
Obecnie mieszka w mieszkaniu w centrum miasta i już wiemy, że miejski zgiełk bardzo ją przeraża, dlatego szukamy dla niej domu, najlepiej z dala od centrum miasta, gdzie sunia będzie miała szansę się wyciszyć i gdzie czuje się najlepiej! Jest psem skrzywdzonym, który potrzebuje bardzo dużo uwagi ze strony nowych właścicieli. Pod okiem behawiorysty robi postępy, jednak nadal nie czuje się zbyt pewnie na zewnątrz, przy ruchliwych ulicach.
Tajga jest bardzo pojętna, w bardzo krótkim czasie opanowała podstawowe komendy, takie jak: „siad”, „podaj łapę”, „poproś”. Suczka potrafi zostawać sama w domu, nie niszczy, jest nauczona czystości, chociaż w momentach stresu zdarza jej się posiusiać.
Mała bardzo potrzebuje regularnej dawki ruchu, uwielbia długie spacery, wzorowo biega przy rowerze i chętnie się bawi. Tajga jest spragniona kontaktu i bliskości. Bardzo lubi być głaskana i przytulana, pozwala się wziąć na ręce, nie ma problemu z zabiegami pielęgnacyjnymi, takimi jak kąpiel i czyszczenie uszu.
Szukamy dla niej odpowiedzialnych właścicieli, gotowych podjąć wyzwanie resocjalizacji Tajgi.

08 listopad 2014r.

Tajga to przepiękna ok. 1,5-roczna spanielka. Jak na tak młodziutką suczkę ma za sobą wiele koszmarnych doświadczeń. Mała musiała być bardzo źle traktowana przez człowieka, bo bała się naszego dotyku czy podniesionego głosu. Ma za sobą przytulisko i aż dwie nieudane adopcje. Obecnie przebywa w hotelu dla zwierząt, gdzie opiekunowie nie mają z nią żadnych problemów. Tajga potrzebuje przede wszystkim spokoju i wyrozumiałości ze strony nowych właścicieli. Łączy w sobie cechy typowego „charakterku” spaniela, a do tego dochodzi lęk przed nieznanym. Nie można z nią robić nic na siłę – przyciągać, przytulać z zaskoczenia czy brać na ręce. Sunia potrzebuje czasu, aby zaufać, żeby oswoić się z daną osobą, sytuacją i miejscem. Musi trafić do ludzi odpowiedzialnych, którzy pokochają ją bezwarunkowo. Nie może zamieszkać w domu z dziećmi, ani w centrum miasta, ponieważ nic jej bardziej nie przeraża jak dźwięk poruszających się pojazdów. Dziewczynka powinna trafić do ludzi aktywnych fizycznie, ponieważ kocha ruch i bardzo go potrzebuje. Jest bardzo pojętna i mądra. Wspaniale dogaduje się z innymi psami, może bez problemu zamieszkać w domu, gdzie są już inne psy, kotów nie toleruje. Jest zdrowa, zaszczepiona i odrobaczona. Jak typowy spaniel wymaga pielęgnacji uszu i sierści. Szukamy dla niej domu tylko w Poznaniu i okolicach. Jak już zaufa i kogoś pokocha jest niesamowicie wierna i oddana. Tajga może trafić wyłącznie do osób doświadczonych, które potrafią odczytać język ciała psa i wiedzą jak postępować z psem po przejściach. Musi to być decyzja podjęta świadomie i odpowiedzialnie, nie wyobrażamy sobie, aby Tajga po raz kolejny miała przeżywać koszmar psa porzuconego.

14 luty 2015 r.

Zimowa aura bardzo odpowiada naszej dziewczynce, która z radością oddaje się zabawom na świeżym powietrzu. Gonitwa na śniegu i tarzanie sprawiają jej wielką przyjemność, jednak na koniec lubi ogrzać się w ciepłym pomieszczeniu i poleżeć na czymś miękkim i wygodnym.

18 czerwiec 2015 r.

Piękna, letnia pogoda sprzyja długim i relaksującym spacerom, na które chętnie chodzą wszystkie psiaki i Tajga nie jest tutaj wyjątkiem. W towarzystwie swoich opiekunów regularnie drepcze po polach i łąkach, a po spacerze zawsze znajdzie trochę czasu na przytulanie.

28 grudzień 2015 r. 

28-12-2015 - W odwiedzinach u Szakiego i Tajgi

Słoneczna pogoda sprzyja przebywaniu na świeżym powietrzu, postanowiliśmy więc udać się do Szakiego i Tajgi i zobaczyć, jak się mają. Chłopak pozostaje uroczy, pięknie się uśmiecha i chętnie spędza czas w towarzystwie gości, do czego zachęcił też swoją współlokatorkę – Tajgę. Dziewczynka należy raczej do nieśmiałych, ale dała się namówić na kilka wspólnych chwil i wraz z Szakim skorzystała z pieszczot, smakołyków i towarzystwa wolontariuszy fundacji. Oba psiaki cały czas czekają na swoich ludzi. Życzymy im z całego serca, aby w nadchodzącym roku ich drogi skrzyżowały się z drogami przeznaczonych im ludzi <3

Zdjęcia ze spaceru

23 luty 2016 r.

Tajga suczka do adopcji Poznań

Jest piękna i urocza, czy ktoś zakocha się w tych oczach? 🙂 Tajga dosyć długo czeka na swój własny dom, w którym będzie mogła zamieszkać z odpowiednimi dla niej ludźmi. Nie tracimy jednak wiary w to, że w końcu trafią na nią Ci, którym jest ona pisana.

22 maja 2016 r.

Do grona szczęśliwych psów, które znalazły swoje stałe domy dumnie dołączyła ponownie Tajga. Przeszliśmy razem długą drogę, ale nadszedł moment, w którym pożegnaliśmy się z naszą spanielką i przekazaliśmy ją pod opiekę ludzi, którzy właściwie się nią zaopiekują. Wierzymy, że to ostatni przystanek na drodze Tajgi, która od tej pory będzie wiodła szczęśliwe psie życie u boku kochających i troskliwych opiekunów. Trzymamy kciuki za Tajgę i jej nową rodzinę.

Zobacz więcej zdjęć z udziałem Tajgi:

https://plus.google.com/u/0/photos/107312896947170229618/albums/6025505857230908177
Kontakt: 506 907 047, paulina@glosemzwierzat.pl

Adopcja w 3 krokach

Ważne: Między wypełnieniem ankiety a domową wizytą przedadopcyjną zawsze jest zapoznanie z psem w miejscu jego przebywania. Może to być przytulisko, dom tymczasowy lub hotel dla psów.

Wypełnioną ankietę wyślij na adres: fundacja@glosemzwierzat.pl

Masz pytania? Zadzwoń: 506 907 047