Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Poker, pies do adopcji, Poznań, Dopiewo
28 października 2016
Przedstawiamy naszego nowego podopiecznego Pokera. Ten przyjazny seniorek prawie całe swoje życie spędził w schronisku. Lata mijały, a on stracił już nadzieję, że któregoś dnia również wyjdzie za „wielką bramę” z roześmianymi ludźmi… W jego oczach widać było tylko smutek. Mamy nadzieję, że szybko to się zmieni! Dzięki pomocy pani Agnieszki Mesojed, która zdecydowała się płacić 500 zł miesięcznie za hotel Pokera, we wtorek zamienił on schroniskową budę na przytulny pokoik z ogrzewaną podłogą i prywatnym ogródkiem. Od teraz ma swoje własne legowisko i własną kanapę, na którą może się wdrapać, jeżeli najdzie go taka ochota. Już dwie noce śpi sobie spokojnie, a każdego dnia spotykają go nowe atrakcje. Spacer, zapoznania z opiekunami, pierwsze czesanko… W przyszłym tygodniu przejdzie badania, zobaczymy w jakim stanie jest jego zdrowie. Apetyt mu dopisuje i z ciekawością poznaje otoczenie. Trzymajcie kciuki za Pokerka, żeby znalazł jeszcze w swoim życiu kogoś, dla kogo będzie najukochańszy i najważniejszy.

 

28 listopada 2016
Po miesiącu przebywania w hotelu Poker to już zupełnie inny pies. Na początku bardzo bał się dotyku, a przede wszystkim czesania! Teraz do głaskania podstawia się sam, a czesanie można z nim wynegocjować, choć nie jest jeszcze w pełni przekonany do tego typu zabiegów. Ma dwie koleżanki, z którymi chętnie spędza czas na świeżym powietrzu, przybrał już trochę na wadze, zaczyna odżywać. Poker został kompleksowo przebadany. Jak na swoje lata jest w całkiem niezłej kondycji, porusza się bez żadnych problemów, stawy ma w dobrej formie, co bardzo nas cieszy, zwłaszcza po tak długim pobycie w schronisku.

 

15 maja 2017
Wiosna już w pełni a pogoda nastraja wszystkich pozytywnie – w takich warunkach łatwiej patrzeć w przyszłość z optymizmem. Poker nie jest w tych okolicznościach wyjątkiem i można dostrzec w jego oczach radosny błysk, który pozwala sądzić, że jego głowa wolna jest już od troski. W hotelu czuje się bardzo dobrze, jest lubiany ze wzajemnością przez opiekunów i swoje koleżanki, które dotrzymują mu towarzystwa każdego dnia. Poker bardzo ładnie dogaduje się z psami, jest kulturalny i nienachalny w bezpośrednim kontakcie. Mamy nadzieję, że niedługo spotkamy kogoś, kto doceni urok tego psa i zaprosi go pod swój dach.
DSC_0636

 

8 listopada 2017
Minęło już ponad 12 miesięcy od kiedy Poker jest z nami i wygląda na to, że spędzi z nami jeszcze trochę czasu. Bardzo chcielibyśmy znaleźć dla niego dobry dom, w którym byłby kochany i miałby szansę poznać prawdziwe ciepło domowego ogniska. Najwyraźniej to jeszcze przed nami, ale nie przestajemy wierzyć, że któregoś dnia zadzwoni ktoś, kto na zdjęciach zobaczy w Pokerze coś, co chwyci go za serce.  Wierzymy i czekamy na ten moment ciesząc się jednocześnie z tego, że Pokerek jest w świetnej formie i dopisuje mu dobry humor.

 

20 kwietnia 2018
Wróciliśmy właśnie z odwiedzin u Pokera i dzięki niemu jesteśmy naładowani pozytywną energią i optymizmem. Poker przywitał nas szerokim uśmiechem, posiedzieliśmy z nim trochę na zielonej trawie i pogadaliśmy o jego przyszłości, która jak na razie nie jest nam znana. Na szczęście główny zainteresowany zachowuje zimną krew i uspokaja nas, twierdząc, że na wszystko przyjdzie czas i musimy spokojnie robić swoje. Tak też będziemy postępować, cierpliwie czekając na przeznaczonych Pokerowi ludzi, bo gdzieś przecież muszą oni być, po prostu jeszcze do nich nie dotarliśmy. Przed nami jeszcze wiosna i lato, być może ten rok przyniesie Pokerkowi odmianę losu. Mocno temu kibicujemy!

 

10 stycznia 2019
Rozpoczynamy kolejny rok w towarzystwie Pokera. Właściwie to nie wiadomo czy tak do końca jest z czego się cieszyć, bo z jednej strony jest to miły, bezproblemowy pies, ale z drugiej oznacza to, że upłynęły kolejne miesiące, podczas których nikt go nie adoptował… Wiemy, że decyzja o adopcji psa to nie taka prosta sprawa, zwłaszcza jeżeli mamy do czynienia z seniorem, ale my się nie poddajemy!

 

29 stycznia 2019
No i wreszcie rzeczywiście mamy się z czego cieszyć! Nastąpił długo wyczekiwany moment, w którym skończyła się niedola Pokera i przestał ostatecznie być psem bezdomnym! Nie dość tego, że rozkochał w sobie Natalię i został przez nią adoptowany, to jeszcze dodatkowo pomógł swojej wieloletniej przyjaciółce Buni, pozostającej do niedawna pod opieką stowarzyszenia Psijaciel z Wrześni. Mieszkają dzisiaj razem pod jednym dachem, podobnie jak przez ostatnie lata w hotelu dla zwierząt oraz wiele lat temu w tym samym schronisku. Nieważne jak długo byśmy myśleli, to na taki scenariusz chyba byśmy nie wpadli… Najważniejsze jest jednak to, że oba psy są bezpieczne, kochane i nie muszą już o nic się martwić. Natalio – bardzo, bardzo dziękujemy!