Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Lusio, pies do adopcji, Poznań, Dopiewo30 września 2016 r.

Lusio to przeuroczy, niewielkich rozmiarów piesek o ślicznych, lśniących, pełnych nadziei oczach. Jego wiek został określony na 1,5 roku. To piesek bardzo delikatny i wrażliwy. Kilka spotkań musieliśmy go przekonywać, że ludzie są fajni i nie spotka go już żadna krzywda. Lusio bardzo ładnie chodzi na smyczy, jednak prawdziwą radość sprawia mu wyjście na wybieg, gdzie może biegać luzem. Kocha biegać, brykać, bawić się. Lusio trochę się obawia obcych ludzi, musi mieć czas, żeby kogoś poznać i mu zaufać. Szukamy dla niego ludzi spokojnych, pełnych ciepła i uczuć, których Lusiowi bardzo brakuje. Widać po nim, że dużo w swoim krótkim życiu przeszedł, mimo tego jest niezwykle radosny i pogodny. Lusio bardzo potrzebuje kochającego domu, najlepiej domu z ogrodem w spokojnej okolicy, ponieważ miejski hałas może stanowić dla niego zbyt duże wyzwanie. Lusio jest zdrowy, został odrobaczony, zaszczepiony i zachipowany. Ten kochany maluch wniesie wiele radości do domu, w którym zamieszka.

9 grudnia 2016 r. 

Lusio na szczęście nie czekał długo i zamieszkał w domu tymczasowym, w którym zaznaje nowego życia. Lusio bardzo lubi inne psy, bez przeszkód może zamieszkać w domu z innymi, miłymi psami. Lusio jest też bardzo delikatny dla dzieci. Dla Lusia największe wyzwanie stanowią wizyty u weterynarza oraz jazda samochodem, choć te znosi coraz lepiej. Bardzo dziękujemy Pani Emilii i Panu Marcinowi za przygarnięcie Lusia na dom tymczasowy. Mamy nadzieję, że wkrótce znajdzie się ktoś, kto zakocha się w Lusiu na zawsze.

5 lutego 2017 r.

 

 

Wesoły Lusio w dalszym ciągu czeka na swoich nowych opiekunów. Oczekiwanie umilił sobie sesją zdjęciową, której efekty podajemy do publicznej wiadomości. Lusio jest wdzięcznym, energicznym pieskiem lubiącym towarzystwo ludzi. Mamy nadzieję, że już niedługo odnajdzie go jego nowa rodzina.

13 lutego 2017 r.

Nasz kochany Lusio już w domu stałym! Zamieszkał z kochającą rodziną w towarzystwie suczki – rezydentki i ma już pełne prawo zostawić przeszłość za sobą. Bardzo się cieszymy i dziękujemy nowej rodzinie Lusia, za danie mu szansy i przygarnięcie młodzieńca pod swój dach.

1 lipca 2017 r.

Niestety relacja między Lusiem a domownikami nie ułożyła się tak, jak powinna i piesek musi do końca lipca opuścić dom, w którym zamieszkał na początku roku. Szukamy dla niego przynajmniej domu tymczasowego, w którym chłopak poczuje się bezpiecznie i spokojnie. Szczegółowe informacje: 501 173 726

12 września 2017 r.

Lusio początkowo przebywał w przytulisku, następnie zamieszkał w domu tymczasowym, później doświadczył nieudanej adopcji i ostatecznie zamieszkał w nowym domu tymczasowym u Pani Kasi i Pana Marka, którzy tak oto piszą o tym uroczym piesku:
„Lusio jest z nami od nieco ponad miesiąca. Przez ten miesiąc pokazał już jak bardzo potrzebuje zainteresowania, miłości, czułości i jak bardzo brakowało mu tego wcześniej. Jest bardzo inteligentnym psiakiem, zna podstawowe komendy, a za mały przysmak zrobi wszystko. Jest przeuroczy i wrażliwy, tęskni kiedy zostaje sam w domu, ale znosi to ze spokojem i cierpliwością. Jak tylko ktoś wróci do domu od razu pokazuje jak bardzo się cieszy i oddanie podąża po całym domu za swoim opiekunem. Uwielbia długie spokojne spacery, choć największą radość sprawia mu bieganie i aportowanie. Zdecydowanie potrzebuje spokojnego i kochającego domu, do którego wniesie wiele radości.”
Miłe słowa o Lusiu cieszą nas niezmiernie i serdecznie polecamy chłopaka do adopcji!

5 stycznia 2018 r.

Powiedzieć o Lusiu, że jest pogodnym psem, to jak nic nie powiedzieć. Uśmiech nie schodzi z twarzy tego niedużego młodzieniaszka, co może właściwie nieco dziwić, gdy weźmiemy pod uwagę to, co przeszedł. Przytulisko, dom tymczasowy, nieudana adopcja, znowu dom tymczasowy… Na pewno trudno mu było odczuwać, że gdzieś przynależy. Niemniej uśmiechał się cały czas. I tak jest również teraz. Pod opieką wyrozumiałych i troskliwych opiekunów z domu tymczasowego Lusio uśmiechając się czeka na swój stały dom

Zobacz więcej zdjęć z udziałem Lusia >>

24 lipca 2018 r.

Czarowaliśmy, czarowaliśmy i wyczarowaliśmy! Lusio doczekał się swojego stałego domu, kochających opiekunów i normalnego życia. I choć z jego perspektywy nie zmienia się nic, z naszej w sumie też, to jednak istotne jest to, że dom tymczasowy stał się jego domem stałym, a to ma już duże znaczenie! Trudno wyobrazić sobie lepszy scenariusz dla tego radosnego malucha, bo któż zna i pozna go lepiej niż ludzie, którzy żyją z nim prawie rok pod jednym dachem? Pani Kasiu, Panie Marku – najmocniej dziękujemy za podjęcie decyzji o adoptowaniu Lusia!

Adopcja w 3 krokach

Ważne: Między wypełnieniem ankiety a domową wizytą przedadopcyjną zawsze jest zapoznanie z psem w miejscu jego przebywania. Może to być przytulisko, dom tymczasowy lub hotel dla psów.

Wypełnioną ankietę wyślij na adres: paulina@glosemzwierzat.pl

Masz pytania? Zadzwoń: 506 907 047