Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
1.5 procent przekaż Fundacja Głosem Zwierząt

Samba, kotka do adopcji, Poznań, Dopiewo10 wrzesień 2014r.

Witaj, dostałam piękne imię – Samba.
Mnie, jak i resztę mojego rodzeństwa Człowieki znalazły na działkach, gdzie urodziła nas mamusia.
Później zabrali nas w jakieś dziwne miejsce, gdzie Ludzia dawała zastrzyki i niesmaczne lekarstwa. Ponoć mają zapobiec pchełkom i robaczkom. To dobrze, nie chciałabym być chora!
Na prawym oczku mam plamkę. Człowieki nazywają to jakoś mądrze…”stan po owrzodzeniu rogówki”, czy coś takiego. Nie wiem co to znaczy, ale już wszystko dobrze, tylko muszę na razie dostawać kropelki. Moja piękna siostra nie ma takiej plamki i jest dużo odważniejsza, ale Ludzia mówi, że i mnie ktoś pokocha, bo jestem cudną, mądrą koteczką, a plamka dodaje mi uroku. Uważasz, że ma rację?
Poza tym w ogóle nie marudzę przy jedzeniu! Nie lubię wybrzydzać, przecież to takie miłe, że teraz mam pełną miseczkę.

10 grudzień 2014r.

Mambo i Samba zamieszkali we wspólnym domku.

01 lipiec 2015r.

Mambo i Samba (dom tymczasowy nazywał je Jacek i Agatka) wróciły z adopcji po 7 miesiącach. Zaadoptowane w grudniu 2014 wróciły tydzień temu po tym, gdy ich właścicielka poprosiła nas o zabranie kotów z dnia na dzień, ze względu na sytuaje rodzinną. Nie mamy miejsca, adopcje stoją, nawet o kociaki nikt nie pyta – no przepraszam, czasem pytają, ale jak słyszą o procedurach adopcyjnych, to rezygnują. . Z braku opcji Mambo i Samba zamieszkały w łazience wolontariuszy.
W łazience są od tygodnia, nie mają gdzie wyjść bo w tym samym mieszkaniu jest już 8 (słownie: osiem !) kotów. Tak, to razem dziesięć.
Jesteśmy zdesperowani. Nie wciśniemy ani grama więcej kota do Fundacji, a codziennie dzwonicie, piszecie o kotach w potrzebie. Nie ruszy się nic póki ludzie nie zaczną adoptować dorosłych kotów, które u nas zajmują domy tymczasowe po kilka lat! Pomóżcie nam szukając domów razem z nami. Nie będziemy mogły pomagać jeśli nic się nie zmieni, jesteśmy zasypane psami i kotami.

29 listopad 2015 r. 

Samba i Mambo pojechali dziś do stałego domu. Trzymamy mocno kciuki!

26 czerwca 2016 r. 

Samba i Mambo niestety wrócili z adopcji. Ponownie szukamy dla rodzeństwa domu.

27 lutego 2017 r.

Mambo i Samba w ciągu swojego niespełna trzyletniego życia drugi raz wrócili z adopcji.
Paradoksalnie, za każdym razem powód zwrotu kotów nie dotyczył kotów. Za każdym razem argumentowano zwrot zmianą sytuacji rodzinnej.
Pech? Fatum? Nie wiemy, lecz prosimy – pomóżcie nam odczarować ich los! Znajdźmy im dom, który ich nie zwróci, który pokocha na stałe, który dotrzyma danej im obietnicy. Kotki są zdrowe, wysterylizowane. Zarówno Mambo, jak i Samba mają na oczkach pozostałości po kocim katarze – taka już ich uroda. Z pewnością będą potrzebowały czasu by zaufać komuś na nowo, ale nic w tym dziwnego – człowiek zawiódł już kilka razy. Pomóż nam udostępniać ogłoszenie o dwóch kocich futrach, które od 3 lat szukają swojego miejsca na ziemi. Dotychczas mieszkały razem, ale opiekunka tymczasowa jest pewna, że doskonale poradzą sobie również w oddzielnych domach.

12 maja 2018 r.

JACEK I AGATKA – aka SAMBA I MAMBO Dwa razy wracali z adopcji, los im nie sprzyjał, jednak z radością pragniemy ogłosić, że rodzeństwo w końcu znalazło stały dom. Jacek i Agatka skradli serce swojemu domowi tymczasowemu i wierzymy w to, że ich tułaczka zakończyła się właśnie raz na zawsze.

[nggallery id=1108]

 

Adopcja w 3 krokach

Wypełnioną ankietę wyślij na adres: fundacja@glosemzwierzat.pl

W tytule maila wpisz imię kota, na którego jest ankieta.