Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Poziomka, kot do adopcji, Poznań, Dopiewo10 czerwca 2017 r.

Pod koniec maja dostałyśmy zgłoszenie o kotce, która okociła się ogrodzie u jednego z mieszkańców Borówca. Po kilku dniach ta sama osoba poinformował nas, że jest kolejna kotka z maluchami, mamy przychodziły na karmienie.

Wolontariuszki pojechały na miejsce, kotki okazały się przyjazne i na szczęście bez problemu dały się złapać. W sumie zabrałyśmy dwie mamy z szóstką maluszków oraz trzecią dorosła kotkę (na zabieg sterylizacji).
Przedstawiamy Wam jedną z kocich rodzinek – mama Zosia oraz jej córeczki Borówka, Jagoda i Poziomka.
Zosia to przeurocza, przemiziasta, rozgadana i bardzo prosząca o głaski koteczka. Urodziła się latem 2016 roku. Jest wesołą i bardzo dobrą mamą, pięknie zajmuje się swoimi córkami. Po odchowaniu dzieciaczków mama zostanie wysterylizowana i bedziemy szukać dla niej domu tymczasowego lub stałego.
Jagoda, Borówka i Poziomka to trzy słodkie koteczki, urodziły się ok 13 maja. Zaczęły już powoli same jeść jedzonko dla kociaków, są coraz bardziej ciekawskie i brojące. Jeszcze około miesiąca będą z mamą, ale już powoli szukamy dla nich domków.

Zobacz filmik z udziałem Zosi i jej maluchów >>

6 lipca 2017 r.

Około 13 maja w jednym z ogrodów w Borówcu, urodziły się trzy małe kotki. Jedną z nich jest przepiękna Poziomka.

Poziomka to odpowiednie imię dla tej malutkiej kociej damy – jej rodzinny różowy nosek (taki sam jak u mamy i siostry) przypomina właśnie ten owoc. Wyraźnie odznacza się na szarym futerku, które pokrywa jej główkę i sprawia, że każdy ma ochotę ją w ten nosek ucałować:). Poziomka ponad wszystko kocha harcować po kociarni ze swoją siostrzyczką. Wypuszczona z klatki od razu biegnie się bawić. Jak każdy maluch, wspina się, gania z innymi kotkami i poznaje nowe kąty. Jest bardzo otwartą koteczką i cheęnie spędza czas wśród ludzi i kotów – wyraźnie lubi towarzystwo. Jest już samodzielną dziewczynką i potrafi korzystać z kuwety.

10 sierpnia 2017 r.

Poziomka pozdrawia z domu stałego!

Poziomka we wtorek (8 sierpnia) pojechała do stałego domu. Pierwszej nocy trochę rozrabiała i nie dawała spać. Dom stały podejrzewa, że to być może była kwestia pełni księżyca.;). Już po pierwszej nocy pytali co zrobić, żeby mieć spokojny sen, bo mały diabeł jest natrętny.;). Próbuje wplątywać się we włosy, podgryza, zaczepia… cóż… takie są uroki brania małego kociaka. Poziomka w środowy poranek rzuciła się na jajecznicę (to dla niej zupełna nowość), a już swoje mokrej karmy to nie bardzo chciała jeść. Mała próbuje przekonać swoich ludzi, że woli domowe jedzenie. Jak na razie się nie uginają.

Czy Poziomka pod dwóch dniach nieco ochłodnęła? W smsie jaki otrzymaliśmy, wiemy, że zdecydowanie nie:

„Cały czas pełna energii i chętna do zabawy. Zasypia z nami ale w nocy znowu ja rozpiera energia. Biega i zaczepia. Rozumiemy, że jest młoda ale mamy nadzieję, że się w końcu uspokoi.”

Adopcja w 3 krokach

Wypełnioną ankietę wyślij na adres: fundacja@glosemzwierzat.pl

W tytule maila wpisz imię kota, na którego jest ankieta.