Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Rea, pies do adopcji, Poznań, Dopiewo10 sierpień 2015r.

Rea jest suczką, której historii nie znamy w szczegółach, ale możemy domyślać się, że po raz kolejny mamy do czynienia z psem, który zaznał krzywdy. Trafiła do przytuliska brudna i przerażona, bezpieczeństwa szukała w budzie, z której przez początkowy okres w ogóle nie chciała wychodzić. Czas jednak zadziałał na jej korzyść, podobnie jak kontakt z wolontariuszami. Minęły dosłownie 2 tygodnie i obecnie Rea jest
psiakiem otwartym na świat i ponownie nabierającym zaufania do ludzi. Została zabrana do gabinetu weterynaryjnego, gdzie została przebadana i poddana zabiegowi sterylizacji. Chętnie współpracowała przy przewożeniu z boksu do gabinetu. W gabinecie dała się poznać jako psiak zupełnie bezproblemowy. Zachowuje czystość, nie niszczy, zostaje
sama, chętnie wychodzi na spacery i budzi sympatię każdego, kogo spotka na swojej drodze. Jest dosyć dużym, pięknym psem, o umaszczeniu czarnym podpalanym. To młoda około 4-letnia dziewczyna. Jest suczką spragnioną towarzystwa ludzi, uwielbia przytulanie i chętnie pokazuje brzuszek do głaskania. Nie ulega wątpliwości, że potrzebuje sporej
dawki aktywności, dlatego nie może trafić do opiekunów uwielbiających przesiadywać na kanapie. Rea musi trafić do ludzi lubiących spędzać czas na świeżym powietrzu, którzy będą zabierać ją na spacery do lasu i na pola, gdzie suczka będzie miała możliwość zrealizowania swoich
psich potrzeb. Pilnie szukamy dla niej domu tymczasowego lub stałego, aby nie musiała już wracać do betonowego boksu. Rea nie wykazuje dolegliwości zdrowotnych, została odrobaczona, zaszczepiona i wysterylizowana. Nie zostanie wydana do kojca ani na łańcuch.

24 październik 2015 r.

Jesienna aura sprzyja zacieśnianiu więzi między przytuliskowymi psiakami. Dzisiaj Texas i Rea poszli na wspólny spacer, na którym mieli okazję lepiej się poznać. Obydwoje zachowywali się grzecznie i swobodnie, więc bez przeszkód mogą zamieszkać z innymi psami, po wcześniejszym zapoznaniu. Rea czeka na kochający dom, to cudowna, delikatna sunia, która będzie wspaniałą towarzyszką!

5 stycznia 2016 r. 

Rea wciąż czeka w przytulisku na człowieka, który zdecyduje się podarować jej swoje serce i kawałek podłogi. Jest bardzo kontaktowa, lubi spędzać czas z ludźmi spacerując lub bawiąc się piłką. Ładnie chodzi na smyczy, jest coraz bardziej otwarta na świat i nowe bodźce. Na pewno będzie wspaniałą, posłuszną towarzyszką. Mamy nadzieję, ze nie będzie musiała zbyt długo przebywać w przytuliskowym boksie i znajdą się ludzie, którzy dostrzegą w niej piękno, które my widzimy od samego początku.

21 luty 2016 r. 

Rea w dalszym ciągu pozostaje pod naszą opieką i wciąż nie traci nadziei na własny dom. Grzecznie zachowuje się na spacerach, a szczególną sympatią darzy swojego najbliższego sąsiada, z którym chętnie spędza czas na wybiegu i na łąkach. Czekamy na ludzi, którzy pokochają naszą Reę!

13 maja 2016 r. 

Rea blisko rok spędziła w przytuliskowym boksie, czekając na człowieka, który ją zauważy i podaruje jej miejsce u swego boku. Nauczyła się w tym czasie bardzo dużo. Nabrała zaufania do ludzi, przed którymi czuła paniczny strach. Nauczyła się chodzić, nie tylko na smyczy, ale po prostu chodzić na wyprostowanych nogach, gdyż w pierwszym okresie była w stanie jedynie czołgać się po ziemi i okazywać skrajną uległość. Dziś, dzięki Oldze, która ją wypatrzyła i stworzyła jej dom tymczasowy, uczy się dalej: uczy się życia w mieście, zbiera doświadczenia, które pozwolą jej żyć we współczesnym, trudnym do zrozumienia świecie. Szybko zaaklimatyzowała się w domu tymczasowym: zostaje sama nie niszcząc, nie brudząc i nie hałasując, nauczyła się jeździć samochodem, spacerować przy ulicy, mijać inne psy. Wierzymy, że znajdzie w końcu swój stały dom.

5 października 2016 r.

Rea pozostaje pod opieką domu tymczasowego i codziennie udowadnia, że jest idealną towarzyszką życia. Jest bardzo grzeczna, kochana, zostaje sama w domu, zachowuje czystość, niczego nie niszczy. Ostatnio odwiedziła ją fotograf współpracująca z naszą fundacją: https://www.facebook.com/fotochudzinskakajdan/?fref=ts czego efektem są przepiękne zdjęcia naszej Rei. Wierzymy, że dzięki nim ktoś dostrzeże jej urok i znajdzie kochający dom stały.

14 lutego 2017 r.

Historie psów takich jak Rea motywują do działania, do odwiedzania schronisk i dawania szansy psom z trudną przeszłością. Rea pokonała swoje lęki w przytulisku, odbudowała zaufanie do ludzi i nauczyła się zasad życia w społeczeństwie. Po kilku miesiącach miała w sobie na tyle sił, aby opuścić przytulisko i zamieszkać w mieście, w domu tymczasowym, gdzie kontynuowała swój rozwój. Oswoiła się z cywilizacją, nauczyła się życia i przede wszystkim zżyła się ze swoją opiekunką, która dzisiaj nie wyobraża sobie życia bez Rei. Rea zmieniła więc dom, nie zmieniając adresu i zostaje już na stałe w swoim domu tymczasowym. Dziękujemy Oldze za danie szansy właśnie naszej Rei.

Zobacz więcej zdjęć i filmiki z udziałem Rei:

https://goo.gl/photos/k9JV6T9eCxVuoQJo7


Adopcja w 3 krokach

Ważne: Między wypełnieniem ankiety a domową wizytą przedadopcyjną zawsze jest zapoznanie z psem w miejscu jego przebywania. Może to być przytulisko, dom tymczasowy lub hotel dla psów.

Wypełnioną ankietę wyślij na adres: paulina@glosemzwierzat.pl

Masz pytania? Zadzwoń: 506 907 047