Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Kiwi, pies do adopcji, Poznań, Dopiewo25 stycznia 2017

Kiwi pojawił się w naszym przytulisku w bardzo dramatycznych okolicznościach. W wyniku potrącenia przez samochód miał złamaną łapę i był bardzo mocno poturbowany. Trudno sobie wyobrazić, co musiał przeżywać 8-kilogramowy piesek potrącony przez tak duży pojazd. Kiwi był skrajnie przerażony, nie ruszał się, unikał kontaktu, bronił się przed wolontariuszką, która wiozła do kliniki na dokładne badania. W klinice stwierdzono poważne złamanie oraz bardzo silny uraz wątroby, który uniemożliwiał niezwłoczne wykonanie operacji. Kiwi dochodzi teraz do siebie, parametry wątrobowe wracają powoli do normy, za kilka dni czeka go operacja, a potem prawdopodobnie długa rehabilitacja. Szukamy dla tego uroczego malucha domu tymczasowego, w którym dojdzie do siebie po wypadku, pobycie w klinice i operacji.

5 lutego 2017

Kiwi opuścił dzisiaj klinikę i pojechał do domu tymczasowego. Zostanie otoczony troskliwą opieką i niezwłocznie rozpocznie rehabilitację, w tym zajęcia na bieżni wodnej, które pomogą mu wrócić do pełnej sprawności fizycznej.

15 lutego 2017

Pierwsze kilka dni w domu tymczasowym pomogło lepiej poznać Kiwiego. Chłopak jest po prostu cudowny: uwielbia kontakt z ludźmi, dogaduje się z psem rezydentem, pozwala zrobić przy sobie wszystko, czego wymaga rehabilitacja i pielęgnacja, nie brudzi i niczego nie niszczy. Po prostu anioł, nie pies. Rehabilitacja nie przyniosła na razie większych efektów, ale opiekunowie wytrwale ćwiczą z Kiwim i wspólnie czekamy na pierwsze efekty. Trzymajcie kciuki za malucha!

1 sierpnia 2017 r.

Ostatni wpis o Kiwim na naszej stronie stanowi połączenie złych i dobrych wieści. Zła wiadomość to taka, że chłopakowi nie udało się odzyskać sprawności w łapce i musiała ona zostać amputowana, ponieważ wyraźnie przeszkadzała mu w codziennym funkcjonowaniu. Po operacji Kiwi bardzo szybko doszedł do siebie i odzyskał właściwy mu wigor i dobry humor. Z kolei dobra wiadomość to taka, że Kiwi nie jest już psem bezdomnym! Został adoptowany przez swoich tymczasowych opiekunów, którzy po kilku miesiącach wspólnego życia nie wyobrażają sobie, że mogliby się z nim rozstać. Zatem dotychczas skrupulatnie zdobywane przez Kiwiego kanapy przeszły oficjalnie w jego władanie! Bardzo dziękujemy!

Adopcja w 3 krokach

Ważne: Między wypełnieniem ankiety a domową wizytą przedadopcyjną zawsze jest zapoznanie z psem w miejscu jego przebywania. Może to być przytulisko, dom tymczasowy lub hotel dla psów.

Wypełnioną ankietę wyślij na adres: paulina@glosemzwierzat.pl

Masz pytania? Zadzwoń: 501 173 726