Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
Makadamia, kot do adopcji, Poznań, Dopiewo7 sierpnia 2017 r.

Makadamia trafiła do nas wraz z 4 swojego orzeszkowego rodzeństwa: Fistaszkiem, Orzeszkiem, Pekanem i Pistacją. Ich mamą jest Barcinka, które swoje imię zawdzięcza miejscowości Barcinek, w której się okociła. Maluchy przyszły na świat około 19 lipca tego roku. Barcinka to przykładna mamusia piątki szkrabów. Podczas ich karmienia sama mruczy i ugniata kocyk. Mruczy także na widok wolontariuszy wchodzących do kociarni i natychmiast domaga się kontaktu – obserwuje każdy ruch i delikatnym miauczeniem przypomina żeby ją wymiziać.

To łagodna, półtoraroczna przepiękna kotka o wyjątkowym szylkretowym umaszczeniu i spojrzeniu aniołka. Wierzymy że szybko skradnie czyjeś serce. Barcinka kocha ludzi i jest śmiałą kotką – nie boi się nas, zachowuje się tak, jakby wiedziała, że nie chcemy zrobić jej krzywdy.

Jej dzieci na szczęście usposobienie mają po mamusi. Mamy nadzieję, że po osiągnięciu odpowiedniego dla nich wieku trafią do kochającego domu.
12 października 2017 r. 

W sobotę Fistaszek (biało czarny) i Makademia (szylkretka) przenieśli się z naszej kociarni do całodobowej lecznicy. Niestety, z niezidentyfikowanych do końca powodów jelitowych kociaki zamiast rosnąć, chudną. Oprócz tego towarzyszy im okropna ropno- krwista, cuchnąca biegunka. Dzieciaki mają jednak ogromny apetyt i masę energii, liczymy więc, ze lekarzom uda się zapanować nad biegunką i wyprowadzić maluchy na prostą. Kilka tygodni temu zmarł ich brat, Orzeszek, dlatego tak bardzo boimy się by dzieci dały radę.

Gdyby ktoś z Państwa zechciał wesprzeć Fistaszka i Makademię finansowo, będziemy przeogromnie wdzięczni. Koszt nocy w szpitalu to ok 100-150zł, w zależności od podanych leków i zrobionych testów. Dzieciaki są tam już 4 dobę.

Fundacja „Głosem Zwierząt”
ul. Podbiałowa 1/2
60-185 Skórzewo
Konto:
04 2490 0005 0000 4600 8073 9177
tytuł: orzeszkowe rodzeństwo

6 stycznia 2018 r.

Makadamia jako jedna z naszych pierwszych podopiecznych w tym roku znalazła swój własny, prywatny dom. Dom tymczasowy z pewnością będzie za nią tęsknił, bo jak to określił był to „Najlepszy koci dzieciak, jakiego kiedykolwiek poznałam!”. Wierzymy, że takie same wrażenie z robi w swoim stałym domu. Prezentujemy na zdjeciu Makadamię jeszcze w swoim domu tymczasowym.

Adopcja w 3 krokach

Wypełnioną ankietę wyślij na adres: fundacja@glosemzwierzat.pl

W tytule maila wpisz imię kota, na którego jest ankieta.