Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Kola, pies do adopcji, Poznań, Dopiewo7 sierpnia 2016 r.

Kola jest dorosłym, kilkuletnim psem w typie dobermana. Jego stan wskazuje na to, że nie miał dotychczas lekkiego życia. Trafił do nas ze startymi zębami, wychudzony, brudny, z zaropiałymi oczami. Od samego początku swojego pobytu dawał jasno do zrozumienia, że nie czuje się komfortowo, jednak zachowywał przy tym ogromny spokój. Leżąc w boksie obserwował ruchy wolontariuszy zajmujących się pozostałymi psami. Próby kontaktu z Kolą były dla niego bardzo trudne, momentalnie nieruchomiał na widok wyciągniętej ręki, z kolei na widok smyczy i obroży uciekał w popłochu do budy, skąd jednak z zainteresowaniem obserwował, co dzieje się na zewnątrz. Po kilku spotkaniach Kola zrobił bardzo duże postępy, można mu założyć obrożę i przypiąć długą linkę – tak asekurowany opuszcza już swój boks i oswaja się z przestrzenią. Widzimy w jego oczach, że chce więcej i stać go na więcej. Z każdym spacerem robi postępy. Kola nie jest na razie gotowy do adopcji, jednak można do niego przyjeżdżać i się z nim zapoznawać. Kola bardzo łaknie i potrzebuje kontaktu z człowiekiem. Coraz chętniej podchodzi, żeby go głaskać. Ten piękny pies będzie wspaniałym towarzyszem dla osoby, która otoczy go opieką i poświęci swój czas i uwagę.

25 października 2016 r.

Kola zrobił ogromne postępy i jesteśmy z niego bardzo dumni. Jak zwykle najlepszym rozwiązaniem w przypadku psa, który się boi, jest czas oraz drugi pies. Nasz podopieczny Ball pomógł Koli „stanąć na nogi” i zaprowadził go na spacer do lasu, na który Kola nie mógł się wcześniej zdobyć. Kola jest kochanym psem, cały tydzień wyczekuje kontaktu z wolontariuszami, bez problemu chodzi już na spacery i jest gotowy, żeby zamieszkać ze swoimi ludźmi, którzy wynagrodzą mu dotychczasowe życie i którym Kola będzie mógł w pełni zaufać.

18 marca 2017 r.

Nasz przystojniak z radością uświadomił sobie, że za chwilę pierwszy dzień wiosny i być może przyniesie mu ona coś ciekawego, coś miłego i tak wyczekiwanego. Dom dla Koli byłby czymś, co ucieszyłoby nas niezmiernie. Mimo, że chłopak dzielnie znosi przytuliskowe warunki, wiemy, że ciepłe i wygodne posłanie w domu, u boku swojej rodziny dałoby mu wiele radości i tak potrzebnego poczucia bezpieczeństwa. Świat budzi się do życia po zimie, może w czyimś sercu właśnie tworzy się miejsce dla Koli?

31 sierpnia 2017 r.

Nikt na razie nie poznał się na Koli, a ten wrażliwy, miły pies nie może doczekać się dnia, w którym już na dobre opuści przytulisko. Bardzo zmienił się od dnia, w którym się poznaliśmy. Lęk przed ludźmi jest tylko mglistym wspomnieniem, Kola uwielbia dziś kontakt z człowiekiem, chce być głaskany, lubi towarzystwo i wspólne spacery po lesie. Nie gardzi również smakołykami i ogólnie dobrym jedzeniem, śmiało można powiedzieć, że Kola jest klasycznym łasuchem, a jedna z dróg do jego serca wiedzie przez żołądek. Serce ma na pewno wielkie i tylko czeka, żeby móc nim kogoś obdarować. Kola ma ok. 8 lat, jest psem zdrowym, wykastrowanym, posiada aktualne szczepienia i jest regularnie odrobaczany.

27 października 2017 r.

Nasz kochany Kola nareszcie w domu! Przeszliśmy razem długą, pełną emocji drogę i bardzo się z nim zżyliśmy. Pamiętamy dokładnie czas, gdy bał się własnego cienia, a strach powodował, że nie był w stanie podnieść się i stać na wyprostowanych łapach. Pamiętamy również jego pierwszy kontakt z obrożą i smyczą, pierwsze spacery i kontakty z innymi psami. Dzisiaj natomiast widzimy Kolę mieszkającego w domu, śpiącego na legowisku i spacerującego spokojnie w parku. Widzimy go wiodącego po prostu normalne życie i wiemy, że warto starać się dla każdego psa w przytulisku, bo każdy z nich jest tak naprawdę normalnym psem zasługującym na drugą szansę. Dziękujemy Ewelinie za przygarnięcie Koli i mocno trzymamy kciuki za długie i szczęśliwe życie!

Zobacz więcej zdjęć i filmiki z udziałem Koli >>

Adopcja w 3 krokach

Ważne: Między wypełnieniem ankiety a domową wizytą przedadopcyjną zawsze jest zapoznanie z psem w miejscu jego przebywania. Może to być przytulisko, dom tymczasowy lub hotel dla psów.

Wypełnioną ankietę wyślij na adres: paulina@glosemzwierzat.pl

Masz pytania? Zadzwoń: 501 173 726