Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Leno, pies do adopcji, Poznań, Dopiewo4 kwietnia 2017 r.

Leno jest niedużym, dorosłym, kudłatym pieskiem, sięgającym człowiekowi mniej więcej pod kolano. Został znaleziony bardzo zaniedbany, miał skołtunioną, brudną sierść, był bardzo chudy i odwodniony. Nie ufał specjalnie ludziom, nie był przyzwyczajony do dotyku, zakładania obroży i chodzenia na smyczy. Czas i nasze zaangażowanie pomagają mu zmieniać się i inaczej patrzeć na świat. Leno wciąż nie jest specjalnie wylewny, ale coraz częściej sam podstawia się do drapania i bardzo ładnie chodzi na smyczy. Cieszy się na widok wolontariuszy, którzy przyjeżdżają na spacery i bardzo chętnie wychodzi z boksu, aby udać się do lasu i móc trochę odetchnąć. Szukamy dla Leno dobrego domu w spokojnej okolicy, blisko terenów zielonych, gdzie będzie mógł chodzić na regularne spacery, podczas których zrealizuje swoje naturalne potrzeby. Leno nie ma żadnych dolegliwości zdrowotnych, ma aktualne szczepienie, jest odrobaczony i zabezpieczony przeciwko pasożytom zewnętrznym, został wykastrowany. Wiek Leno został przez weterynarza oceniony na około 4 lata. Leno nie zostanie wydany do życia wyłącznie na dworze, w kojcu lub na łańcuchu. Znajduje się pod opieką fundacji Głosem Zwierząt, która prowadzi proces adopcyjny i zastrzega sobie prawo do wyboru opiekuna.

6 września 2017 r.

Kudłatek Leno w dalszym ciągu mieszka w przytulisku i nikt o tego biedaka nie pyta. A szkoda, bo jest miłym, przyjacielskim psem, który, jak wiele innych, bardzo cierpi z powodu samotności. Leno potrzebuje wsparcia od człowieka, pragnie być częścią rodziny i czuć się bezpiecznie. To bardzo fajny pies, który potrzebuje trochę czasu, aby zaufać. Mamy nadzieję, że niedługo znajdzie się ktoś, kto podaruje temu sympatycznemu psu normalne życie.

28 stycznia 2018 r.

W dalszym ciągu nikt nie pyta o Leno. Mały kudłatek mieszka w przytulisku już kolejny miesiąc, tracąc pomału wiarę w możliwość odmiany losu. To, że jest lubiany przez wolontariuszy odwiedzających przytulisko dodaje mu trochę otuchy, ale do pełni szczęścia jest jeszcze daleko. Zima niedługo odejdzie w niepamięć i może razem z nią skończy się niedola tego sympatycznego psa. Bardzo nam na tym zależy.

24 kwietnia 2018 r.

Ten długo wyczekiwany moment w końcu nadszedł! Leno opuścił dzisiaj przytulisko i przeprowadził się do swojej nowej rodziny. Zamieszkał w pięknej i spokojnej podmiejskiej okolicy, gdzie nic już nie zakłóca jego spokoju. Leno codziennie chodzi na spacer do lasu, co wprost uwielbia, o czym przekonaliśmy się już w przytulisku, natomiast wolne chwile spędza wygrzewając się na słońcu w swoim własnym ogrodzie. Po prostu żyć, nie umierać! Nowi opiekunowie Leno bardzo się cieszą, że ten nieduży kudłatek został członkiem ich rodziny i obdarzają go każdego dnia uczuciem, którego nigdy wcześniej nie było mu dane zaznać. Serdecznie dziękujemy za adopcję naszego Leno!

Zobacz więcej zdjęć i filmiki z udziałem Leno >>

Adopcja w 3 krokach

Ważne: Między wypełnieniem ankiety a domową wizytą przedadopcyjną zawsze jest zapoznanie z psem w miejscu jego przebywania. Może to być przytulisko, dom tymczasowy lub hotel dla psów.

Wypełnioną ankietę wyślij na adres: paulina@glosemzwierzat.pl

Masz pytania? Zadzwoń: 501 173 726