Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Lolek, kot do adopcji, Poznań20 stycznia 2019 r.

Lolek to bez wątpienia dorosły koot, choć ciężko jednoznacznie określić jego wiek, bo z uzębienia nie zostało zbyt dużo, ale ma 10+ lat. Od kilku lat był dokarmiany na giełdzie samochodowej w Przeźmierowie, został również wykastrowany. Lolek niestety ciągle choruje, co uda się go wyleczyć to smarki zaraz wracają. Dlatego właśnie trafił do naszej fundacji, początkowo tylko na wyleczenie i miał wracać na dwór, ale okazuje się, że to miziak nad miziaki i wielki przytulak. Jego wygląd mówi: „jestem duży, groźny kocur”, podczas gdy jego prawdziwe „ja” mówi; ” jestem potulny jak baranek, można mi zajrzeć w uszy, pyszczek, chcę, żebyś mnie głaskał i głaskał, nawet po brzusiu” 🙂
Lolek ma smarki do pasa, nos zapchany, ciężko mu oddychać. W kociarni na szczęście ma już ciepło, ma kocyk i termoforek, nie musi spać na dworze. Niestety jeden antybiotyk jak na razie nie pomógł, zmieniliśmy mu na inny, mamy nadzieję, że smarki wkróte znikną. Kocurek niestety,z racji przeziębienia, nie może opuścić klatki i dołączyć do innych naszych kotów biegających luzem w kociarni, aby ich nie zarazić, dlatego przebywa ciągle w klatce.
Szukamy dla Lolka kochającego i ciepłego domu, najlepiej od razu stałego, ale również tymczasowego, alby chłopak nie musiał siedzieć w klatce 🙁
Kocurek ładnie korzysta z kuwety, jest wykastrowany, odrobaczony, testy fiv/felv ujemne.
4 lutego 2019 r.
Lolkowi z pozoru nic nie dolega. Dopóki nie kichnie. Wtedy ciągną się z kociego nosa aż do ziemi zielone długie gile, które na co dzień uniemożliwiają mu swobodne oddychanie. Kotek ma zawalone zatoki od kilku miesięcy i żadne leczenie nie przynosi skutku, mimo, iż lekarze próbowali atakować różnymi antybiotykami. Żadnej zmiany na lepsze. Kot od 1,5 miesiąca siedzi w klatce i z pokorą znosi próby leczenia. W ten weekend umówiłyśmy Lolka na rynoskopie, lecz na miejscu lekarz zalecił umówienie się na tomografię, która pokaże ewentualne polipy lub inne zmiany wpływające na zły stan zdrowia Lolka. Oprócz tego, pobrano wymaz, by wiedzieć czy Lolek nie zaraża. To razem bardzo dużo pieniążków. Prosimy o pomoc dla Lolka.

https://www.ratujemyzwierzaki.pl/lolekfgz?fbclid=IwAR0gCdQG_-V15IR9kWqJN7lV8Ba3EHR3Q4T-4-_dwRGEda1-zZNuk9RJTV8

10 lutego 2019 r.

Dziś przyszły wyniki badania tomograficznego Lolka:

„Interpretacja wyników badań tomograficznych.
1. Przewlekły proces zapalny małżowin nosowych z obrzękiem błony śluzowej i wysiękiem w części dobrzusznej, w części dogrzbietowej powietrzne z częściowym zanikiem struktury małżowin szczękowych.
2. Przerost/zapalenie (?) błony śluzowej dziąsła po stronie przyśrodkowej zęba przedtrzonowego P4 – do badania klinicznego i ewentualnie resekcja zęba.

Strona 1

Historia wizyt

Obraz kliniczny i tomograficzny wskazuje przewlekły stran zapalny błony śluzowej jamy nosowej na tle bakteryjnym, pod uwagę należy wziąć również zapalenie grzybicze (aspergiloza – zanik struktury małżowin szczękowych).”

Adopcja w 3 krokach

Masz pytania? Napisz: fundacja@glosemzwierzat.pl

Lub zadzwoń: 510 082 744