Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Eryk, pies do adopcji, Poznań, Dopiewo10 stycznia 2017

Eryk jest niedużym, terierowatym pieskiem, który niedawno trafił pod naszą opiekę. Trafił do nas w bardzo złym stanie. Był brudny, miał skołtunioną sierść, poruszał się w sposób wskazujący nie tylko na podeszły wiek, ale również na towarzyszący mu silny ból. Początkowo bardzo przestraszony, szybko nabrał zaufania do wolontariuszy i zaczął wychodzić na krótkie, dostosowane do swoich możliwości spacery. Obecnie Eryk rozczula każdego, kto ma z nim kontakt. Spokojnie maszerujący przed siebie Eryczek nie pozostawia wątpliwości co do tego, że jest gotowy do opuszczenia przytuliska. Szukamy dla niego odpowiedzialnego domu stałego lub chociaż tymczasowego.

17 lutego 2017

Udało się! Dzisiaj Eryk pojechał do domu tymczasowego, w którym zazna prawdziwej opieki. Zajmiemy się jego zdrowiem, zadbamy, aby niczego mu nie zabrakło i mógł wieść spokojne życie, wolne od chłodu, głodu i trosk.

20 maja 2017 r.

Czas pobytu Eryka w domu tymczasowym pozwolił nam i jego opiekunom na doprowadzenie chłopaka do dużo lepszego stanu, w porównaniu z tym, w jakim do nas trafił. Przytył, został oczywiście wykąpany, odwiedził kilka razy fryzjera oraz lekarza weterynarii. O ile wygląd psiaka jest obecnie bez zarzutu, to stan zdrowia staruszka nie jest niestety najlepszy. W najbliższych dniach czeka go operacja, więc bardzo mocno trzymamy za niego kciuki! Fatalny stan zębów spowodował powstanie stanu zapalnego w pysku oraz przetoki, która jest bardzo bolesna i ma postać otwartej, ropiejącej rany na pysku – to jeden z powodów operacji, kilka zębów będzie musiało zostać usuniętych. Dodatkowo Eryczek ma przerośniętą prostatę, która powoduje u niego problemy z wypróżnianiem, które z kolei wtórnie wpływają na kondycję jego jelit. Obrazu dopełniają przepuklina pachwinowa i kroczowa. Dużo, jak na takiego małego pieska. Zabieg kastracji powinien wpłynąć na zmniejszenie prostaty, co pozytywnie wpłynie na ogólną kondycję i podniesie komfort jego życia. Zostanie on wykonany razem z zabiegiem usunięcia zębów. Przepukliny na razie pozostaną nietknięte, aby nie wydłużać czasu trwania operacji i nie narażać Eryka na zbyt bolesną rekonwalescencję. Eryk został zakwalifikowany do operacji pomimo podeszłego wieku, miał wykonane badanie kardiologiczne i USG, dla pewności wykonane zostaną jeszcze kontrolne badania krwi. Operacja jednak zawsze niesie ze sobą jakieś ryzyko, zwłaszcza u seniorów, dlatego bardzo prosimy w imieniu Eryka o wsparcie duchowe i mocne trzymanie kciuków za jego zdrowie. Gdyby ktoś zechciał również wesprzeć Eryczka finansowo i pomóc nam tym samym w uregulowaniu jego rachunku w klinice, to serdecznie zapraszamy do wpłat na nasze konto. Każda kwota pomoże nam działać dalej w imieniu Eryka i innych porzuconych zwierząt.

2 sierpnia 2017 r.

Decyzja wisiała od jakiegoś czasu w powietrzu, aż w końcu została oficjalnie podjęta! Eryk zostanie na stałe w swoim domu tymczasowym. Agnieszka i Wojtek nie chcą nawet myśleć o tym, że musieliby się z nim rozstać i dają Erykowi to, na co czeka tak wiele psów. Adopcja starszego, bardzo chorego psa to za każdym razem moment wzruszenia i odzyskania wiary w to, co robimy. Ogromnie dziękujemy!


Adopcja w 3 krokach

Ważne: Między wypełnieniem ankiety a domową wizytą przedadopcyjną zawsze jest zapoznanie z psem w miejscu jego przebywania. Może to być przytulisko, dom tymczasowy lub hotel dla psów.

Wypełnioną ankietę wyślij na adres: paulina@glosemzwierzat.pl

Masz pytania? Zadzwoń: 501 173 726