Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Peru, pies do adopcji, Poznań, Dopie5 marca 2017 r.

Peru trafił do nas w dość nietypowych okolicznościach, ponieważ jak gdyby nigdy nic pojawił się w lesie, przy którym znajduje się nasze przytulisko. Był przestraszony i zdezorientowany, wyraźnie szukał pomocy, ponieważ zupełnie nie znał terenu i nie wiedział, gdzie ma sięudać. Peru nie miał obroży, nie ma też chipa, wszystko wskazuje na to, że został przez kogoś porzucony. Obecnie przebywa w przytulisku i z każdą wizytą coraz lepiej się poznajemy. Peru jest psem, który bardzo pragnie przebywać z ludźmi, jest zainteresowany wszystkimi czynnościami, które mają miejsce w przytulisku, uważnie wszystko obserwuje i czeka na moment, gdy ktoś poświęci mu uwagę. Z wielkim entuzjazmem wychodzi na spacery, całym sobą pokazuje, jak bardzo pragnie poznawać świat i być jego częścią. Jeszcze uczy się chodzenia na smyczy, ale za każdym razem idzie mu coraz lepiej i już niedługo będzie prawdziwym ekspertem. Oczy Peru zdradzają drzemiącą w nim radość, ale również ogromną wrażliwość, jest psem którego potrzebą jest czuć się kochanym i bezpiecznym. Peru powinien zamieszkać w bardzo spokojnej, cichej okolicy, gdzie nie będzie narażony na nadmiar bodźców i będzie miał możliwość realizowania swoich naturalnych potrzeb. Peru jest psem młodym, ok. 2-letnim, zdrowym, odrobaczonym i zaszczepionym, przed adopcją zostanie wykastrowany. Nie zostanie wydany do życia na dworze, na łańcuchu lub w kojcu. Peru znajduje się pod opieką fundacji Głosem Zwierząt, która prowadzi proces adopcyjny i zastrzega sobie prawo wyboru opiekuna.

6 września 2017 r.

Z wytęsknieniem czekamy na dzień, w którym Peru opuści w końcu przytulisko. Nie dlatego, że przysparza nam problemów, ale dlatego, że jest psem miłym i inteligentnym, marnującym swoje życie w izolacji od świata. Peru jest wesoły i skory do zabaw, jest wdzięcznym towarzyszem spacerów, mając go u boku można naprawdę miło spędzić czas na łonie natury. Wystarczy tylko dać mu szansę. Peru potrafi bardzo dobrze chodzić na smyczy, reaguje na przywołanie i bardzo ładnie dogaduje się z innymi psami. Bez przeszkód może zamieszkać z innym psem lub psami. Został przez nas również sprawdzony na koty, przy odrobinie pracy zaakceptuje ich towarzystwo bez większych problemów. Jest zdrowy, wykastrowany, ma aktualne szczepienia i jest regularnie odrobaczany.

28 stycznia 2018 r.

Mało jest psów tak uśmiechniętych, jak Peru. Uśmiecha się zawsze na widok odwiedzających przytulisko wolontariuszy, bo wie, że wyjdzie z klatki i będzie mógł chociaż trochę poczuć się niczym normalny pies. Cotygodniowy spacer w lesie to dla niego jedyna szansa na zaspokojenie naturalnych potrzeb i kontakt z przyrodą. Z całej siły trzymamy kciuki, aby Peru nie obchodził z nami rocznicy pobytu w przytulisku i niedługo je opuścił, wprowadzając się do swojej nowej rodziny.

Zobacz więcej zdjęć i filmiki z udziałem Peru >>

15 lutego 2018 r.

Stało się! Głośno wypowiadane życzenie spełniło się i Peru nie męczy się już w zimnym boksie przytuliska. Mieszka w najlepszym domu, jaki mógł mu się trafić, z ludźmi, którzy poświęcają mu całość swojej uwagi i serca, robiąc wszystko, aby poczuł się komfortowo i odzyskał spokój ducha. Peru pokazuje na każdym kroku, że pokładane w nim przez nas nadzieje nie były bezpodstawne. Szybko się aklimatyzuje, akceptuje mieszkające w domu koty, na spacerach zachowuje się bez zarzutu i potrafi zostać sam w domu. Cieszymy się niezmiernie i bardzo dziękujemy Kasi i Adamowi za podjętą decyzję i przygarnięcie Peru do swojego życia!


Adopcja w 3 krokach

Ważne: Między wypełnieniem ankiety a domową wizytą przedadopcyjną zawsze jest zapoznanie z psem w miejscu jego przebywania. Może to być przytulisko, dom tymczasowy lub hotel dla psów.

Wypełnioną ankietę wyślij na adres: paulina@glosemzwierzat.pl

Masz pytania? Zadzwoń: 501 173 726