Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
1.5 procent przekaż Fundacja Głosem Zwierząt

Pomóż pomagać

Dziękujemy

baster200x200
10 kwietnia 2018 r.

Baster to ok. 3 letni mieszaniec owczarka niemieckiego z kaukaskim, który trafił do podpoznańskiego przytuliska po tym, jak przez kilka dni błąkał się po okolicy. Baster jest psem silnym, zarówno fizycznie, jak i psychicznie, choć nie oznacza to wcale, że nie docenia prostych życiowych przyjemności, takich jak głaskanie i drapanie za uchem. Jest przyjaźnie nastawiony i towarzyski, bardzo chętnie zawiera nowe znajomości i szybko się uczy. Mimo, że jest psem dużym i długowłosym nie szukamy dla niego podwórka, a domu. Nie chcemy, by mieszkał w mieszkaniu, szukamy dla niego domu z ogrodem, do którego będzie miał swobodny dostęp oraz mieszkających w tym domu ludzi chcących spędzać czas ze swoim psem nie tylko latem, gdy jest ciepło. Baster jest psem uwielbiającym spacery w lesie, nauczył się już chodzenia na luźnej smyczy i reagowania na przywołanie. Chcemy, aby trafił do ludzi, dla których codzienny spacer to coś oczywistego i równie przyjemnego, jak dla psa. Baster jest psem zdrowym, ma książeczkę zdrowia, a przed adopcją zostanie wykastrowany.

10 września 2018

I oto po blisko pół roku pod naszą opieką Baster staje się bohaterem kolejnej fundacyjnej zagadki pt. „Dlaczego nie ma chętnych na tego psa?”. Jest młody, bardzo ładny, jakby nie patrzeć w typie dwóch popularnych ras, grzeczny i zdrowy. To ulubieniec wielu wolontariuszy.”Bastuś” bardzo szybko nauczył się jak to wykorzystać w zdobyciu większej porcji przysmaków – przepada za kurzymi łapkami 😉

Jednak nikt nie dzwoni w jego sprawie… To, co nam pozostaje, to cierpliwie poczekać na dzień, w którym ostatecznie poznamy właściwych ludzi chętnych, aby dać Basterowi dobry dom.

19 lutego 2019

Baster doświadczył dzisiaj sporej zmiany w swoim życiu i opuścił przytuliskowy boks, który zamienił na wygodne legowisko w przydomowym hoteliku dla psów. Podróż samochodem zniósł bardzo dzielnie, nie zrobiła na nim najmniejszego wrażenia i jechał spokojnie, jakby była to jego codzienność. W hoteliku zachowuje się bardzo kulturalnie zarówno w stosunku do ludzi, jak i innych psów, z którymi spędza czas na ogrodzie i wybiegach. Na spacerach jest kontaktowy, puszczony luzem reaguje na przywołanie i coraz spokojniej chodzi na smyczy – jednym słowem potwierdza na każdym kroku, że jest psem, który mógłby już niedługo trafić do swojego nowego domu. Mamy nadzieję, że wydarzy się w najbliższym czasie!

6 sierpnia 2019

Nasz sympatyczny michu cały czas w żyje w oczekiwaniu na swój nowy dom. Niezmiennie pozostaje uśmiechnięty i pozytywnie nastawiony do świata, jest przy tym bardzo grzeczny i ogólnie dobrze wychowany, co udowadnia na każdym kroku zarówno w kontakcie z psami, jak i ludźmi. Baster jest psem spokojnym, zrównoważonym i może zamieszkać w domu z innymi psami, z którymi potrafi się ładnie komunikować. Najbardziej ceni sobie oczywiście towarzystwo psów równie dobrze wychowanych, co on sam i myślimy, że polubiłby się również z kulturalnym kotem. Jeśli to nie jest pies idealny, to przynajmniej bardzo do niego zbliżony. Bardzo polecamy Bastera do adopcji i mocno wierzymy, że już wkrótce trafi na niego jego nowa rodzina!

 

7 września 2019

Baster w domu! Tak długo oczekiwany moment wreszcie nadszedł i nasz ulubieniec w końcu spotkał odpowiednich dla siebie ludzi, którzy zobaczyli w nim członka rodziny, zanim jeszcze poznali go na żywo. Cieszymy się niezmiernie, że Baster nie musi już czekać na odmianę losu i może bez przeszkód cieszyć się normalnym życiem. Nowej rodzinie Basterka dziękujemy z całego serca!