Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
1.5 procent przekaż Fundacja Głosem Zwierząt

Pomóż pomagać

Dziękujemy

Helka, kotka do adopcji, Poznań, DopiewoUrodzona: lipiec 2016

Zdrowie: odrobaczona, wysterylizowana, zaszczepiona, testy FIV/FeLV ujemne

Stosunek do ludzi: na początku nieco lękliwa, ale szybko otwiera się przed człowiekiem. Bardzo lubi głaskanie i spanie w łóżku.

Stosunek do dzieci: nie miała kontaktu z dziećmi

Psy: nie miała kontaktu

Koty: pozytywny, szybko się zaprzyjaźnia, jest bardzo towarzyska

Zachowanie: przyjacielska, spokojna i towarzyska. lubi się bawić myszkami, nie bo się hałasu, wie do czego służy drapak i kuweta

Inne: uwielbia wszystkie przysmaki!

19 stycznia 2017 r. 

Helka to 7-miesięczna kotka, która trafiła do nas prosto z Osiedla Bohaterów II Wojny Światowej wraz ze swoją koleżanką Majką.
Helka miała świerzb uszny. Razem z Majką dostały Oridermyl i nie było problemu, abym im go podawać.
Szukamy dla niej choćby domu tymczasowego. Jest przestraszona nową sytuacją i trzeba ją przekonać nieco, że człowiek wcale nie jest taki straszny. Potrzebuje nieco czasu, aby się otworzyć.
Być może ktoś chciałby przygarnąć obie dziewczynki? Dobrze odnajdują się w swoim towarzystwie. Zarówna Maja jak i Helka są do adopcji.
Kotki zostały odrobaczone i zaszczepione.
15 lutego 2017 r. 
Helka zamieszkała w domu tymczasowym wraz z naszymi 2 byłymi podopiecznymi Klausem (vel Bolkiem) i Leią (Fasolką). Trzymamy kciuki, aby szybko się otworzyła.
5 marca 2017 r. 
Helka to spokojna, grzeczna 8-miesięczna dama, która uwielbia towarzystwo. Nie ma znaczenia, czy to człowiek, czy inny zwierzak – ona po prostu lubi być blisko, aby czuć czyjeś ciepełko. Mimo, że nie należy do najodważniejszych kotów to otwiera się przed ludźmi z dnia na dzień. Na początku w ogóle bała się wyjść zza kanapy, a dzisiaj śmiało wchodzi na kolana po więcej głasków. Z kotami ma dobry kontakt, bawi się z nimi ochoczo i chętnie tuli do kocich rezydentów Kalusa (vel Bolek) i Lei (Fasolki) – adoptowanych z naszej fundacji. Ulubioną rozrywką Heli jest obserwowanie co się dzieje dookoła, jak tylko widzi szeleszczącą piłeczkę lub myszkę to biegnie do niej, ile sił w łapkach. Z ogromną przyjemnością przyjmuje wszelkie głaski, szczególnie po policzku i pod bródką. Mruczy delikatnie i cichutko. Jest bardzo cichą, grzeczną kotką. Jest zaszczepiona, odrobaczona, wysterylizowana i testy FIV/FeLV ma ujemne.
25 kwietnia 2017 r.

Przyszedł czas na przypomnienie naszej przepięknej Helenity.♥ Helka kocha ludzi. Tulenie, mizianie i leżenie na człowieku to najlepsza rozrywka, jaką może sobie wymarzyć. Czasem zadowoli się leżeniem obok człowieka na kanapie, ale zdecydowanie woli pakować się na kolanka i od razu radośnie mruczeć. Często miauczy, aby przypomnieć o sobie i o tym, że czas na głaski, którym nigdy nie odmawia! Można ją tulić, miętosić, głaskać – pozwala na wszystko bez miałku żalu i bez ucieczki. Od przyjazdu do domu tymczasowego kotka zmieniła się całkowicie. Teraz – otwarta na ludzi, skora do zabawy i przyjmowania wszelkich przysmaków – nie ma już śladu po przestraszonym niejadku sprzed 2 miesięcy. Uwielbienie do innych nie kończy się tylko na ludziach, bo inne koty uwielbia równie bardzo. Śpi przytulona do rezydentki Lei (albo do swojej tymczasowej opiekunki) i często przez sen cicho pomrukuje, oznajmując swoje zadowolenie. Oczywiście piłeczki, dzwoneczki, myszki i wszystko, co można gonić bawi Helkę, często przynosi myszkę, aby jej porzucać. Helka nie boi się obcych, podchodzi do nich z rezerwą, ale nie chowa się, wręcz przeciwnie – przechadza się między nogami ludzi. Ma przyjazny stosunek do dzieci, nigdy nikogo nie ugryzła, ani nie podrapała. Nawet jak bawi się ludzką dłonią to gryzie delikatnie, aby nie zrobić krzywdy. To bardzo towarzyska kotka, która odnajdzie się w każdym domu, a jeśli miałaby towarzystwo innych zwierzaków – to byłby dla niej raj na ziemi.”

Czy można dostać lepszą rekomendację z domu tymczasowego? Kto chciałby przygarnąć na stałe uroczę Helkę?

Adopcja w 3 krokach

Wypełnioną ankietę wyślij na adres: fundacja@glosemzwierzat.pl

W tytule maila wpisz imię kota, na którego jest ankieta.