Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Podstawowe informacje:

Urodzona: ok. 05.2019 r.

Zdrowie: odrobaczona, zaszczepiona, zachipowana, wykastrowana, testy Fiv/ Felv ujemne

Stosunek do ludzi: ostrożnie podchodzi do człowieka, wymaga pracy

Stosunek do dzieci: nie miała kontaktu

Psy: nie miała kontaktu

Koty: pozytywny

Inne: ładnie korzysta z kuwety

Lipka o sobie:

2 sierpnia 2019 r.

Cześć, jestem Lipka! Jestem jeszcze malutka (mam ok.3 miesiące), a już zostałam odrobaczona. Wraz z moimi braćmi Kasztankiem i Jarząbkiem zostaliśmy złapani na jednej z działek, zawiezieni do fundacyjnej kociarni i tak o to teraz sobie tutaj siedzimy i czekamy. A Na co my właściwie czekamy? Dobre pytanie, nie wiem tego! Inne koty coś wspominają o domach tymczasowych i stałych, ale nic mi to nie mówi. Dodatkowo też nie wiem o co chodzi z tymi człowiekami tak do końca, szczerze to się trochę ich boję… dlatego czasem sobie syknę… No ale nie oszukujmy się, kto by się bał syków takiego drobnego kociaczka jak ja.
Starszy kolega z klatki obok mówi, że dla mnie byłby dobry dom tymczasowy, który by mi pokazał co i jak, ale jak proszę, aby powiedział więcej to mówi, że się może sama przekonam.. nie mam zielonego pojęcia co się tu wyprawia, nie ogarniam tej kuwety. A może Ty byś mi wytłumaczył o co w tym chodzi?
Podobno trzeba wypełnić ankietę, która znajduje się o tutaj: http://bit.ly/ankieta-adopcyjna-kot  

Chciałabym Tobie zaufać. Pomożesz mi? 

Aaaa i szukam domu na terenie Poznania lub w jego okolicy.

Poznaj historię Lipki:

26 czerwca 2019 r. 

Nowi mieszkańcy kociarni 

W Skórzewie w jednym z ogrodów okociła się nieznana właścicielom ogrodu kotka. Zaniepokojona stanem białego kotka właścicielka posesji zgłosiła kotki do nas. No i są.
Co ciekawe, według lekarza biały kotek nie może być dzieckiem kotki bo jest młodszy od pozostałej dwójki dzieciaków. W rzeczonym ogrodzie nie ma śladu po jakichkolwiek innych kotach, więc nie znamy historii tej patchworkowej rodziny, ale cieszymy się, że kocia mama zaadoptowała nieswojego kotka.

Niebawem więcej wiadomości o rodzince 

30 czerwca 2019 r. 

Nasze nowe dzieciaki mają już imiona i dowody osobiste (tj. książeczki zdrowia). 
Za kilka tygodni będą gotowe do adopcji, więc można już teraz ustawiać się w kolejce.

Jeśli rozważasz adopcję kota z naszej fundacji, koniecznie przeczytaj jak to zrobić ↙️
https://glosemzwierzat.pl/adopcje/adopcje-zasady/

4 lipca 2019 r. 

Gdyby komuś spadł poziom cukru we krwi, spieszymy z pomocą prezentując puchate słodkości.
Już niedługo do adopcji!
https://glosemzwierzat.pl/adopcje/adopcje-zasady/

26 września 2019 r. 

Mała Lipka nadal jest wycofana, aby to zmienić potrzebne jak najwięcej kontaktu z człowiekiem, dlatego bardzo prosimy o dom tymczasowy dla naszej dziewczynki.

7 listopada 2019r.

Udało się! Kasztanek i Lipka znaleźli dom tymczasowy.  Oba koty przez tydzień unikały kontaktu z ludźmi, chowały się, uciekały. Ale jak to zwykle bywa – czas zrobił swoje. Kiedy kociaki odkryły, że mogą w końcu biegać ciągle im było mało.  Nowe zdjęcia z domu tymczasowego znajdziecie w galerii poniżej.

Pozdrowienia z domu stałego:

Kiedyś mówiono o mnie, że jestem trudnym kotem i nie wiadomo co to ze mną będzie. A ja po prostu czekałam na właściwych ludzi, którym będe mogła w pełni zaufać! Pewnego dnia tacy ludzie zjawili się w kociarni i zabrali mnie ze sobą. Przez kilka tygodni poznawaliśmy się nawzajem, aż w końcu staliśmy się najlepszymi przyjaciółmi. Po nieśmiałej Lipce nie ma już śladu, teraz nadrabiam stracony czas i każdy kto pojawi się w domu musi mnie obowiązkowo pogłaskać!

Adopcja w 3 krokach

Masz pytania? Napisz: fundacja@glosemzwierzat.pl

Lub zadzwoń: 510 082 744