Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Mikki pies do adopcji Poznań

08 września 2012 r.

Miki jest młodym psem w typie owczarka niemieckiego odebranym przez fundację ze skandalicznych warunków, w których przyszło mu dorastać i żyć. Od szczenięcia żył na niewielkim podwórku, którego nigdy nie opuszczał i które stało się dla niego całym światem. Światem ograniczonym, bez pozytywnych bodźców, za to wypełnionym niepewnością, zimnem, głodem i samotnością. Brak socjalizacji i dobrych doświadczeń sprawił, że Miki jest psem nieufnym, wycofanym i wyraźnie smutnym. Biorąc go pod opiekę wierzymy, że pomożemy mu nadrobić stracony czas, odzyskać radość i chęć do życia. Miki zamieszkał w hotelu dla zwierząt, w którym pod okiem doświadczonych opiekunów będzie w końcu odpowiednio traktowany.

22 lipca 2013 r.

W ciągu kilku miesięcy spędzonych w hotelu Miki poczynił spore postępy w kontakcie z ludźmi i otaczającym go światem. Stopniowo nabiera zaufania, jednak nie jest mu łatwo w pełni otworzyć się i zostawić za sobą przykre doświadczenia z przeszłości. Wszystko jednak przed nim. Dajemy mu czas i swobodę podejmowania decyzji, nikt niczego na nim nie wymusza. W oczach Mikiego widać chęć i potrzebę bliskości, wiemy, że z czasem wezmą one górę nad strachem i nasz podopieczny spojrzy na świat z innej perspektywy.

15 marca 2016 r.

Czas upływa nieubłaganie, a Mikki ciągle wyczekuje na swojego człowieka, który przygarnie go pod swój dach i zapewni mu należytą opiekę. Mikki ma się dobrze, jest zdrowy i dopisuje mu dobry humor. Nadchodząca wiosna na pewno wypełni jego serce optymizmem. Z całych sił wspieramy psiaka i wierzymy, że w końcu razem doczekamy się dnia, w którym Mikki otrzyma swoje własne posłanie w ciepłym domu u boku kochającego człowieka.

24 kwietnia 2016 r. 


Smutne oczy Mikkiego zdradzają wielką tęsknotę za bliskością z człowiekiem. Ten kochany pies długo już czeka na prawdziwy dom, w którym będzie mógł doświadczyć tego, co jest potrzebne każdemu psu. Mikki jest spokojnym, zrównoważonym psem, który może być wspaniałym towarzyszem przez wiele lat. Trzeba tylko dać mu na to szansę.

6 sierpnia 2016 r.


Cały czas szukamy dobrego domu dla Mikiego. Ten uroczy pies nie sprawia żadnych kłopotów, jest miły i nienachalny, będzie cudownym kompanem dla ludzi spokojnych, ceniących sobie towarzystwo zrównoważonego, cichego psa. Miki pozostaje w dobrej kondycji zdrowotnej, jednak brakuje mu w życiu tego najważniejszego – własnego domu i rodziny.

3 października 2016 r.


Dziwi nas to, że nikt w dalszym ciągu nie pyta o Mikiego. Przecież to taki miły, kulturalny i opanowany pies. Melancholijne spojrzenie dodaje mu wiele uroku, a niedawno odkryte zamiłowanie do owoców w jakiś szczególny sposób dodatkowo nas ujmuje. Niby nic wielkiego, a jednak…

5 grudnia 2016 r.

Przed Mikim kolejna gwiazdka w hotelu, w którym tęsknym wzrokiem wypatruje swoich ludzi. Miejmy nadzieję, że niedługo będzie mógł zaznać ciepła prawdziwego domu i troskliwej opieki kochającej rodziny. Miki zasługuje na dobre życie, oby nie musiał już długo czekać.

17 marca 2017 r.

Kolejny z „weteranów” naszej fundacji trafił do fantastycznego domu! Chwile, gdy pies z kilkuletnim stażem w fundacji zostaje adoptowany są prawdziwie motywujące i zachęcają do dalszych starań oraz motywują do pozytywnego nastawienia. Mikkim przez długie lata nikt się interesował, aż przyszedł w końcu moment, na który wszyscy tak bardzo czekaliśmy. Już od pierwszego spaceru zapoznawczego wiadomo było, że są to dokładnie ci ludzie, na których Mikki czekał. Zwykle nieufny w stosunku do obcych, bez cienia obawy podszedł do swojej przyszłej opiekunki, pozwolił się pogłaskać i poszedł spokojnie na spacer. Po kilku odwiedzinach Mikki udał się w podróż do swojego nowego domu, w którym bardzo szybko się odnalazł i poczuł bezpiecznie, a dzisiaj nieciekawa przeszłość jest już dla niego tylko mglistym wspomnieniem. Ogromnie dziękujemy nowym właścicielom Mikkiego, że adoptowali psa starszego, psa z bardzo dużym bagażem życiowym. Takie chwilę są dla nas bezcenne.

Zobacz więcej zdjęć z udziałem Mikkiego >>

Adopcja w 3 krokach

Wypełnioną ankietę wyślij na adres: fundacja@glosemzwierzat.pl

Masz pytania? Zadzwoń: 506 907 047