Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

ilaj20015 października 2016

Ilaj jest młodym, zjawiskowo pięknym psem, którego oczy przyciągają uwagę wszystkich. Jego wiek został oceniony na ok. rok. To pies średniej wielkości, jest wysoki, waży ok. 35 kg. Ilaj bardzo łaknie kontaktu z człowiekiem, jest niezwykle miły i radosny. Dzielnie znosi schroniskowe warunki i w boksie zachowuje duży spokój. Na spacerze uwielbia biegać, bawić się. Bardzo ładnie chodzi na smyczy, reaguje na swoje imię. Ilaj jest miły dla innych psów, może zamieszkać w domu z innym psem. W pierwszym kontakcie z obcymi ludźmi jest trochę nieśmiały, ale jeśli ktoś jest w stosunku do niego delikatny, szybko się otwiera. Nie polecamy go do rodziny z małymi dziećmi. To pies, który potrzebuje dużo spokoju, miłości i wsparcia ze strony swojego opiekuna. Szukamy dla niego kochającego domu, najchętniej domu z ogrodem w spokojnej okolicy. Ilaj musi mieć zapewnione codzienne spacery, to młody pies z dużą potrzebą ruchu. Ilaj jest zdrowy, odrobaczony, zaszczepiony, zachipowany i wykastrowany.

12 lutego 2017 r.

Nasz przystojniak wciąż nie może doczekać się swoich ludzkich połówek. Czeka wytrwale na odmianę losu i nie słabnie w nim nadzieja na lepsze życie u boku troskliwych, odpowiedzialnych opiekunów. Ten wesoły pies pragnie bliskości człowieka i wolności, mamy nadzieję, że nadchodząca wiosna przyniesie mu upragnione szczęście.

21 maja 2017 r.

Wiosna to czas, w którym świat budzi się do życia, po długiej zimie wszystko odżywa, a w tym nadzieja na lepsze jutro. Ilaj wciąż przebywa w naszym przytulisku i wciąż, niezmiennie i mocno wierzy, że nadejdzie jego dzień. Dzień, w którym po raz ostatni opuści boks numer 2, opuści go i więcej nie ujrzy, bo spacer zakończy się podróżą do nowego domu. Wierzymy w to również my, cały czas mocno trzymając kciuki za naszego jednouchego przyjaciela.

9 września 2017 r.

Niedługo minie rok od czasu, gdy Ilaj trafił do naszego przytuliska. Pomimo tego, że bardzo go lubimy, cały czas czekamy wraz z nim na moment, w którym przyjdzie nam się pożegnać. Życie w zamknięciu jest dla niego męką, Ilaj bardzo potrzebuje dużej przestrzeni, wolności i swobody. Miejmy nadzieję, że niedługo znajdzie się dla niego odpowiedni dom, w którym chłopak poczuje się bezpiecznie i spokojnie. Ilaj może zamieszkać w domu z innymi, dużymi i miłymi psami, z którymi potrafi się dobrze komunikować.

28 stycznia 2018 r.

Upłynęły kolejne miesiące, podczas których w życiu Ilaja nic się nie zmieniło. Wciąż czeka w swoim boksie aż ktoś zwróci na niego uwagę i da mu szansę na normalne, domowe życie. Mocno wierzymy w to, że nowy rok przyniesie zmianę w życiu tego jednouchego przystojniaka i przeprowadzkę do domu, w którym zostanie otoczony właściwą opieką na jaką od dawna zasługuje.

6 sierpnia 2018

Długo nie pisaliśmy nic o Ilajku, więc nadszedł czas, aby nadrobić zaległości. Dzięki życzliwości pani Agnieszki Mesojed, która od lat wspiera finansowo naszą fundację, udało nam się znacznie poprawić warunki życia Ilaja. Znaleźliśmy dla niego miejsce w świetnym domowym hoteliku dla psów, w którym obecnie przebywa. Ilaj świetnie się tam czuje i każdego dnia pokazuje, że jest radosnym, pełnym energii psem. Bardzo lubi swojego opiekuna (oczywiście ze wzajemnością), z którym wychodzi na codzienne relaksujące spacery. Ilaj dał się poznać jako bardzo grzeczny pies: zachowuje czystość, nie niszczy, nie hałasuje i świetnie dogaduje się z innymi psami różnej wielkości. Widzimy, że jest szczęśliwy, ale wiemy, że może być jeszcze lepiej. Nawet najlepszy hotel nigdy nie zastąpi prawdziwego domu. Ilaj wciąż na niego czeka, a my niezmiennie wierzymy, że w końcu się doczeka!

28 stycznia 2019

Ilaj wciąż czeka na swoją szansę od losu, bo choć co jakiś czas ktoś o niego zapyta, to jednak zawsze coś staje na przeszkodzie i ten fajny chłopak wciąż pozostaje z nami. Wierzymy jednak, że wreszcie zapyta o niego ten właściwy ktoś i życie naszego jednouchego przystojniaka wskoczy na nowy tor. Póki co Ilaj niezmiennie pozostaje psem, o którego warto się postarać, bo to osoba inteligentna, zrównoważona i w pełni przygotowana do adopcji. Mamy nadzieję, że już niedługo będzie mógł rozpocząć nowy rozdział swojego życia.

17 lipca 2019

Mądry, grzeczny i przystojny, a do tego fotogeniczny i jeszcze dobrze ubrany! Dokładnie taki jest nasz Ilaj, co wyraźnie widać na jego najnowszych zdjęciach, które z przyjemnością dziś publikujemy. Co u niego spytacie? Wszystko w najlepszym porządku, czuje się nad wyraz dobrze, jest lubiany zarówno przez swoich kumpli i kumpele z hotelu, jak i przez swojego opiekuna, co wprawia go w dobry nastrój każdego dnia. Teraz, w nowej obroży od Pawsitive Dog Design, Ilaj wygląda jeszcze lepiej niż zwykle i uśmiecha się dzięki temu jeszcze bardziej. Kochamy tego psa i nic nie możemy na to poradzić!

 

23 lipca 2019

Z wielką radością informujemy, że jeden z naszych podopiecznych, który prawie już nosił odznakę „Weterana FGZ”, trafił do nowego domu. Ilaj, bo o nim mowa, to pies, o którym moglibyśmy napisać książkę, którą wypełnilibyśmy stronami pełnymi wielkich emocji, bo takie ten nietuzinkowy jednouchy kawaler w nas zawsze wzbudzał. Długo nie mógł znaleźć domu mieszkając w przytulisku, nie udało się to podczas pobytu w pierwszym hotelu dla psów, wiele miesięcy spędził również w drugim hotelu, a my przez cały ten czas czekaliśmy na dom, który będzie dla niego odpowiedni. Nie czekaliśmy bezczynnie, podobnie, jak sam Ilaj, który długie miesiące poświęcił na pracę nad sobą, w czym pomagali mu kolejni opiekunowie. Otworzył się w tym czasie na świat, nabrał pewności siebie i stał się psem, z którego inne mogą dzisiaj śmiało brać przykład. Jest teraz bezpieczny, u boku swojej rodziny żyje spokojnie i godnie, bo wreszcie trafił na ludzi, którzy dobrze go rozumieją i szanują to, kim jest. Ogromnie dziękujemy za pokochanie naszego Ilaja! Z całego serca dziękujemy pani Mesojed za okazaną wielką pomoc i pokrywanie kosztów utrzymania Ilaja w hotelu.

 

Zobacz więcej zdjęć i filmiki z udziałem Ilaja >>