Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

kinio10 kwietnia 2019

Nasi nowi podopieczni to maleńcy, około 3 miesięczni bracia, Kinio i Karuś. Obaj zostali znalezieni w torbie pod Łowiczem, wyrzuceni do rowu niczym śmieci. Nie starcza nam już wyobraźni, żeby zrozumieć, jak ktoś może postępować w taki sposób w stosunku do żywych stworzeń, czujących tak samo, jak ludzie. Nie zrozumiemy tego nigdy…

Szczeniaczkom po odnalezieniu udzielono pomocy, której szczególnie potrzebował Karuś – ma złamaną prawą tylną łapkę. Nie wiemy, czy doznał urazu przed porzuceniem, czy później… Maluch jest już po wizycie u specjalisty w klinice w Poznaniu. Jeszcze przez jakiś czas będzie musiał mieć łapkę w gipsie, ale mamy nadzieję, że uda się uratować kość Karusia, przywrócić mu sprawność i umożliwić życie bez bólu.

Kinio i Karuś mieszkają w domach tymczasowych u naszych wolontariuszek, gdzie mają zapewnione ciepło i bezpieczeństwo oraz towarzystwo innych zwierząt, dzięki czemu chłopcy nie czują się samotni po rozdzieleniu. Są odważni i rezolutni, dzielnie znoszą wielkie zmiany, jakie mają miejsce w ich życiu i wierzymy, że wyrosną z nich fajne, zrównoważone psy. Szukamy dla nich najlepszych domów, w których będą kochani, szanowani i rozumiani do końca swoich dni.

 
14 kwietnia 2019

Maluszek Kinio szybko skradł serce swojej nowej opiekunki i już po pierwszym spotkaniu zapoznawczym wiadomo było, że całkowicie zawrócił jej w głowie. Dzisiaj mieszka już u siebie, jest oczkiem w głowie Marty i korzysta z uroków życia. Bardzo dziękujemy za przygarnięcie tego uroczego malca i mocno trzymamy kciuki, aby wyrósł z niego miły, zrównoważony piesek.