Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Tiana, kot do adopcji, Poznań, DopiewoUrodzona: sierpień 2016 r.

Zdrowie: odrobaczona, wysterylizowana, testy FeLV/FIV ujemne

Stosunek do ludzi: przyjacielska, lubi głaskanie, ale jest jeszcze nieco nieśmiała

Stosunek do dzieci: nie miała kontaktu

Psy: nie miała kontaktu

Koty: lubi inne koty, chętnie się bawi

Inne: –

22 marca 2017 r. 

Tiana została znaleziona w Dąbrówce. To kolejna kotka, która trafiła do nas „tylko” na sterylizację, a ostatecznie stała się naszą podopieczną. Kiedy do nas przyjechała myśleliśmy, że ma ok. 5 miesięcy. Jest bardzo drobną kotką. Na pierwszy rzut oka zupełnie nie wygląda na swój wiek. Po wizycie u weterynarza okazało się, że jest po wymianie zębów i ma ok. 9 miesięcy. Została już wykastrowana i odrobaczona. Testy FIV/FeLV ma ujemne

Kiedy do nas przyjechała była zdrowa. Niestety być może stres przyczynił się do spadku odporności i obecnie kicha i łzawią jej oczy.  Zdecydowanie potrzebuje ciepłego domu, w którym będzie mogła w pełni dojść do siebie. Jest w trakcie leczenia. Szukamy dla niej domu tymczasowego. Jako fundacja pokrywamy wszelkie koszty leczenia. Niedługo kończy się jej okres kwarantanny, a my nie możemy jej w takim stanie zaszczepić. Nie chcemy, żeby musiała długo siedzieć w klatce. Jest kotką, która jest przyjazna i lubi kontakt z człowiekiem. Z pewnością w domu pokaże wiele swoich plusów. Kociarniane warunki nie sprzyjają jej w powrocie do zdrowia.

Czy mógłby ktoś podarować jej dom tymczasowy? Bardzo prosimy. Tianę można zobaczyć na żywo.

12 maja 2017 r.

Tiana to taki mały, płochliwy, śmieszny szczurek w ciele kota ♥
Trafiła do nas tylko na sterylizację i cóż… i jak zawsze…. została.
W kociarni uwielbia się bawić, biega sobie z piłeczkami, łowi wędki, skacze po drapakach. Gdy wchodzi do kociarni ludź oczy robią się wieeeelkie jak spodki i ciekawość karze jej obserwować każdy ruch ludzia. Strach jednak nie pozwala dać się dotknąć!Sprawy przybierają inny obrót, gdy rzeczony ludź jest szybki i zwinny i potrafi łapać małe, płochliwe szczurki.:) Bo gdy już się Tianę złapie i zaczyna miziać, kotka roztapia się w błogości i mruczy.:P

Szukamy dla Tiany domu tymczasowego/stałego, który doceni jej śmieszny charakterek i zsocjalizuje jeszcze bardziej.

6 czerwca 2017 r.

Tiana w sobotę opuściła kociarniane progi i pojechała do stałego domu. Już wiemy, że jest dobrze. Nasza niedotykalska Tiana w kociarni, kiedy została sama bez innych kotów nagle zamieniła się dosłownie w kota miziaka. Zmieniła się nie do poznania. Obecny dom stały zanim to się stało, poznał ją jako tę, która nie dała do siebie podchodzić, a mimo to chciał ją na stałe wziąć pod swój dach.
Pierwsza noc z soboty na niedziele była spokojna tj. bez przygód. Natomiast z niedzieli na poniedziałek nie dawała spać. Chodziła i zwierzała pomiałkując. Weszła nawet na łóżko, a gdy tylko obecny opiekun się ruszył to się płoszyła. Jednak już nad samym ranem była przy samej głowie i ostrzyła nieco pazurki. Kolejna noc była spokojna, ponieważ zostały po całym mieszkaniu w wybranych miejscach rozstawione przysmaczki i dzięki temu wiadomo, ze zaliczyła wizytę na parapecie, na łóżku i w kuchni. Jak tylko opiekun wchodzi to ociera się o poręcze, przeciąga się i pozwala miziać. Uwielbia szczotkowanie. Suche jedzonko ją średnio interesuje, ale czasem je ruszy, natomiast mokre jedzenie od razu zjada. Tiana ładnie korzysta z kuwety. Nowy opiekun jest z niej zadowolony. Cieszy się, że nie unika jego towarzystwa i chętnie bawi się piłką golfową i wędką. Został kupiony również dla niej tunel, ale aż tak bardzo nie przypadł jej do gustu.
Cieszymy się ogromnie, że jej wejście w nowy etap życia przechodzi tak bezstresowo. Jak była podjęta decyzja o adopcji sądziliśmy, że będzie kotem, który pierwsze dni spędzi za kanapą. Potem jak została sama zmieniła się nie do poznania i dobrze, że tak się stało. Tiana to kolejny u nas niedotykalski kot, który zamienił się w prawdziwego miziaka i to bez zmuszania jej.

Adopcja w 3 krokach

Wypełnioną ankietę wyślij na adres: fundacja@glosemzwierzat.pl

W tytule maila wpisz imię kota, na którego jest ankieta.