Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Jagoda, kot do adopcji, Poznań, Dopiewo10 czerwca 2017 r.

Pod koniec maja dostałyśmy zgłoszenie o kotce, która okociła się ogrodzie u jednego z mieszkańców Borówca. Po kilku dniach ta sama osoba poinformował nas, że jest kolejna kotka z maluchami, mamy przychodziły na karmienie.

Wolontariuszki pojechały na miejsce, kotki okazały się przyjazne i na szczęście bez problemu dały się złapać. W sumie zabrałyśmy dwie mamy z szóstką maluszków oraz trzecią dorosła kotkę (na zabieg sterylizacji).
Przedstawiamy Wam jedną z kocich rodzinek – mama Zosia oraz jej córeczki Borówka, Jagoda i Poziomka.
Zosia to przeurocza, przemiziasta, rozgadana i bardzo prosząca o głaski koteczka. Urodziła się latem 2016 roku. Jest wesołą i bardzo dobrą mamą, pięknie zajmuje się swoimi córkami. Po odchowaniu dzieciaczków mama zostanie wysterylizowana i bedziemy szukać dla niej domu tymczasowego lub stałego.
Jagoda, Borówka i Poziomka to trzy słodkie koteczki, urodziły się ok 13 maja. Zaczęły już powoli same jeść jedzonko dla kociaków, są coraz bardziej ciekawskie i brojące. Jeszcze około miesiąca będą z mamą, ale już powoli szukamy dla nich domków.

Zobacz filmik z udziałem Zosi i jej maluchów >>

6 lipca 2017 r.

Jagoda jest uroczą koteczką, która wraz z całą rodziną została znaleziona w ogrodzie jednego z mieszkańców Borówca. Koteczka urodziła się ok. 13 maja.

Urodę Jagódka odziedziczyła po swojej mamie – mają podobne umaszczenie i noski. Malutka od razu przykuwa wzrok – ten różowy nosio i tryskająca energia są trudne do przeoczenia. Jagoda jest bardzo wesołą dziewczynką, która wypuszczona z klatki, wraz ze swoją siostrzyczką, pcha się od razu do wyjścia. Ciekawość świata dosłownie bije od tego malucha – biega po całej kociarni, wchodzi za klatki, wspina się, skacze, bawi. Istny wulkan energii.  Jagódka, poza zabawą kocha także człowieka. Na nasz widok, od razu wystawia łapki z klatki i próbuje zwrócić na siebie naszą uwagę.

Mała potrafi samodzielnie jeść i wzorowo korzysta z kuwety.

19 lipca 2017 r.

Jagoda zamieszkała w nowym wraz z naszą byłą podopieczną Tianą.:)