Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Alija, pies do adopcji, Poznań, Dopiewo9 lipca 2017 r.

Alija trafiła pod opiekę naszej fundacji w wyniku interwencji przeprowadzonej w jednym z gospodarstw na terenie naszej gminy. Żyła bez żadnego schronienia, rzadko była dokarmiana, jej życie polegało na włóczeniu się po polach i okolicznych gospodarstwach w poszukiwaniu pożywienia. Właścicielowi w ogóle na niej nie zależało, podobnie jak na jej dziewięciu szczeniętach. Alija była bardzo nieufna w stosunku do ludzi, pozwalała do siebie podejść tylko na kilka metrów, nie było mowy o dotknięciu jej, czy przypięciu smyczy – musieliśmy łapać ją na pętlę. Suczka trafiła do przytuliska, w którym systematycznie pracujemy nad zwiększeniem jej zaufania do ludzi i powoli zaczynamy dostrzegać zmiany w jej zachowaniu. Wiemy, że zarówno przed nią, jak i przed nami jest jeszcze długa droga, ale wierzymy, że pokonamy przeciwności i Alija będzie w stanie w pełni nam zaufać. Alija jest młodą suczką, ok 2 letnią, ma piękne, myślące oczy, zdradzające nietuzinkową osobowość i miłe usposobienie. Jest średniej wielkości, smukła, ma krótką, lśniącą sierść. Docelowo powinna zamieszkać w bardzo spokojnej, cichej okolicy, w domu z ogrodem, w otoczeniu spokojnych i wyrozumiałych ludzi. Szukamy dla niej kochających osób, które dadzą jej czas i przestrzeń. Alija akceptuje inne psy, nie ma też problemu z kotami i innymi zwierzętami.

15 listopada 2017 r.

Małymi kroczkami, ale systematycznie idziemy do przodu. Alijka coraz bardziej się otwiera! Cieszy się na nasz widok, gdy przyjeżdżamy do przytuliska, poszczekuje, by zwrócić na siebie uwagę, dosyć śmiało pogania nas, gdy przygotowujemy posiłki po spacerach. Cały czas jednak jest bardzo ostrożna w bezpośrednim kontakcie. Założyliśmy Aliji nową obrożę i nie mamy już problemu z przypięciem jej smyczy i wyprowadzeniem na spacer. Jej spacery są coraz dłuższe i dalsze, Alija wychodzi już poza teren przytuliska i zwiedza z nami okoliczne łąki i zarośla. Ostrożnie wszystko obserwuje, nie ma ochoty na przytulanie, ale nabiera do nas coraz większego zaufania. Z psami, jak zawsze, dogaduje się bardzo dobrze. Jest grzeczna i delikatna, szanuje przestrzeń osobistą i tego samego oczekuje od innych, jest damą w każdym calu, co potwierdza nie tylko zachowaniem, ale i chodem. Alija porusza się lekko i spokojnie, z pełną gracją. Mocno kibicujemy Aliji i sobie, i nie możemy doczekać się dalszych postępów!

8 kwietnia 2018 r.

Alija czekała długo, ale równie długo czekali na nią jej opiekunowie. Z różnych względów musiało jednak być tak, że do nowego, a właściwie pierwszego w swoim życiu domu, wprowadziła się dopiero teraz. Aliję adoptowali nasi wolontariusze, którzy od pierwszego spotkania pokochali ją nad życie. Alija, choć wiodła wcześniej półdzikie życie, momentalnie przystosowała się do nowych, domowych warunków i szybciutko odkryła czym jest miękkie legowisko, a nawet łóżko. Została w pełni zaakceptowana przez mieszkające już w domu psy, kota i żółwia, i odwdzięczyła się im tym samym, zachowując się nad wyraz kulturalnie i grzecznie. Alija świetnie odnajduje się w grupie, lubi leniwe poranki, uwielbia spacery na łąkach, jak i zabawy z mieszkającymi z nią psami, a swoich opiekunów obdarowuje codziennie uśmiechem i radosnym spojrzeniem. Krótko mówiąc, jest cudowna i wszystkim życzymy tak udanych adopcji!

Adopcja w 3 krokach

Ważne: Między wypełnieniem ankiety a domową wizytą przedadopcyjną zawsze jest zapoznanie z psem w miejscu jego przebywania. Może to być przytulisko, dom tymczasowy lub hotel dla psów.

Wypełnioną ankietę wyślij na adres: paulina@glosemzwierzat.pl

Masz pytania? Zadzwoń: 506 907 047