Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Lady, pies do adopcji, Poznań, Dopiewo20 czerwca 2017 r.

Lady trafiła pod naszą opiekę w dość nietypowych okolicznościach: mianowicie znaleźliśmy w internecie ogłoszenie osoby prywatnej, która chciała oddać swojego psa. W dzisiejszych czasach nie jest to coś wyjątkowego, jednak widok maleńkiej suczki na zamieszczonych zdjęciach nie pozwalał przejść obok tej informacji obojętnie. Przerażona, skulona w kącie istotka aż krzyczała, żeby jej pomóc. Udało nam się zorganizować dla niej dom tymczasowy i w krótkim czasie przewieźć do Poznania. Dzisiaj sunia jest już bezpieczna, mieszka w komfortowych warunkach z miłymi ludźmi i psem, nabiera pewności siebie i na nowo poznaje świat. Szukamy dla niej nowego, dobrego domu. Domu z ludźmi spokojnymi, empatycznymi, najlepiej bez małych dzieci w związku z lękami, które wciąż towarzyszą Lady. Mała boi się gwałtownych ruchów i hałasów, z rezerwą podchodzi również do mężczyzn, choć ciekawość pozwala jej systematycznie przełamywać kolejne bariery. Lady uważnie i zainteresowaniem spogląda na świat i niebawem wszystkie przeżyte przez nią koszmary będą już tylko wspomnieniem. Malutka jest grzeczna, zostaje sama, zachowuje czystość, coraz lepiej chodzi na smyczy, ale i bez smyczy trzyma się blisko opiekuna i ładnie reaguje na przywołanie. Sunia jest młodziutka, ma ok. 2 lat, jest zdrowa, odrobaczona i zaszczepiona. Lady znajduje się pod opieką fundacji Głosem Zwierząt, która prowadzi proces adopcyjny i zastrzega sobie prawo do wyboru opiekuna.

30 października 2017 r.

Szczęście uśmiechnęło się do Lady szeroko, pozwalając tej malutkiej, uroczej suni odetchnąć spokojnie. Od początku otoczona troskliwą opieką w domu tymczasowym stopniowo otwierała się, nabierała zaufania do ludzi i dochodziła do siebie po nieprzyjemnych przejściach, jakich wcześniej doświadczyła. Patrycja z Robertem otworzyli przed Lady swoje serca dając jej czas, swobodę podejmowania decyzji i ogromną ilość uczuć, dzięki czemu sunia jest dzisiaj zupełnie innym psem. Wspólnie spędzony czas zaowocował decyzją o zostaniu razem już na zawsze. Tym sposobem Patrycja i Robert adoptowali już drugiego psa z naszej fundacji, dzięki czemu Syriusz zyskał towarzyszkę codziennych spacerów, zabaw i leniuchowania. Bardzo się cieszymy i serdecznie dziękujemy!

 


Adopcja w 3 krokach

Ważne: Między wypełnieniem ankiety a domową wizytą przedadopcyjną zawsze jest zapoznanie z psem w miejscu jego przebywania. Może to być przytulisko, dom tymczasowy lub hotel dla psów.

Wypełnioną ankietę wyślij na adres: paulina@glosemzwierzat.pl

Masz pytania? Zadzwoń: 506 907 047