Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Kamila, pies do adopcji, Poznań, Dopiewo15 września 2016 r. 

Kamila została odebrana w trybie interwencji. Sunia trzymana była w rozpadającym się kojcu na tyłach domu razem ze stertą niepotrzebnych składowanych latami śmieci. I tak też Kamila była przez wiele lat traktowana przez właścicieli. Wycieńczona sunia bez cienia nadziei, apatycznie spoglądała na idących w jej stronę wolontariuszy. Dlaczego mieliby coś dla niej zrobić? Przecież jej właściciele mają znajomych, rodzinę, sąsiadów, którzy odwiedzają, wspólnie świętują, WIDZĄ… i nic się nie zmienia, nadal ciągłe pragnienie, głód, ból i samotność. Tym razem było jednak inaczej! Ktoś dał pić, pogłaskał i zabrał z tego miejsca! Kamila trafiła natychmiast do kliniki. Już na wstępnych badaniach można było zobaczyć skrajnie wychudzone, zapchlone ciałko. Na listwie mlecznej widoczny wielki guz. Drugi guz umiejscowiony bardzo blisko serca. Konieczny okazał się tomograf, żeby sprawdzić czy będzie można go usunąć. Koszty rosły w zastraszającym tempie. Na szczęście znalazła się osoba, która natychmiast zdecydowała się ponieść wszelkie koszty powrotu do zdrowia Kamili. Pani Agnieszka Mesojed, która od lat pomaga naszym podopiecznym, poniosła wszystkie koszty pobytu Kamili w szpitalu, które wyniosły 5000zł. Sunia pomyślnie przeszła operacje usunięcia dwóch guzów, badanie histopatologiczne nie wykazało żadnych zmian złośliwych. Obecnie dzięki dalszej pomocy pani Agnieszki, przebywa w hotelu, gdzie nabiera ciałka i śmiałości J Okazałą się wspaniałą, przyjazną sunią. Pomimo ok. 10 lat, potrafi bawić się jak szczeniak, bo dopiero teraz zaczyna cieszyć się życiem. Jednak hotel, to nie dom. Pragniemy, żeby Kamila zaznała radości posiadania swojego prawdziwego domu, gdzie będzie kochana, rozpieszczana i bezpieczna. Szukamy dla niej domu stałego lub choć tymczasowego, żeby każdy jej dzień mógł być już teraz tylko szczęściem…

Kamila, sunia odebrana przez naszych wolontariuszy podczas interwencji

17 kwietnia 2017 r.

Kamila z wychudzonej i przerażonej istotki zmieniła się w radosną, piękną Sunię.:) Wyniki krwi ma bardzo dobre, nie ma śladu anemii. Kamila kocha ludzi, szybko łapie kontakt z nowymi osobami, jest ciekawska i łaknie uwagi i przytulania. Choć Kamilka dobrze radzi sobie w hotelu, to wszyscy wiemy, że to nie dom. Mamy nadzieję, że wypatrzy ją ktoś, kto da jej dom i pokocha jak na to zasługuje..

27 listopada 2017 r.

Elegancka – to słowo idealnie opisuje Kamilę. Jest właśnie taka: porusza się z gracją, jest nienachalna, delikatna i wrażliwa. Nie będziemy wypominać jej wieku, ale w pewnym sensie to właśnie on dodaje Kamili klasy i szyku. Co z tego, skoro wciąż nikt nie pyta? Ano nic, my wierzymy niezmiennie, że ta urocza suczka w końcu wpadnie komuś w oko, a następnie wypełni serce.

Zobacz więcej zdjęć z Kamilą >>

6 kwietnia 2018 r.

Kamilka zamieszkała dzisiaj w swoim nowym, stałym domu! Trudno ująć w słowa, jak bardzo nas to cieszy i jak wdzięczni jesteśmy nowej opiekunce naszej suni za to, że zdecydowała się wziąć pod swój dach właśnie ją. Pani Kamila adoptowała swoją imienniczkę kierując się po prostu chęcią pomocy komuś, kto nie ma większych szans. Dała dom psu starszemu, po przejściach, nie miał dla niej znaczenia jej wygląd ani pochodzenie, ani nawet stan zdrowia. Poznała historię Kamili, a po pierwszym wspólnym spacerze już wiedziała, że będą żyć razem. Takie adopcje nie zdarzają się zbyt często… Kamilka szybko się zadomowiła, bez problemu zaakceptowała kotkę rezydentkę i cały czas uśmiecha się do swojej opiekunki, podobnie jak my uśmiechamy się oglądając jej zdjęcia z domu… Z całego serca dziękujemy!

Adopcja w 3 krokach

Ważne: Między wypełnieniem ankiety a domową wizytą przedadopcyjną zawsze jest zapoznanie z psem w miejscu jego przebywania. Może to być przytulisko, dom tymczasowy lub hotel dla psów.

Wypełnioną ankietę wyślij na adres: ola@glosemzwierzat.pl

Masz pytania? Zadzwoń: 502388518