Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Timmy pies adopcja Poznań

30 październik 2014r.

SMUTNY TIMMY
Timmy to śliczny, nieduży psiak o bardzo smutnych oczkach. 2 tygodnie temu trafił do przytuliska, gdzie nie radzi sobie z otoczeniem w jakim się znalazł. Na razie jest wystraszony i nieufny, ale pomału zmienia swoje nastawienie. Wystarczy chwilka, żeby psiak się przekonał do nowej osoby i sam podstawia się do głaskania i przytulania. Piesek z ciekawością ogląda świat i obserwuje wszystko co się wokół niego dzieje. Chętnie chodzi na spacerki i bardzo grzecznie chodzi na smyczy. Piesek nie wykazuje dolegliwości zdrowotnych, zaraz zostanie zaszczepiony i odrobaczony. Szukamy dla niego domu stałego lub tymczasowego, w którym zostanie otoczony miłością i ciepłem, w którym zazna opieki na jaką zasługuje.

23 grudzień 2014r.

Timmy dostał najlepszy prezent na Święta i spędzi je w nowym domu.

27 sierpień 2015r.

Timmy to śliczny, nieduży psiak. Jesienią zeszłego roku trafił do podpoznańskiego przytuliska. Na początku był odrobinę wycofany, ale szybko przekonał się, że ludzie są fajni. Bardzo cieszył się na wizyty wolontariuszy, chętnie wychodził na spacery. Na święta dostał najlepszy prezent – pojechał do nowego domu, który miał być tym ostatnim przystankiem w jego życiu. Niestety po 8 miesiącach rodzina, do której trafił postanowiła go oddać. Powodem są zmiany w życiu zawodowym oraz problemy Timmy’ego, polegające na obawie przed obcymi ludźmi. Timmy nie lubi być od razu dotykany i miziany przez obce osoby. Potrzebuje czasu na oswojenie się i zaufanie. Mieszka w domu z dwoma kotami, które bez problemu akceptuje, więc bez przeszkód może zamieszkać w domu, gdzie są koty. Z suczkami bardzo dobrze się dogaduje, z samcami bywa różnie. W mieszkaniu zachowuje czystość, nic nie niszczy, nie hałasuje. Bez żadnych problemów zostaje sam w domu. W tej chwili Timmy jest psem który, potrzebuje spokoju i wyrozumiałości ze strony opiekunów. Timmy czuje, że jest niechciany w swoim domu, jest nieszczęśliwy i brakuje mu poczucia bezpieczeństwa. Szukamy dla niego ludzi odpowiedzialnych, którzy go pokochają i już nigdy nie oddadzą, na co on naprawdę zasługuje. Najlepiej gdyby był to dom z ogrodem, w spokojnej okolicy, gdzie Timmy będzie miał okazje chodzić na spacery, które uwielbia. Szukamy dla niego domu bez dzieci, ponieważ Timmy ceni sobie spokój i ciszę. Wierzymy, że gdzieś są ludzie którzy pokochają go bezwarunkowo, tylko jeszcze na niego nie trafili. Szukamy dla niego przede wszystkim domu stałego, jednak dom tymczasowy, który sprawi, że w oczkach Timmy’ego znów pojawi się radość również będzie na wagę złota.

5 stycznia 2016 r. 

05-01-2016 piesek Timmy w domu tymczasowym podczas spaceru

Timmy od 2 miesięcy przebywa w domu tymczasowym, w którym bardzo ładnie się zachowuje. Bez problemu zostaje sam w domu, niczego nie niszczy, zachowuje czystość. Mieszka z psem rezydentem, z którym wspaniale się dogaduje. Timmy to przekochany psiak, który sporo przeszedł w swoim życiu, ale jak tylko ktoś otworzy dla niego serce, Timmy na każdym kroku będzie odwzajemniał miłość, którą się go obdarzy. Szukamy dla niego ludzi spokojnych, troskliwych, którym będzie mógł w pełni zaufać. Swojej tymczasowej opiekunce zaufał bardzo szybko, więc bez przeszkód odnajdzie się w spokojnym środowisku z nowymi właścicielami.

23 marca 2016 r. 

Najważniejsze w życiu to nie poddawać się i kroczyć przed siebie z uniesioną głową. Niezrażony powrotem z pierwszej adopcji Timmy doczekał się właściwych ludzi, którzy obdarowali go uwagą, zrozumieniem i wielkim sercem.

20 kwietnia 2016 r. 

Timmy (zwany przez nas pieszczotliwie: Timorem Wschodnim, Tymoteuszem, Liskiem i Kłapouszkiem), trafił do nas tuż przed świętami Wielkiej Nocy. Jako, że mamy już psa rezydenta – Jazzika, sama adopcja była poprzedzona wieloma spacerami, na których psiaki mogły się poznać. O ile, o to, czy Jazzik polubi Timmy’ego nie mieliśmy większych obaw, o tyle, ponieważ Jazzik jest młodym psiakiem, z „pieprzem w tyłku” (został roboczo nazwany przez opiekunkę Timmy’ego z domu tymczasowego Petardą ;), nie byliśmy pewni, czy Timmy’emu będzie odpowiadać jego żywiołowość – w końcu jest on już trochę starszym, spokojniejszym i stateczny pieskiem. Na szczęście chłopaki się super dogadały, co było widać od razu – już po godzinie u nas, mimo stresu, nie odmówił Jazzikowi zabawy w „gryzionego”.

Psiaki z dnia na dzień coraz bardziej się do siebie przywiązują. Rano po obudzeniu, pierwsze co muszą się ze sobą przywitać (nawet jeśli wracają dalej do spania 😉 Jeśli trzeba gdzieś iść tylko z jednym, to drugi siada pod drzwiami i czeka kiedy wrócimy 🙂 Timmy bardzo ładnie nas słucha, powoli uczy się małych rytuałów, które wyrobiliśmy sobie ze względu na strachy Jazzika. Nadal jeszcze za nami wszędzie tuptusia i bywa oporny przy komendzie siad, jeśli nie widzi powodu, dla którego ma usiąść (czyli jedzenia 😉 Jest bardzo grzecznym pieskiem, wszyscy z najbliższej rodziny już go pokochali 🙂

Zobacz więcej zdjęć z udziałem Timmy’ego:
https://goo.gl/photos/7xZw955hJu6ytJhz6


Adopcja w 3 krokach

Ważne: Między wypełnieniem ankiety a domową wizytą przedadopcyjną zawsze jest zapoznanie z psem w miejscu jego przebywania. Może to być przytulisko, dom tymczasowy lub hotel dla psów.

Wypełnioną ankietę wyślij na adres: paulina@glosemzwierzat.pl

Masz pytania? Zadzwoń: 506 907 047